| anonim_4396 a întrebat:

Considerati ca iubirea are legatura cu sexul sau ca sunt doua lucruri diferite?

34 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tot ce oferă o fata este vaginul ei, indiferent ca e asa zis iubire, sex, iubirea feminina nu exista

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Nasol, man.
Dacă tu crezi că nu există, nici n-ai să o găsești vreodată.
laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Ce sa găsesc grasule, asta oferă o femeie, găsești banii sa ai, eu mam conformat, asta e

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Tu îți dai seama că îți construiești singur lumea în care trăiești, prin ideile pe care le vehiculezi și în care crezi?
Îți faci singur rău, man. Îți pui piedică singur. Prietenește îți zic.

| Mosotti a răspuns:

Sunt chestii diferite, ca se nimereste sa fie ambale, e altceva.
Poti face sex fara sa iubesti, e un orgasm si atat ca si cand te masturbezi (deci merge si fara iubire sa ai orgasm, sa lasam vrajeala ca nu merge), si poti iubi fara sa faci sex, sa iti fie drag de cineva, sa il iei in brate, sa-l alinti, sa te intelegi f bine cu acel om, sa va respectati, sa comunicati, sa va intelegeti fara sa faci sex.

Si eu am asa, cu unele fete imi vine sa fac sex si mai putin pe partea de afectiune, si altele care invers, nu prea ma atrag sexual, dar imi vine sa ma apropii de ele cum am zis.
Bine ca la ambele categorii fizicul ma face sa fac asta, deci un tipar de fizic ma face sa vreau mai mult sex, alt tipar doar afectiune.
Sigur ca daca e si iubire si sex, e ideal.

| Emma30555 a răspuns:

Iubirea include sexul invers nu

| Goete a răspuns (pentru Emma30555):

Saracii parinti si copii ai tai pe care-i iubesti

| Emma30555 a răspuns (pentru Goete):

Era vorba de un alt context. Iubirea dintre bărbat și femeie. Poți face sex fără sa iubești dar dacă iubești faci și sex.

| Goete a răspuns (pentru Emma30555):

"Contextul" - adica intrebarea e clara, pentru mine. Daca
Iubirea
Are legatura cu
Sexul.
Iubirea nu inseamna sa fii indragostit, asta e o infima parte a iubirii

| Emma30555 a răspuns (pentru Goete):

Asta e logic. Ce rost avea întrebarea? Normal ca ne iubim frații, părinții, copiii,, animalele etc. Era o întrebare fără sens în contextul dat de tine. Ce treaba are sexul în acest context? Sau doar faci pe deșteptul?

| Goete a răspuns (pentru Emma30555):

Contextul Nu este dat de mine.

Citeste intrebarea si nu intuí "contextul".

Cine a pus intrebarea a pus-o Asa. Nu a specificat ca se refera la Dragoste.

In orice proces Judiciar sau contract - ai pierde daca dai interpretari

| Emma30555 a răspuns (pentru Goete):

Hmmm. Exista persoana care sa nu știe ca poți sa îți iubești bunica fără sa faci sex cu ea? laughing Am înțeles acum. Ai vrut sa te simți ca la un proces și ai făcut analiza pe text, și ți se pare ca pentru asta ești foarte isteț. Dar sa ști ca o persoana isteață este o persoana intuitiva nu una care vrea sa ii explici mura în gura și tot sa nu priceapă.

| Goete a răspuns (pentru Emma30555):

Nu mi se pare ca sunt istet.
Doar am raspuns Pur si Simplu la Intrebarea Pusa.
Tu ti-ai imaginat Alta Intrebare si ti se pare acum ca esti isteața. Sau isteț.

De dapt ce crei sa spui, ca eu nu am raspuns strict la intrebare? Sau ca faci tu pe desteptul si intuiesti ca intrebarea a fost pusa gresit?

| Emma30555 a răspuns (pentru Goete):

Te întreb pe tine. Crezi ca exista persoana care sa nu știe ca poți sa îți iubești bunica fără sa faci sex cu ea? Iar tu ai răspunde, da nu implica sex. De ai explica asta cuiva? Deci și tu intuiai întrebare, recunoști cumva, răspunsul tău nu a ajutat pe nimeni. Ideea era sa ajuți utilizatorul, asta e scopul, nu sa te simți tu la procese imaginare...

| Goete a răspuns (pentru Emma30555):

Utilizatorul Stie bine ce intrebare a pus.
Si tu ce crezi, de ce insisti ca raspunsul tau e corect strict la intrebare cand stii bine ca Nu?
Sau esti chiar atat de deficient(a) intelectual?
Asa se pare. Deci nu am cu cine - si nici de ce - discuta.
Un salut, adio

| Emma30555 a răspuns (pentru Goete):

Tu ești autist nu eu.

| Goete a răspuns (pentru Emma30555):

Habar nu ai ce inseamna Autist.
Adevarul e ca nu am ce sa vorbesc cu cineva incapabil sa inteleaga ceva logic, nivelul tau intelectual e atat de scazut incat pare ca incerc sa vorbesc cu o maimuța - ce e de râs.
Asa ca nu mai cobor la nivelul tau pentru a incerca sa te faci sa intelegi ceva de ce nu esti capabil(a) sa intelegi.
Numai bine happy

| Emma30555 a răspuns (pentru Goete):

Autism 2_AdobeStock_408611622.jpeg
Tulburarea de spectru autist (TSA) este o tulburare de dezvoltare care este marcată de două feluri de comportament neobișnuit:

deficite în comunicarea și interacțiunea socială și

comportamente restrictive și repetitive.
Un om care jignește în mod gratuit pe un site ca acesta e plin de frustrări și complexe, cât despre inteligenta este evident. Faci niște jigniri, fiindcă nu ai fost în stare sa înțelegi un context. Și dacă luam în calcul contextul înțeles de tine, nu are logica, despre asta e vorba

| Goete a răspuns:

Eu o iubesc mult pe mama.
Dar nu fac sex cu ea

| VoidEternal a răspuns:

E greu sa separi sexul 100% de partea emotionala. Greu, dar nu imposibil.

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

De la a avea emotii pana la a-l iubi pe omul respectiv este cale lunga.

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce întrebi de fapt? Dacă se poate sex fara dragoste sau dragoste fara sex?

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Ambele.

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Sex fara dragoste, da se poate cu siguranță. Nu cred că poți face sex și să nu simți absolut nimic din punct de vedere emoțional, dar cu siguranță nu trebuie sa fie dragoste.

Dragoste fara sex, in condițiile in care ambii parteneri sunt sănătoși, fizic și mental, nu prea cred că se poate. Nu vad niciun scenariu in afara de cele pe care le-am menționat deja, în care sa nu-ți dorești genul asta de intimitate cu persoana pe care o iubești.

| mi25 a răspuns (pentru VoidEternal):

Ba se poate si dragoste fara sex: in mintea bigotilor si prostilor.

| Crackman a răspuns:

Jumi juma

| mi25 a răspuns:

O sa spun motivele pentru care se face sex si cei ce citesc sa deduca.
Sexul are la baza trei motive:
1. Descarcarea energiei sexuale.
2. Atractie fizica fata de o persoana (necunoscatorii spun ca este dragoste la prima vedere uneori, dar nu este spun specialistii)., combinata sau nu cu primul.
3. Ca o incununare a dragostei.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Sexul este o componenta vitala dintr-o relatie amoroasa! Insa este adevarat ca sexul nu inseamna iubire, deoarece poti face sex si in afara sentimentelor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Diferite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt lucruri diferite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei
Sunt două lucruri diferite, iubirea e despre a iubi și sexul despre a face sex și a procrea, plăcere și pasiune

Însă e diferit să faci sex atunci când nu există iubire față de atunci când există, conexiuea și chimia sunt cele care diferă

| maresaluV12 a răspuns:

Sexul este o legătură sufletească dată de Dumnezeu pentru procreație, cine se opune planului dumnezeiesc și va folosi legătura in scopuri preacurvești, își va socotii păcatele la judecată.

| mi25 a răspuns (pentru maresaluV12):

Daca ar fi asa, ar fi dat Dumnezeu si femeilor, asa cum le-a dat femelelor animalelor, perioade de calduri.
Si inca ceva: biblia spune ca este pacat preacurvia, nu curvia.
In rest nu ma mai bag in polemica bigotismului.