| marijuana_1856 a întrebat:

Ce trebuie sa faci sa nu ramai insarcinata. daca ai facut sex neprotejat?

Răspuns Câştigător
| Ioana_4187 a răspuns:

Pai poti sa iei pastila de a 2. a zi(postinor). dar asta doar in 72 de ore de la contactul sexual.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa te duci in primele 24 de ore la ginecolog sa vezi dacapoti lua pilula de a doua zi (ai varsta necesara si nu ai nici un fel de contraindicatii).

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca esti sub 24 de ore fuga Imediat la medic, sa iti prescrie ce pastile ti se potrivesc! - sau, unii mai pun si sterilet, dar nu stiu daca nu e prea tarziu, intreaba-l pe medic! Si altadata nu mai fa fara Prezervativ/E! Nu merita riscul!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Sa te duci in primele 24 de ore la farmacie si sa ceri pilula de a doua zi. Costa in jur de 60 lei...si data viitaore protejati-va!

| Annye18 a răspuns:

Sa astepti sa treaca luna si daca nu test de sarcina :d

| Draghicieladenisa a răspuns:

Pilula de urgenta (nu-i stiu exact denumirea ca n-a avut nevoie de ea niciodata), dar stiu ca se gaseste in orice farmacie si trebuie luata in maxim 24h de la contactul sexual neprotejat! Mult succes!

| oana_4134 a răspuns:

Pilula de a2a zii tongue se gaseste in farmacii tongue

| oana_4134 a răspuns:

Pastilutza se ia in maxim 72 de oare de la contactul neprotejat happy costa in jur de 60 lei...

daca tot faceti sex neprotejat... straight face folositi anticoncepionaletongue

| Bibere_Maryna_1979 a răspuns:

Pastila de a doua zi. urgent in farmaciee