| dydyyyy a întrebat:

Ce vi se pare mai scarbos si mai injositor oarecum dintre sexul oral si cel anal? si nu ma luati cu rasp din astea ca daca iubesti nu e nicio injoseala...pentru ca daca iubesti o pers nu ii ceri asta clar

Răspuns Câştigător
| AndaAndore a răspuns:

Mie mi se par amandoua. Adica sexul oral mi se pare mai scarbos. Iar sexul anal banuiesc ca e foarte dureros [n`am incercat si nici n`am de gand]. Si eu sunt de aceeasi parere ca chiar daca iubesti o persoana, si nu vrei sa faci asta, n-are de ce sa insiste. Nu stiu dar acum e la moda sexul oral. thinking
Numai bine!

10 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Mie mi se pare mai scarbos cel oral. Nu zic ca daca iubesti pe cineva nu-i ceri si nu mi se pare nici injositor, insa mi se pare scarbos. La cel anal, hm... nu e chiar asa.

| TeoPT a răspuns:

Am impresia că voi, cei care aveți în componența întrebărilor replici gen "Nu vreau răspunsuri gen nu știu ce", nu vreți să auziți și să acceptați adevărul.
Dacă iubești cu adevărat pe cineva, nu e nici o injoseală. happy Ăsta e adevărul, eu ți-l bag pe gât pentru că m-am săturat de cei care nu vor să îl audă. Între două persoane care se iubesc cu adevărat nu există ezitare, scârbă sau acel sentiment că "dacă nu se simte bine ce mă fac?" Eu sincer, i-aș face sex oral fetei pe care o iubesc cu adevărat, dacă și-ar dori cu adevărat asta. De ce ar trebui să existe scârbă? Nu mi se pare scârbos nimic din ce ai scris. Parcă ai fi un copil de 3 ani căruia îi e scârbă de sărut, e același lucru. Acelui copil îi e scârbă de sărut pentru că nu înțelege ce e iubirea, ție îți e scârbă de sex oral și anal din același motiv. Poate o să fii mai coaptă la minte în viitor și o să îți dai seama că nu e nimic scârbos în asta. Faptul că tu crezi că astea sunt lucruri scârboase nu demonstrează decât imaturitatea gândirii tale.

Baftă

| foxi a răspuns:

Toate perversiunile sunt detestabile!

| TotEu1993 a răspuns:

Buna.Sincer sexul anal...de ce ia gandeste-te si uh, cel oral nu este mare lucru.
referitor la ce ai spus tu "pentru ca daca iubesti o pers nu ii ceri asta clar", daca ti sar face tie sex oral iti garantez ca apoi nu vei spune ca nu ti. a placut, asa este si pers de langa tine cere placere. Daca il iubesti o sa ii oferi si astabig grin.Scz daca am gresit undeva

| Phutui a răspuns:

De ce scarbos si injositor? adica eu poate is mai prost dar nu realizez motivul. mie mi se par perfect normale! doar cand o faci astfel, o faci cu pers la care tii, cu persoana pe care o iubesti nu cu un strain.
Si daca stii ca partenerul(a) e curat(a) de ce sa iti fie? is baiat, si recunosc ca imi place sa ii fac sex oral prietenei mele, si sincer nu ma simt injosit cand is cu limba intre picioarele ei. si sexul anal e la felwinking tine si de igiena, dar nu se scarboshee heee chiar foarte placut pentru ambii parteneri daca e facut cum trebuiewinking.
asa ca scapa de conceptia asta, si incearca si tu cand va veni momentul oportun

| dorutza_9395 a răspuns:

Ohh...straight face.
Sexul e bun oameni buni.Sexul oral si anal la fel.
Si eu ziceam la fel inainte, insa mi-am schimbat ideile la 180 de grade de cand mi-am inceput viata sexuala.Imi vei da dreptate peste ceva timpwinking.

| REDSQ a răspuns:

Sexul anal este sodomie, si apare in Biblie ca un pacat. Sincer mi se face greata ca cineva poate face sex cu partile prin care noi scoatem ce mancam zi de zi. Hai sa zicem ca la oral poate e altceva, ca mai exista impacare intre parteneri asupra faptului ca poti accepta sa "mangai" cu buzele tale sexul partenerului/partenerei. Sexul anal, scatofilia (rahat), urofilia (pipi), pedofilia (copii), gerontofilia (batrani), deja sunt DEVIATZII SEXUALE care deviaza si comportamentul general al persoanei, apar in urma interactiunii unor factori psihologici care descriu dorintele din trecutul persoanei sau perioada din copilarie cand a fost abuzat etc.

| mirunaioana a răspuns:

Eu nu le consider injositoare sau scarboase, ci neigienice! Te poti imbolnavi grav si rapid in situatiile astea chiar si in cazul in care folosesti prezervativ! Nu e 100% sigur, deci trage concluziile! Sanatatea e extrem de importanta si precautiile trebuie sa fie pe masura!
Sunt de acord si respect opinia utilizatorului 7h30.

| xdaria19 a răspuns:

Înjoseală nu e în niciun caz, o faci pentru că așa vrei tu, nu pentru a te înjosi. Mai scârbos mi se pare cel anal sincer. Sexul oral ajunge să-ți placă și ție dacă îți vezi partenerul excitat la maxim, chiar dacă înainte îl detestai. Crede-mă, știu ce spun. Și nu e deloc scârbos (am putea spune că e scârbos și să ne sărutăm partenerul pe gât sau în altă parte). Organele genitale nu sunt o zonă "murdară", așa cum sunt considerate de majoritatea persoanelor.

| KPMG a răspuns:

Cel mai tare raspuns : ce faci la intrebarea ta, daca persoanele sunt gay? Ei cu siguranta fac oral si anal doar din placere si din dragoste laughing