| zattaramarian a întrebat:

Cine este de acord cu swing-ul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Swingul este practicat de cuplurile casatorite si nu de baieti si nici de fete. Swingul sau schimbul de parteneri de sex intre doua sau mai multe cupluri este mult mai raspandit decat se credea. Clientii cluburilor private unde se practica swing-ul sunt „indivizi culti si instariti, cu varsta medie de 35 de ani in cazul femeilor si 43 de ani in cazul barbatilor" „Sunt oameni de toate felurile, persoane de varsta medie, dar si tineri sub 30 de ani. Majoritatea liber-profesionisti, notari, dentisti, medici, comercianti. Si fotbalisti, si politicieni", printre acestia. Chiar nu stiai domnule mihai?

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Esti in cauza?
Noi nu suntem curiosi, SI NICI NU MA DOARE CAPUL CE FACE VECINA.
O zi bunahappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia care il fac sunt de acord cu el

| corbulalbrosu a răspuns:

Pot fi adeptii si de acord si sa practice swing-ul doar persoanele cu educatie si comportament de natura libertina. De obicei acestia sunt prieteni intre ei si fac parte dintr-o anumita, societate/grupare, deci nu se poate pune intrebarea daca noi ceilalti putem sa fim sau nu de acord cu un astfel de comportament sau cu cei care-l practica.

| mihai69 a răspuns:

Băieții da, fetele nu.

| mihai69 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Știam, dar am răspuns la întrebare; aceasta nu suna „cine PRACTICĂ swing-ul" - ci doar dacă suntem de acord.
Dacă faci o statistică, cred că peste 50% dintre bărbații pe care i-ai întreba dacă sunt de acord cu acest stil de viață ar răspunde că DA sau „nu-mi pasă" (adică o acceptare tacită). Pe când dintr-un eșantion de femei asemănător, cred că nici 20% nu ar da aceleași răspunsuri.
Eu așa am înțeles întrebarea de mai sus, și încă sunt convins că acesta e răspunsul corect.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru mihai69):

Swingul este practicat de cuplurile casatorite si nu de baieti si nici de fete. Swingul sau schimbul de parteneri de sex intre doua sau mai multe cupluri este mult mai raspandit decat se credea. Clientii cluburilor private unde se practica swing-ul sunt „indivizi culti si instariti, cu varsta medie de 35 de ani in cazul femeilor si 43 de ani in cazul barbatilor" „Sunt oameni de toate felurile, persoane de varsta medie, dar si tineri sub 30 de ani. Majoritatea liber-profesionisti, notari, dentisti, medici, comercianti. Si fotbalisti, si politicieni", printre acestia. Chiar nu stiai domnule mihai?

| doctorandus a răspuns:

Eu. Nu ma deranjeaza ca altii sa faca swing. Atat ca nu l-as practica personal.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cel care il practica, dar putini recunosc.
In orice caz, trebuie sa ai curaj (si incredere) pentru a-l practica.

| sofisis a răspuns:

Toti cei care il practica, logic.

| peperonies a răspuns:

Toata lumea care il practica.

| NoRegretsxx a răspuns:

Cine e frustrat.

| EssTerra01 a răspuns:

Eu