| smecheritu a întrebat:

Ce se intampla daca te masturbezi?

Răspuns Câştigător
| volt a răspuns:

In nici un caz n-o sa-ti pierzi virginitatea.

in rest...se mai poate intampla sa intre maica-ta peste tine si sa te gaseasca in miezul actiunii. Kinda sucks

27 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Ce se intampla? laughing o sa-ti placa la inceput, dupa aia o sa devii obsedat, dupa aia o sa-ti fie rusine, dupa aia o sa scapi de asta si o sa-i sfatuiesti pe altii sa nu faca rolling on the floor

| cami_6226 a răspuns:

Din cate stiu eu, nu se intampla nimic rau, multi baieti o fac. dar sa nu faci din asta o obisnuinta

| miha2010 a răspuns:

Absolut nimic cu conditia sa nu devina obisniuta ca atunci dai in altceva!

| sandi a răspuns:

Nimic rau fizic. Nimic rau psihologic. Te descoperi si te obisnuiesti cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este bine. daca esti "incarcat" asta se rezolva natural, in somn. nu e sanatos sa faci asta pentru. te poti obisnui si iti va fi greu la momentul potrivit sa faci fata unei fete. practica asta influenteaza viitoarea viata sexuala. (presupunand ca esti adolescent) dar un medic te-ar putea lamuri competent. nu trebuie sa te jenezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te cunosti pe tine, iti cunosti zonele erogene si te vei simti bine happy
si nu uita: ce-i prea mult strica happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic!
Te ajuta sa te descoperi, sunt parteneri carora le pare incitant atunci cand il privesc pe celalat se masturbeaza, barbatii casatoriti o fac mai des din cauza volumului crescut de hormoni, dar asta nu inseamna ca nu isi iubesc sotia sau nu o apreciaza, totusi iti recomand sa nu te masturbezi inaintea actului sexual, ci in timpul actului sau cu mult inainte, pentru ca partenera sa profite din plin de erectie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok, dar nu exagera! kauta o tipa k lumea si fii ok!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TE SIMTI SI TU MAI LIBER, USURAT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca se poate sa ti se strice vederea dar nu cres laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate vad pana acum doar fete au raspuns asa ca o sa te lamuresc mai bine sper...
Avand in vedere ca am niste studii sa te masturbezi e perfect normal, indiferent de varsta doar ca la baieti daca fac lucru asta foarte des (si prin asta ma refer de 3-4 ori pe zi) pot deveni sterili sau sterpi sau cum vrei tu sa ii spui, adica nu vor mai putea avea copii. Asa ca sa te masturbezi de 2-3 ori pe saptamana maxim dar incearca sa nu o faci doar daca simti nevoia foarte tare si incearca sa nu faci din asta o obisnuinta pentru. Ca apoi nu te va satisface nici o fata adica nu iti va provoca orgasme intense doar asa "de fenta" si la sfarsitul actului sexual vei fi complet dezamagit. daca mai ai nevoie de sfaturi sergiu_xxxl@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa te masturbezi inaintea actului sexual, dar poti sa-ti pierzi din potenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca ma masturbez... o sa mai cresc dupa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca o faci de 8 ori pe zi consecutiv?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi`e mi s`a strambat penisul sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma pot masturba de la 14 ani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intimpla nimi mah eu mi-a fac de cel putin 3 ori pe zi si nu am nici o problema o fac de la 13 ani si acum am 16 si nu am nimc nu pierzi nici o potenta stai linistit iti mai creste si tie

| DxDAlexAlexDxD a răspuns (pentru anonim_4396):

Si o crescut? ca eu ma masturbez dela 8 ani si acum am 12 jumate numio prea crescut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai te poate afecta mintal...devii dependent si ajungi sa iti satisfaci obesesia zi de zi nu iti recomand si in plus sa nu iti pierzi virginitatea cel putin pana nu iti gasesti perechea de viata ca dupa aia te vei simti vinovatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este adevarat ca nu te afecteaza cu nimic...si eu am tot o problema de genul asta, dar singurul lucru rau este ca te simti diferit...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi e normal si firesc la orice baiat sa se masturbeze, alrii au inceput de pe la 11 anitongue deci mie mi se pare ca e ceva care nu poate fi evitat de vreun baiattongue dar nici sa se exagereze:X

| Jeonghyeo a răspuns:

Nimic special, doar te exciti.

| Zeeds a răspuns:

Masturbarea ajuta la prevenirea cancerului la prostata:) daca nu ma crezi uitate la acest articol http://www.evz.ro/......21332.html

| EDUIN a răspuns:

[masturbarea sau onanismul, cuvant care provine de la ONAN personaj biblic care arunca samanta pe pamant si care a fost PEDEPSIT de Dumnezeu, este o forma de a produce placere - cultura generala] => mare pacat

DA! SE POATE INTAMPLA CEVA!
...si inca ceva grav

Masturbrea duce la slabirea sistemului imunitar, la slabirea vederii, a memoriei probleme psihice(deci afectarea neuronilor), anxietate, dezorientare, singuratate, nesiguranta, neincredere in sine, izolare sociala(mizantropism); in cele din urma se poate ajunge si la devirilizare morala, impotenta psihica si muuulte alte elemente negative. CREIERUL ESTE VICIAT DE PRACTICA ACEASTA.(esti la o varsta frageda cand organismul se formeaza si bine ar fi sa se formeze corect si sanatos)

| onlyi a răspuns:

Vai cate raspunsuri panarama.am ras cu lacrimi.nu se intampla nimic

| DxDAlexAlexDxD a răspuns:

EU ma masturbez dela 8 ani si acum am 12jumate ati zic ca nosati mai creasca si nu o sa mai ai o satixfactie placuta cand faci sex cu o fata ati spun eu am citit ditro carte de medicina!