| Christyanna0508 a întrebat:

Ce să fac daca iubitul meu ma ignora? Suntem de trei ani impreuna si sincer nu stiu ce să mai fac ca să mearga relatia asta, nu mai stiu cum să vorbesc cu el, simt ca nu comunicam deloc... Si cand comunicam parca tipam unul altuia

Răspuns Câştigător
| TinaDeea a răspuns:

Bunăăă şi eu sunt cu prietenul meu de 3 ani happy. Continuăm să ne înţelegem destul de bine. Menţionez că am fost o perioadă (de 3 săptămâni) separaţi. Dar asta ar fi ultima soluţie.
Încercaţi să faceţi lucruri noi, să glumiţi, să vă jucaţi. De exemplu luaţi un puzzle şi jucaţi în timpul liber (poate pare o prostie, dar la mine a ajutat). Sau mai e o chestie (nu o prea recomand) : puteţi să vă despărţiţi. Între voi a intervenit monotonia, plictiseala, deja ştiţi totul unul despre celălalt şi parcă nu prea mai aveţi ce vorbi. Aţi putea încerca să staţi ceva timp ''despărţiţi'' şi apoi să vedeţi ce faceţi. Dar nu recomand asta, dacă şi părinţii noştri s-ar despărţi dupa 5, 6 ani (să zic aşa), noi am trece prin încercări grele happy.
Sper că te-am ajutat, ai grijă de tine kiss. O seară bună în continuare.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lipsa comunicarii este principalul indicator ca relatia aceasta este gata, si nu mai poate fi revigorata. Accepta idea ca o relatie la varsta ta, si nu numai, are si un sfarsit.

| TinaDeea a răspuns:

Heei, mersi mult pentru fundiţă kiss!