| aQuaGirl a întrebat:

Cer seriozitate si un ajutor sincer! Deci ieri cu prietenul meu am decis sa incercam ceva nou. Si am ajuns la concluzia de a masturba unul altuia. Poate fi ceva prostesc si jenant dar pentru noi e ceva destul de normal. Priam am inceput eu. Ei bine era si de asteptat ca la urma iubitul meu sa termine. Dupa ce el a terminat eu mi-am sters cu un servetel umed miinele, dupa care el si-a sters giugiuliu cu alte doua servetele, evident neatigindu-se de acel lichid. Eu mi-am mai sters de vreo 2 ori miinele pentru orice caz, si el la fel si-a mai sters odata miinele. Dupa vreo 2-3 minute s-a apucat deja de mine. S-a jucat vreo 5 minute cu clitorul meu, apoi a introdus in vagin degetul vreo 2 cm cel mult. Peretii vaginali erau foarte relaxati,de aceia nu m-a dezvirginat prin nici un mod. Intrebarea e : exista vreun risc ca sa raman insarcinata? Adica stiu ca si-a sters miinele cu un servetel umed,si nici macar nu a atins lichidul, dar pentru orice eventualitate? Imi cer mii de scuze pentru formatarea nereusita a textului, dar nu ma pot concentra pe ce vreau sa transmit.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este nimic jenant, multe cupuri aleg sa isi inceapa viata sexuala astfel si primele contacte sexuale sa fie de tip masturbare reciproca.
Insa trebuie sa stiti ca viata sexuala in general necesita niste masuri de igiena personala si ca servetelele umede nu tin niciodata locul spalatului. Inainte si dupa fiecare act sexual trebuie sa va spalati bine pe maini si pe rganele genitale. Tu nu trebuie sa accepti ca organele tale genitale sa fie atinse de niste maini nespalate, doar sterse cu servetele umede, este foarte neigienic si iti poate da infectii serioase.
Cu siguranta acest act sexual v-a dezvirginat pe amandoi, chiar daca himenul tau a ramas intact. Virgina este numai o persoana care nu a avut nici un contact sexual, deci voi nu mai sunteti niciodata virgini.
Nu cred ca poti fi insarcinata, nu am auzit de femei insarcinate astfel. Cred insa ca poti avea o infectie din cauza lipsei de igiena si a desfasurarii actului sexual in conditii atat de precare din punct de vedere al curateniei

| Sexualitate a răspuns:

Dacă sunteţi siguri că nu avea spermă pe mâini, n-ar fi vorba de riscuri de sarcină.Ce aţi făcut voi (cel puţin în prima parte a actului) nu e "masturbare" (înţelegând prin aceasta autosatisfacerea) ci, eventual, "masturbare mutuală". De fapt, e stimulare reciprocă şi... nu e ceva ieşit din comun!

| EnvyU a răspuns:

Am ajuns sa traim intr-o lume in care sexul nu mai este tabu, in care daca ai o minte deschisa catre sex inseamna ca e super ok sa te apuci de sex la 10 ani cand nu poti lua decizii rationale. Este trist cand vad asemenea postari in care logica, gramatica, bunul simt sunt total ignorate, neexistente.

| corbulalbrosu a răspuns:

PROBABILITATE de sarcina 0% (ZERO). Poti sa te linistesti. Stresul poate provoca efecte adverse in organism precum si pe plan psihic.

| Dariusuu a răspuns:

Data viitoare documentați-vă și mai mult despre acest lucru pentru că cu puțină atenție ai putea deveni mamă în timp record.
Nu merită să arunci cu insulte în mine sau să mă pui într-o lumină proastă pentru că oricine sănătos la cap mi-ar da dreptate.

Și ca să îți răspund și la întrebare nu ești însărcinată, poți sărbători.

O zi frumoasă.

| Klandestin a răspuns:

Nu mai va jucati, daca nu stiti nimic despre voi. Spermatozoizi in contact cu aeru mor. Asa ca nu ai sanse.

| StephanieS a răspuns:

Nu ramai atat de usor insarcinata!