Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2818914intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
18 Dec
SATI 271.537AFISARI
138.643VIZITE
123.470V. UNICI
24 August 2010
byby_7642 intreaba:

Cele mai frumoase statusuri cu declaratii de dragoste primesc funda

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    24 August 2010 23:34
    Crisstina a răspuns:

Fericirea o face pe femeie frumoasa si dragostea o face fericita. Iubirea este adevaratul fard al femeii.

Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna, Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana!

As vrea sa fiu aerul care-ti atinge trupul pentru o clipa. As vrea sa fiu acel ceva neobservat, dar necesar.

Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis…

Zi-mi se poate in toate sa fi tu… zi si noapte iti simt aproape sufletul :X

Il iubesc. Stii dc? El nu numara pe degete calitatiile. El e total diferit de ceilalti. El ma intelege, ma ajuta, ma respecta si ma iubeste!

redeam ca viata este nedreapta cu mine si mi-a dat multe motive ca sa o urasc. Dar acum, cum as putea uri viata asta minunata care mi te-a dat pe tine?

El iubeste fiecare pistrui, fiecare curba, fiecare centimetru de piele care apartine de tine în întregime, El este real, el este cinstit, si el te iubeste pentru ce esti tu!

Te-am ales sa te iubesc Ca am sa-ti indeplinesc toate dorintele, o sa am grija de tine. N-am sa las niciodata ca zambetul tau sa dispara de pe chipul tau. In vremuri bune sau grele vom fi intotdeauna impreuna. Asa cum genele nu se despart niciodata de ochi. Tu vei visa, iar eu iti voi implini visele. In caldura arzatoare a soarelui, eu voi fi umbra ta. Iar cand iti va fi frig, iti voi oferii caldura. Cand ploaia te va deranja voi schimba directia norilor.

• 6 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 24 August 2010 23:10
    abstract3D a răspuns:
    Stiu eu unu moartea te asteappta fa-ti bagajele laughing glumeam
  • 27 August 2010 11:24
    Mihaela_1499 a răspuns:
    Pe malul Marii Negre statea un copilas si imi spunea de tine ca esti un ingeras.
    Cu drag, Diana.
  • 24 August 2010 23:39
    FunnyFrog a răspuns:
    1. Te iubesc pentru ca ma faci fericita, te iubesc pentru ca nu as putea trai fara fericirea pe care tu mi-o daruiesti in fiecare zi, te iubesc fiindca existi.

2. Imi doresc sa fiu un inger, sa te apar de tot ce e rau, sa te inveselesc atunci cand iaesti trist, sa te incurajez atunci cand tie frica, sa te fac sa intelegi ca eu te iubesc, dar din pacate nu sunt inger, ci doar un simplu om ce te iubeste

3. Daca ochii tai sunt precum cea mai minunata stea; daca zambetul tau e ca soarele ce straluceste ziua; daca sarutul tau e ca mierea si daca TU esti UNIVERSUL meu ce-as mai putea sa-i cer lui Dumnezeu? TE IUBESC!

4. Daca ar fi sa ma tansform m-as transforma intr-o lacrima de-a ta, sa ma nasc din ochii tai, sa sfarsesc pe buzele tale.

5. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…

6. Cand inchid ochii imi imaginez ca esti cu mine si ma tii strans in brate. iti simt caldura si dragostea, dar cand imi deschid ochii imi dau seama ca sunt singur intr-o incapere in care razele soarelui nu patrund din cauza norilor inegriti de durerea scursa din sulfetul meu pentru ca tu nu esti aici….

7. Mi-e dor de tine. De buzele tale senzuale… Vreau sa te am aproape, sa te strang in brate, sa te sarut. Sa ne contopim amandoi intr-un sarut pasional. Sa ne imbatam cu dragostea ce ne imbratiseaza, toata noaptea. Dimineata, sa ne trezim imbratisati si sa o luam de la capat.

8. Cineva a spus, ca ora are 60 de minute.
    Cineva a spus, ca minutul are 60 de secunde.
    Eu spun, ca fiecare clipa petrecuta departe de tine este o eternitate

9. Ar fi pustie lumea fara tine, si lipsa ta ar fi un vesnic chin si nu-mi doresc decat sa fiu cu tine, mereu in brate sa te tin.De aceea nu ma-ncumet sa-ti dau pace, legati pe viata vreau sa fim mereu, caci fara tine nu stiu ce s-ar face, in ceas de seara, singur trupul meu.

10. Doar zilele au nume.Noptile nu, ele sunt doar acele umbre ce...
  • 24 August 2010 23:44
    Raspuns anonim:
    Sti ce ar sta bine pe tine? eu laughing
  • 24 August 2010 23:43
    love27 a răspuns:
    "Cu noi totul a inceput ca o gluma, a continuat cu un zambet, apoi cu un sarut, o imbratisare, o mangaiere si cand nimeni nu se astepta s-a transformat in... IUBIRE!

Sus pe cer un fluturas, mic, frumos si dragalas, langa mine s-a oprit si incet el mi-a soptit:te iubeste cineva, crede-ma si nu uita, viata lui ti-a daruit pentru cat tu l-ai iubit.Asta e unic compus de minebig grin

Daca as planta un trandafir de cate ori ma gandesc la tine, acum te-ai plimba cu mine prin miile de trandafiri...
    pup:*sper ca ti-am fost de ajutorwinking
  • 24 August 2010 22:52
    abcdefg_1686 a răspuns:
    "Chiar nu vad o noapte fara zi, chiar nu`mi imaginez cum as fi eu fara tine "
    "Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi!"
    "Tu poti sa te`ndoiesti de soare,
    De focul ce scanteie`n stea,
    De legile nemuritoare,
    Dar nu si de iubirea mea…!"