| Adriana_3396 a întrebat:

Cei care aveti relatie la distanta. Cat de mare e distanta si voi cum vedeti relatia voastra? ce sens are relatia daca nu prea va vedeti. asteptati ani dupa el/ea ca sa va puteti casatorii si daca nu atunci va dati seama ca ati irosit ani sau luni din viata voastra? Am relatie la distanta si il iubesc mult dar deja mi-am dat seama ca nu stiu pentru ce traiesc si nu stiu ce sens are relatia la distanta. ajutati-ma sa inteleg laughing

Răspuns Câştigător
| ruginiz a răspuns:

Relatiile la distanta fucntioneaza daca amandoi au acelasi scop, daca exista devotament, sinceritate, comunicare foarte multa. daca crezi ca merita si il iubesti cu adevarat, nu ca pe un moft, daca si el te iubeste e ok. numai tu stii daca merita sau nu cu adevarat. daca vrei sa faci asta sau nu, pentru ca avantaje si dezavantaje exista peste tot.

6 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Relatie la distanta... un paradox! Cum faci sex, prin posta?

| melyyy a răspuns:

Eu nu-ti povestesc acum experienta mea propie ci a unei prietenewinking
Ei s-au cunoscut intr-un joc online, ma rog au facut schimb de id-uri si restul.au vb ceva timp pana ce au realizat in cele din urma ca se plac :X:X au aproape un an impreuna si mai trebuie sa astepte inca vreo 2 sad dar nici unu din ei nu renunta! pe mine m-a uimit deoarece eu nu cred in relatia la distanta si nu cred ca voi fi capabila sa cred vreodata, distanta dintre ei este destul de mare : ea sta in Calarasi si el in Hunedoara
cum spuneam ma uimeste pe zi ce trece cat de mult pot sa se iubeasca, oriqm ce sens are? daca baiatul respectiv merita intr-adevar are o importanta frt mare! nimeni nu a zis ca dragostea e usoara, iar daca vrei sa reusesti trebuie sa lupti pentru ceea ce ti-ai propus
dar iti dau un sfatwinking daca nu-l iubesti nu are rost sa te amagesti cu o relatie la distanta, nu-ti irosi timpul!

| Miuriel a răspuns:

Intre mine si iubitul meu este o distanta foarte mare(distanta Romanaia-Italia). Sincera sa fiu de cand a plecat am inceput sa ne cam certam, ba chiar ne despartisem, dar imediat ne-am impacat. Distanta aceasta cat e de mare, ne-a apropiat si mai mult.Fiind cu el de 7 luni pot spune ca am ajuns sa il iubesc foarte mult!
Este proverbul acela: Ochii care nu se vad se uita!
Acest proverb nu se adeveresete in toate cazurile! In cazul meu nu este deloc adevarat.
Daca chiar ti la iubitul tau sa lupti pentru dragostea voastra impotriva distantei!
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Byuska a răspuns:

Si eu am o relatie la distanta Romania-Italia desi nu avem prea mult timp impreuna si ne-am cunoscut si pe mess asta ce inseamna ca nu ne-am vazut niciodata ne intelegem foarte foarte bine si abia asteptam sa vina vara sa ne vedem.Eu una zic ca daca sti sa iubesti cu adevarat si sa ai incredere in jumatatea ta merge o relatie la distanta.iti doresc bafta in relatie si sa va iubiti mult

| αnđRα a răspuns:

Sunt 200 km intre noi, nu l-am vazut niciodata laughing dar il iubesc si mi-a spus ca la vara o sa vina la mine. nu m-am gandit inca, ca mi-am pierdut timpul pentru ca sunt superindragostita:-s sincer. nici eu nu prea stiu ce sens are, dar avand in vedere ca am note mari ma pot duce la facultate in bucuresti, la elthinking asa ca. mai gandeste-te si tu happy

| noob a răspuns:

Distanta trebuie sa fie mai mica decat penisul ca sa mearga totul bine!