| imyourdestiny2 a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu mai am emotii in fata iubitului meu? ma rosesc, nu mai stiu ce sa zic. Ce pot face ca sa am mai multa incredere in mine?

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, exact asa eram eu la inceput cu prietenul meuhee hee... aveam emotii in fata lui, roseam de numa, ma balbaiam si uneori mai si tremuramlaughing, asa e cand esti indragostita si simti fiorii dragostei.Ma gandesc ca sunteti la inceput de relatie din moment ce te comporti asa ca fix asa eram si eu, dar intre timp m-am obisnuit cu el si chiar nu ma mai intimideaza deloc, ba chiar eu sunt mai mare in gura acum si inainte abia scoteam 2-3 vorbehee hee...incearca sa fi naturala, sa fi tu insuti, cauta diferite subiecte de discutie.Lasa emotiile acasa, fi optimista, zambitoare, comunicativa, stiu cum e, insa ai sa vezi ca cu timpul te vei obisnui si va trece aceste emotii;
In preajma iubitului trebuie sa te simti bine, comod, dar nah...inceputul e mai greu, voi cat timp aveti? Daca sunteti la inceput e clar, daca aveti deja mult timp, atunci inseamna ca ar trebui sa te relaxezi si sa fi cu incredere in tine si in el.

| 16.laura.16 a răspuns:

Ai un atuu: e deja prietenul tau. Deci, te place foarte mult! Sa nu uiti asta de acum inainte!
In rest fii naturala, fii tu, pentru ca asa l-ai cucerit, nu?

| coconut_2092 a răspuns:

Bea o vodka laughing