| anonim_4396 a întrebat:

Ce va place sau ce v-ar placea fetelor la un baiat cu care ati vrea sa fiti?

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sa ma accepte asa cum sunt, sa ma iubeasca sincer, sa ma respecte si sa ma faca sa zambesc, fizic nu prea conteaza, conteaza sa aiba suflet bun!

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Apreciez foarte mult sinceritatea. Asta e cel mai important lucru pentru mine.

Pai iubitul meu este perfect pentru mine. Modul lui de gandire. felul lui de a fi. ma dau peste cap.

E tocmai asa cum mi-am dorit.
Doar un defect are care imi displace : este tare insistent!laughing

O seara placuta!

| Crs a răspuns:

Masina, apartamentul din capitala si locul unde o sa ma duca la vara! laughing
Glumeam laughing
Pai un baiat asa cum imi doresc eu nu exista! Iubitor, dragastos, sa ma alinte, sa ma rasfete, sa imi fie fidel, intelegator, sa nu vrea numai sex, sa stie sa aiba grija de mine, sa imi vorbeasca frumos, sa ma surprinda in fiecare zi, sa aiba simtul umorului, sa stie sa se distreze, sa nu bea, sa nu fumeze, singurul lui viciu sa fiu doar eu! Sa fie frumos, sa aiba mushchi laughing, sa aiba ochii albastrii si sa fie brunet, sa stie sa se imbrace frumos, sa ma iubeasca neconditionat, sa nu ma minta, sa ii placa sa ne uitam la filme romantice amandoi big grin, sa nu intoarca capul pe stada dupa alte fete big grin, sa ma respecte, etc etc etc etc rolling eyes

| pisoias29 a răspuns:

Hmm in primul rand sa fie sincer si sa stie sa se poarte cu o fata...sa stie ce e ala PRELUDIU in pat ca unii nu prea stiu straight face...sa ma inteleaga numai din priviri...sa fie fidel happy

| Viuvi a răspuns:

Sa ii pese de mine, sa fie sincer, fidel numai zic si sa fie cumintel - sa nu bea cel putin -
Sa stie sa se poarte cu o fata, sa aiba simtul umorului si sa nu fie posesiv, sa ma lase sa respir, sa nu ma sune in fiecare minut sa ma intrebe unde sunt, ce fac, cu cine sunt!
Poate ca cer cam multe sau cel putin asa pare!
La fizic ma uit mai putin insa prima data ma uit la ochi, zambet si dintihee hee

| Sice a răspuns:

Fetelor. dati-mi voie sa va explic eu cum sta treaba.In calitate de baiat trebuie sa spun in primul rand caci multe dintre voi nici nu stiti ce doriti (in general) ca mai apoi sa adaug caci desi nici una nu ati adus in disctie fizicul, acesta conteaza cel mai mult! DE CE? Pentru ca nu mergi la o intalnire cu un baiat ce nu iti place fizic.Intai ii vezi fizicul mai apoi sufletul inima si toate astea.
Mai apoi trebuie sa adaug caci tuturor va plac baietii increzatori care stiu ce doresc si un pic vagabonzi.Singura exceptie o fac fetele ce au fost ranite de astfel de baieti ca si ei si au ales sa se reprofileze pe baietii cuminti.
Sunt in lumea asta N baieti care desi nu frumosi si nu bogati, stau cu capul plecat si si-ar dori sa va poata face fericite in timp ce voi alergati ca oarbele in bratele alora ce nu va aduc decat suparare.Stiu caci vreti aventura! Cunosc faptul caci vreti ceva nou in fiecare zi de la el, si urati monotonia intr-o relatie insa considerati un pic faptul caci cum iti asterni asa dormi.Deci daca va jucati cu jocul nu va asteptati sa aveti o senzatie calda-placuta, pentru ca o sa fiti arse!

P. S Nu doresc sa jignesc pe nimeni insa am avut la viata mea ocazia sa imi pot forma o parere despre ce vreti cu adevarat voi femeile, de aceea incerc sa va spun si voua pentru ca nici voi nu stiti(cu exceptii bineinteles-de obicei varsta face diferenta intre femeile care stiu ce vor si cele care nu stiu|concluzie-cele tinere trebuie sa experimenteze pana sa realizeze ce vor de la un barbat. Dupa cum se poate vedea si din comentul lui monyk16 care va asigur ca in mare parte nu cunoaste nici ea ce isi doreste cu adevarat. ea doar se gandeste, si selecteaza niste calitati tipice pentru o persoana buna.Aceste calitati sunt valabile si in cazul unei femei.Sunt generale.)

| Nemesis_9263 a răspuns:

Sincer, nici eu nu sunt sigura de asteptarile pe care le am de la un baiat.am intalnit baieti cu un caracter deosebit insa nu straluceau din punct de vedere fizic.si atunci mi-am pus intrebarea:"ce caut eu de fapt la un baiat?"nici acum nu am gasit raspunsul dar tind sa cred ca personalitatea invinge frumusetea...

| duDu_8774 a răspuns:

Monyk de ar fi asa toate dete...cine e cu tine a dat de noroc...

| OglindaOarba a răspuns:

Buna, sa stii Toby ca e f buna intrebarea! Pei, vreau sa aiba un suflet bun, sa arate bine, sa fie inalt, sa nu fie bataus si sa injure ca la usa cortului, sa fie sincer cu mine, nu vreau ca atunci sa fie cu mine sa fie si cu alta intre timp si atunci cand sunt trista si am nevoie de el sa imi fie mereu alaturi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai sa iti zic ceva.Prima data mi-a fost frica de "monstru" pentru ca era prea... mare.Deci asta nu este o necesitate pentru un baiat, ci o pura intamplare.
"Sotul" meu are un stil aparte, stiu ce sa faca in orice moment, nu am nevoie de dovezi sa stiu ca ma iubeste, ma intelege, ma asculta, iubeste animalele si pasarile la fel ca si mine, imi accepta familia.
La un baiat apreciez sinceritatea, iubirea, doar putin felul in care arata, sa stie sa imi lumineze ziua, cu un sarut sa treaca toate relele happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bun am inteles. Toate vreti ca baiatul cu care ati vrea sa fiti sa fie bun, iubitor, sincer, intelegator si uimitor nu va pasa prea mult daca nu arata bine. Nu vreau sa ma laud dar eu chiar sunt din fire bun, iubitor, sincer, intelegator, dar din nefericire pentru mine nu sunt un baiat frumos in asa fel incat sa ma laude cineva. Cum se face atunci ca pe mine ma place o fata foarte rar. Adica, sa cred eu ca nu va pasa mai mult de frumusetea exterioara decat de cea interioara? Pai daca fetelor le place mai mult la un baiat frumusetea interioara, atunci cum se face ca nu sar fetele pe mine? Oricum, sunt un pic mirat. Eu ma asteptam ca toate sa spuneti ca vreti sa arate bine si cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conteaza si fizicul foarte mult. Nu-ti imagina ca trebuie sa fi manechin. De exemplu mie nu imi plac baietii prea musculosi si prea frumosi. Chiar nu vreau sa mi-l fure altelewinking. La fiecare fata ii place alt gen de baiat si va veni si fata careia ii va place fizicul tau. Legat de cum imi place mie, vreau sa fie masculin. Sa ma stranga tare in brate. Sa fie increzator in el. Si sa fie destept. Neaparat sa fie destept si intelept. Si imi place sa fie mai inalt (imi pare rau pentru baietii mici de inaltime-dar asta chiar e ceva ce imi place). Sa nu fie gras (desi la unele fete le place burtica-dar mie nu, deloc), mai degraba sa fie slabut. Ai putea incerca un pic de sala, nu pentru muschi mari, ci doar asa, cat sa fi in forma. Si neaparat sa fie ingrijit. Dar totusi nu prea ingrijit. Adica, vreau sa nu miroase a transpiratie, vreau sa fie curat(in urechi, sub unghii si in gura). Dar nu vreau sa se epileze si neaparat nu vreau sa stea mai mult in oglinda decat mine. All in all, vreau sa fi masculin si puternic (fizic, moral, etc.). Sper ca te-am ajutat cu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anonimule sau anonimo, eu cand am spus ca nu sunt asa frumos incat sa ma laude cineva nu m-am referit ca la fizic sunt gras sau arat rau ca nu sunt asa ( slava Domnului ). Ma refeream ca la fata nu sunt prea frumos. Adica nu am o fata frumoasa in asa fel incat sa fac moda din aia pentru prezentare de haine barbatesi. Oricum, am vrut sa se stie. Trebuia sa fiu eu mai explicit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar daca multe fete nu vor sa recunoasca, majoritatea dintre noi ii plac pe baietii rai. Acuma sa nu intelegi ca mi-ar placea sa fie nesimtit si fara bun simt. Dar mi-ar placea sa fie mai dur, si nu sa ma pupe in fundulet toata ziua. Sa fie barbat, sa fie increzator. Bineinteles, sa aiba momentele lui de tandrete din care sa-mi dau seama ca are si o latura sentimentala. Dar sa fie dur si serios. Sa nu fie clovn, sa nu fie prea "sufletul petrecerii", pentru ca acela e prietenul tuturor. Nu vrei sa fii prietenul tuturor, nu vrei sa fii retinut ca "amicul". Oricum, chiar merge faza cu "fii tu insuti!". Ca asa sti ca o fata care te vrea, te vrea pentru cum esti, si nu pentru ceea ce incerci sa fi.

| B0gdan_6043 a răspuns:

Fizicu conteaza foarte mult intr-o relatie, nu cred ca o fata frumoasa ar sta cu un baiat mai uratel doar pentru ca e romantic, iubitor sau destept trebuie sa existe un echilibru intr-o relatie.In general fetelor, le plac baietii mai indiferenti care nu le pupa-n fund toata ziua care nu le suna din ora in ora. Voi fetelor vreti ca noi barbatii sa fim iubitori, destepti cu bani dar voi ce ne oferiti in schimb? doar trupu atat, ca sunteti goale in interior. Daca nu ar fi dorinta asta mare al barbatilor pentru sex, 80 la suta dintre fetele care au prieten, acum ar fi singure.