| CristinaCriss40 a întrebat:

Ce sa fac sa urasc pe cineva pe care l-am iubit mult si inca il mai iubesc?

11 răspunsuri:
| Lexiiii a răspuns:

Ura nu este o solutie! Tu doar vrei sa fugi de sentimentele tale. Nu zic ca e usor. Dar mai bine este sa te resemnezi si sa treci peste. Toata lumea trece prin asa ceva, nu e capat de drum.
Nu dai dovata decat de imaturitate daca vrei sa urasti o persoana. Indiferenta doare mai tare. Prin faptul ca vrei sa il urasti nu arati doar cat de slaba esti.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Si cu cat vei incerca sa-l urasti mai tare, cu atat mai mult il vei iubi! Acorda-ti un timp si ai rabdare. Ura nu este solutia. Si ce rost are? Te vei simti mai bine daca-l urasti?

| Jipa95 a răspuns:

Ura este cel mai urat sentiment, care te macina toata viata, de ce ai vrea sa faci asta?

| cristimihailov a răspuns:

Iti pierzi timpul urand. Pur si simplu iarta-l si iarta-te si gata. Continua mai departe viata.

Nu iti pierde timpul si sentimentele in ura. La fel de bine, iti poti petrece timpul si folosi sentimentele in dragoste, pentru a fi fericita.

E mai bine sa te gandesti la fericirea ta, ca de nenorocirea altora se ocupa altii.

| Danysan a răspuns:

Daca gandesti asa nu o sa ajungi la nici un rezultat.Cel mai bine ar fi sa incerci sa gandesti pozitiv si sa faci loc in viata ta altaei persoane care ar putea sa te faca fericita si sa te iubeasca.Pe de alta parte recomand sa iesi sa te plimbi, sa te relaxezi si sa cunosti noi oameni.O noua etapa incepe in viata ta sa a inceput.Nu te mai agata de ce a fost si lasa trecuta in spate.O sa gasesti pe altcineva sa iubesti si o sa iti dai seama ca cel dinainte nu te-a meritat.Vei ajunge sa il uiti fara sa il urasti si in acelasi timp poti sa iti gasesti o alta iubire care de ce nu sa fie mai mare ca cea dinainte.Imporant e sa incerci pentru ca viata nu sta pe loc. seara faina.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fraiera poti fi, de ce sa urasti pe cineva doar pentru ca ai avut momente placute alaturi de acea persoana iar acum asta este. Ce rele sunteti mai.

| Plushul a răspuns:

Trebuie sa il urasti crying()))0

| devor a răspuns:

Daca inca iubesti acea persoana nu ai cum s-o urasti

| sEnOkHs a răspuns:

Nu trebuie sa urasti pe nimeni, e pacat, du-te la acea persoana pe care o urasti impaca-te cu ea daca tot zici ca o iubesti mult si gata, sau daca nu vrei asa gasesteti ala persoana cu care sa iti petreci timpul sa uiti si gata dar nu trebuie sa urasti

| jane24 a răspuns:

Gandeste-te la lucrurile rele pe care ti le a facut