| byby_7642 a întrebat:

Cele mai frumoase statusuri cu declaratii de dragoste primesc funda

Răspuns Câştigător
| Crisstina a răspuns:

Fericirea o face pe femeie frumoasa si dragostea o face fericita. Iubirea este adevaratul fard al femeii.

Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna, Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana!

As vrea sa fiu aerul care-ti atinge trupul pentru o clipa. As vrea sa fiu acel ceva neobservat, dar necesar.

Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis…

Zi-mi se poate in toate sa fi tu… zi si noapte iti simt aproape sufletul :X

Il iubesc. Stii dc? El nu numara pe degete calitatiile. El e total diferit de ceilalti. El ma intelege, ma ajuta, ma respecta si ma iubeste!

redeam ca viata este nedreapta cu mine si mi-a dat multe motive ca sa o urasc. Dar acum, cum as putea uri viata asta minunata care mi te-a dat pe tine?

El iubeste fiecare pistrui, fiecare curba, fiecare centimetru de piele care apartine de tine în întregime, El este real, el este cinstit, si el te iubeste pentru ce esti tu!

Te-am ales sa te iubesc Ca am sa-ti indeplinesc toate dorintele, o sa am grija de tine. N-am sa las niciodata ca zambetul tau sa dispara de pe chipul tau. In vremuri bune sau grele vom fi intotdeauna impreuna. Asa cum genele nu se despart niciodata de ochi. Tu vei visa, iar eu iti voi implini visele. In caldura arzatoare a soarelui, eu voi fi umbra ta. Iar cand iti va fi frig, iti voi oferii caldura. Cand ploaia te va deranja voi schimba directia norilor.

6 răspunsuri:
| abstract3D a răspuns:

Stiu eu unu moartea te asteappta fa-ti bagajele laughing glumeam

| Mihaela_1499 a răspuns:

Pe malul Marii Negre statea un copilas si imi spunea de tine ca esti un ingeras.
Cu drag, Diana.

| FunnyFrog a răspuns:

1. Te iubesc pentru ca ma faci fericita, te iubesc pentru ca nu as putea trai fara fericirea pe care tu mi-o daruiesti in fiecare zi, te iubesc fiindca existi.

2. Imi doresc sa fiu un inger, sa te apar de tot ce e rau, sa te inveselesc atunci cand iaesti trist, sa te incurajez atunci cand tie frica, sa te fac sa intelegi ca eu te iubesc, dar din pacate nu sunt inger, ci doar un simplu om ce te iubeste

3. Daca ochii tai sunt precum cea mai minunata stea; daca zambetul tau e ca soarele ce straluceste ziua; daca sarutul tau e ca mierea si daca TU esti UNIVERSUL meu ce-as mai putea sa-i cer lui Dumnezeu? TE IUBESC!

4. Daca ar fi sa ma tansform m-as transforma intr-o lacrima de-a ta, sa ma nasc din ochii tai, sa sfarsesc pe buzele tale.

5. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…

6. Cand inchid ochii imi imaginez ca esti cu mine si ma tii strans in brate. iti simt caldura si dragostea, dar cand imi deschid ochii imi dau seama ca sunt singur intr-o incapere in care razele soarelui nu patrund din cauza norilor inegriti de durerea scursa din sulfetul meu pentru ca tu nu esti aici….

7. Mi-e dor de tine. De buzele tale senzuale… Vreau sa te am aproape, sa te strang in brate, sa te sarut. Sa ne contopim amandoi intr-un sarut pasional. Sa ne imbatam cu dragostea ce ne imbratiseaza, toata noaptea. Dimineata, sa ne trezim imbratisati si sa o luam de la capat.

8. Cineva a spus, ca ora are 60 de minute.
Cineva a spus, ca minutul are 60 de secunde.
Eu spun, ca fiecare clipa petrecuta departe de tine este o eternitate

9. Ar fi pustie lumea fara tine, si lipsa ta ar fi un vesnic chin si nu-mi doresc decat sa fiu cu tine, mereu in brate sa te tin.De aceea nu ma-ncumet sa-ti dau pace, legati pe viata vreau sa fim mereu, caci fara tine nu stiu ce s-ar face, in ceas de seara, singur trupul meu.

10. Doar zilele au nume.Noptile nu, ele sunt doar acele umbre ce leaga intre ele clipele ratacte ale vietilor noastre.

11. Daca as fi apa nu as avea nevoie de lacrimi. Daca as fi foc, nu as avea nevoie de caldura, iar daca am fi impreuna nu as mai avea nevoie de nimic.

12.Inainte sa te cunosc nu credeam in basme cu zane si printi. Acum, sunt sigura ce ele exista si ca noi doi facem parte din ele.

13.Intr-un teanc de carti, eu sunt asul, tu esti dama… Ne prindem intr-un joc firesc, te iubesc…

14. Urasc apa ca atinge buzele tale din care am vrut odata sa beau, urasc vantul pentru ca iti atinge parul, urasc lumea pentru ca fiecare-mi fura cate-o particica din tine, urasc timpul pentru ca fiecare clipa din zi si din noapte este aproape de tine.Curios, oare pe tine de ce nu te urasc?
Pentru ca te iubesc!

15.Inima mea bate, si fiecare bataie pe care o simt e pentru tine.Sufletul plange, e trist ca nu esti langa mine.Corpul,simte lipsa prezentei tale aproape de mine. Mintea e goala, ratacindu-se mereu in mine, departe de tine. O lacrima cade, obrazul imi arde, e PENRTU TINE.

16. Mi-as dori sa fiu o picatura de sange, sa curg prin venele tale, sa ajung la inima ta si sa raman acolo pentru eternitate.

17.As vrea sa iti daruiesc un sarut sa fie etern, sa iti scriu o poveste, unde sa fii tu printul fermecat iar eu printesa din castel, sa ma iubesti, sa te iubesc si niciodata sa nu ma uiti.

18.Nu te speria sunt la spital pentru ca mi-a gasit ceva in inima, dar fii fara griji pentru ca operatia nu le-a reusit… Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo esti tu, si acolo vei ramane!

19. Ce esti tu fara mine, cand nu ma ai desi-s a ta? Te rog sa ierti durerea mea, iubirea mea… iubeste-ma, sunt doar a ta! Eu nu te uit dar tu pari ca da… si totusi… te implor nu ma uita!

20. Te vad printre stele, ochii tai sclipesc ca ele, tu esti soarele si luna, bucuria vietii mele, de-as avea putere sa privesc in ochii tai si sa-ti spun ca TE IUBESC, crede-ma ca nu glumesc.

21.De ce inchidem ochii cand dormim? De ce inchidem ochii cand visam? De ce inchidem ochii cand sarutam? Pentru ca cele mai pretioase lucruri nu se poate vedea cu ochiul. Cand inchid ochii te vad pe tine!

22.Traiesc pentru tine pentru ca ma faci sa imi bata inima repede atunci cand te vad, traiesc pentru tine si nu imi pasa de ceilalti… Te iubesc pentru ca esti tu, mereu langa mine sau in gandul meu…

23. A mai trecut o ora si inca te astept. Mi-e prea dor de tine. Nu pot sa inchid ochii de frica sa nu te visez. Pt ca daca te visez, e grav… nu o sa mai vreau sa ma mai trezesc.

24. Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide…

25. Te iubesc ca-n prima zi, cand raze de soare aurii, cadeau usor purtate de vant, asupra noastra pe Pamant. Te iubesc, te voi iubi, si chiar daca soarta ne va desparti, iubirea noastra va sta acolo sus scrisa-ntr-o stea.

26. Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa… Asa ca atunci cand esti singur adu-ti aminte ca cineva, undeva se gandeste la tine…

Sper sa iti placa! Please imi dai funda? Oricum m-a bucur si chiar de nu imi dai.Ma bucur doar fiindk... te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti ce ar sta bine pe tine? eu laughing

| love27 a răspuns:

"Cu noi totul a inceput ca o gluma, a continuat cu un zambet, apoi cu un sarut, o imbratisare, o mangaiere si cand nimeni nu se astepta s-a transformat in... IUBIRE!

Sus pe cer un fluturas, mic, frumos si dragalas, langa mine s-a oprit si incet el mi-a soptit:te iubeste cineva, crede-ma si nu uita, viata lui ti-a daruit pentru cat tu l-ai iubit.Asta e unic compus de minebig grin

Daca as planta un trandafir de cate ori ma gandesc la tine, acum te-ai plimba cu mine prin miile de trandafiri...
pup:*sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| abcdefg_1686 a răspuns:

"Chiar nu vad o noapte fara zi, chiar nu`mi imaginez cum as fi eu fara tine "
"Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi!"
"Tu poti sa te`ndoiesti de soare,
De focul ce scanteie`n stea,
De legile nemuritoare,
Dar nu si de iubirea mea…!"