| ﭿTroubledSoul a întrebat:

Cine suferă mai mult după o despărțire? Băieții sau fetele?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Desigur ca depinde de fiecare relatie in parte, dar cand un baiat iubeste cu adevarat el sufera mult mai mult, la fete le trece mai repede pentru ca sunt obisnuite cu iubirea in scimb baieti nu sunt, ca dovada pot spune ca barbati se sinucid de 3 ori mai mult ca fetele, o fata dupa o despartire dupa 2, 3 saptamanii e deja cu altul,un baiat nu prea el sufera,bea, neaga ca o iubeste, glumeste cu prieteni,plange singur,nu se poate descarca cuiva pentru ca e o slabiciune si rad prieteni de el,parerea mea cand un baiat iubeste cu adevarat iubeste mult mai mult cat poate iubi o femeie si sufera mult mai puternic,desigur nu iubim in toate relatile in care intram si doar in prima, a doua pe jumatate, a treia pe un sfert tot asa, cel mai puternic doare cand te paraseste fara sasi spuna de ce tea parasit sau te inseala cu un prieten asa incep dezamagirile, pierderea increderi in femei, mi-a spus un barbat ca el sta pentru sex ca cand punea suflet toate isi beateau joc de el intr-un mod jalnic

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cel care nu a avut si alte surse ale fericirii, care a gasit in relatie singurele motive pentru care isi da voie sa fie fericit. Si cel care a facut niste proiectii nerealiste asupra relatiei, de genul pentru totdeauna, orice s-ar intampla, cel care nu a vrut sa creada ca sunt motive pentru care o relatie inceteaza, chiar si intre doi oameni care s-au iubit si poate se mai iubesc. De cele mai multe ori o relatie se incheie pentru ca lectille s-au terminat si ambele persoane vor fi mai fericite sa mearga mai departe, desi la inceput va fi mai greu sa accepti ideea ca e necesara despartirea ca sa mai urci o treapta.

| whatevernvm a răspuns:

Prietenii lor

| OnuOnulică a răspuns:

Ambii la fel. Depinde de caracterul fiecăruia...de obicei suferă cel care a pus mai mult suflet în relație.

| R0R0 a răspuns:

Eu cred ca si baietii si fetele. Asta, bineinteles daca au fost sentimente din ambele parti.

| Oana92 a răspuns:

Cine a iubit mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspunsul este simplu - toți! Bineînțeles, dacă și-a iubit partenerul/partenera cu adevărat.
Să spunem că unii băieți își maschează suferința, iar unele fete o fac prea evidentă (cum ar fi pe rețelele de socializare) în felul ăsta ai impresia că ele suferă mult mai mult.

Dar, depinde... de ex. sunt mulți băieți cărora le plac relațiile scurte, atunci oferă speranțe false unor fete ușor influențabile (ușor de rănit sentimental).
Dacă UNELE persoane ar fi mai atente (să spunem), nu ar mai exista atât de multe "inimi frânte".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si baietii si fetele.

| DeathOfDreams a răspuns:

Depinde de relație şi mai ales, de fiecare persoană.

| Țoglă a răspuns:

Cam ambii.
Fetele îşi mai domolesc suferinţa în alte relaţii. Însă băieţii ceva mai greu cu chestia asta.

| WeAreSmart a răspuns:

Pai toti suntem diferiti indiferent de sex

| ABCD122 a răspuns:

Ambii

| PogChamp a răspuns:

Cel ce a investit mai mult in relatia respectiva.