| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca prietena mea nu vrea sa faca sex?, chiar daca sunteti impreuna de un an si jumate. Spune ca nu e pregatita. Are 21 de ani si este virgina.

14 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu are suficienta incredere in tine ..sau nu te iubeste foarte mult.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fratele meu timpul tau e prea pretios sa il pierzi cu ifosele ei, te retragi frumos si iti gasesti alta cu care sa te distrezi si pe asta las-o cu fecioria ei cu totwinking nu fi fraierul ei

| RAY a răspuns:

Sa stii ca cu o fata pana nu faci sex nu esti intro relatie deci nu cu ea nu esti intro relatie,esti un baiat cuminte,bun i faci toate poftele etc e fetelor nu le plac baieti de genul tau esti prea pampalau,cuminte,timid etc daca ar sta un badboy cu ea o luna sigur ar face sex cu ea asa se joaca cu tine posibil sta cu tine din plictiseala dar cauta un iubi rau,fetele cauta in permanenta un nou iubit,man un an jumatate ti-ai pierdut din viata jalnic daca stramosi nostri erau ca tine am fi disparut de mult eram ca dinozauri, fi naiba mascul nu fetita, un mascul nu cere sex si face sex, un mascul nu se milogeste e indiferent, un mascul nu sta un an pentru sex nu vrei pa, te asigur ca urmatorul cu care va face sex va vi primul ei iubit cu adevarat aiurea dar asta e adevarul eu dupa 2 luni i-am dat adio nu vrei next nu stau dupa fundul fata

| corbulalbrosu a răspuns:

Iti iei bastonul, iti pui palaria (daca ai asa ceva) si te duci sa te "descarci"cu altcineva. Astfel ai s-o "cruti" in loc s-o ***, iar ea va ramane casta, inocenta si mai ales virtuoasa pana dupa nunta. laughing

| mihai69 a răspuns:

Bravo ei! mai rar așa ceva - e și firesc să vrea să păstreze un lucru atât de rar în ziua de azi.
Trebuie doar să priceapă un singur lucru - himenul nu e nici ca vinul, să devină mai bun pe an ce trece, nici ca timbrele (sau alte obiecte de colecție), cărora odată cu trecerea vremii le crește valoarea.
Dimpotrivă, cu cât se va apropia mai mult de menopauză, va fi din ce în ce mai mult o povară.

| neutrino a răspuns:

Ajut-o sa se pregateasca, iar pana atunci convinge-te ca nu-si bate joc de tine. Cat despre sex, in aceste conditii, nu trebuie sa stie ea unde si cu cine il practici. Acum, mai depinde si ce ganduri ai cu ea...este posibil sa fie pasare rara.

| Emilian65 a răspuns:

Daca este virgina si spune ca este nepregatita pentru sex, las-o in pace pana iti va spunea ea singura ca vrea sex cu tine.

| Alcyon a răspuns:

Exista mai multe variante: n-are destula incredere in tine, a primit o educatie stricta in copilarie sau pur si simplu nu-i atrasa de tine. Doar ea poate sa-ti spuna care-i problema.

| peperonies a răspuns:

Singurul motiv sa astepti 1 an jumate ca sa faci sex cu o fata e daca are 16 ani si 6 luni.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Astfel de probleme, se rezolva doar prin comunicare. Intreab-o de ce are nevoie pentru a se simti pregatita, ameteste-o cu vorbe dulci si, cel mai important, NU ITI BATE JOC DE EA DUPA! Daca nu ii inspiri incredere si tandrete, n-ai nicio sansa happy

| e1xtz a răspuns:

Prietene...cine te-a pus?
Imi imaginez ca si tu ai peste 21 de ani.
Cel mai probabil ca intre voi nici ca se va mai intampla, si 'pasarea rara' de care zicea unu' mai sus o sa ii dea pasarica la urmatorul dupa tine, poate in mai putin de 2 luni.
Trebuia sa o lasi de mult cu gandurile si puritatea ei, sa te bucuri de viata si pasarici, ca anii astia trec si inapoi nu ii mai aduci.
"Succesuri"!

| tslex a răspuns (pentru e1xtz):

Foarte adevarat, trecut prin asa ceva

| JohnnySilverhand a răspuns:

E fata,la orice fata ii este frica sa faca asta prima data,isi pierde inocenta dupa, si pentru o fata, inocenta, dupa cum stiu eu, e foarte precioasa(daca nu e curva penala)

| starall a răspuns:

Buna,ar trebui sa o intelegi si sa o astepti pana cand se simte pregatita daca o iubesti