| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca o sa ajunga o zi cand o sa innebunesc. Eu am mai pus intrebarea :http://www.tpu.ro/......i-o-fata/.
Dar sa ajungi sa te intelegi bine cu o fata si apoi cand e sa iesiti impreuan sau sa fiti impreuna sa te respinga e foarte naspa. Sunt genul de persoana care vreau sa iubesc si sa fiu iubit de o fata, dar vad ca imi e imposibil sa imi creez o iubita.
Cred ca cel mai bine pentru mine este sa imi inchid toata aceasta dorinta de a avea iubita si sa nu mai incerc sa fiu cu impreuna o fata si sa intorc spatele la toate ocaziile pe care le am in a vorbii cu o fata. Oricum rezultatul e intodeauna acelasi.
Voi ce ma sfatuiti?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te sfătuiesc, dar eu așa aș face în locul tău: merg mai departe, perechea mea nu o ia nimeni, succes!
Pa, pa.

| LoveSleep a răspuns:

Încetează să gândești. Iești în oraș și bagă-te în seamă cu toate fetele care trec pe stradă. Spune-le că n-ai avut nicio prietenă și te-ai decis să te sinucizi. Vrei să te arunci de pe bloc și ai nevoie de cineva care să filmeze.
Eram ironic mai sus, dar ideea este că n-o să cunoști fete stând în fața monitorului. Fii spontan, ai încredere și ține minte mereu că un refuz nu e altceva decât experiență.
N-ar strica nici să te aranjezi puțin. O freză care ți se potrivește, haine noi, mers pe la sală.
http://www.tpu.ro/......-ea-funda/
Aici ai zis că vrei mai multe detalii. Uită-te, poate îți vin idei. Multă baftă și stai calm, fete sunt destule și ești încă tânăr, viața de abia începe.

| LeZizu a răspuns (pentru LoveSleep):

Care parte nu ai inteles-o ca eu ies pe afara, ma bag in seama cu fete. Numai ca am ajuns la punctul acela peste limita in a fi refuzat.

| LoveSleep a răspuns (pentru LeZizu):

Ai scris că ieși pe-afara sau ceva? Eu n-am văzut. Cred că sunt chior.
Ideea e că eu voiam să te ajut. Dacă crezi că am scris degeaba ceea ce am scris, ignoră-mi răspunsul.
Undeva trebuie să fie problema aia, dacă le faci pe toate bine dar nicicum nu merg treburile.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Cred ca esti stresat si mai cred ca frustrarea ta se reflecta si la exterior. Nimanui nu-i place acest gen de persoana in jur. In plus, daca tu cauti pe cineva cu atata patos incat te afecteaza direct, clar n-ai sa gasesti laughing Cauta sa cunosti tot timpul oameni noi, mai ales fete, dar fara sa-ti faci sperante aiurea sau sa incerci din rasputeri sa le transformi in iubite.
Fii mai relaxat, concentreaza-ti atentia pe alte lucruri si ai rabdare, cu siguranta e cineva si pentru tine happy

| LeZizu a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Cred ca am incercat toate atitudinile si felurile de a cuceri o fata. Cred ca daca as face eu „how i meet yout mother " cred ca ar fi o comedie maxima si nimeni nu ar crede ca ceea ce e acolo e adevarat.

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru LeZizu):

Te cred laughing incerci prea mult, asta e clar. Ai 26 nu 46, nu e vremea sa te ingijorezi atat de tare. Ideea e sa cunosti cat mai multe fete, multe personalitati, dar fara sa pari atat de disperat si fara sa incerci sa le cuceresti pe toate.

| LeZizu a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Disperat nu sunt. Parca as vrea sa spun toata povestea ideea si atunci parca m-ar mai intelege persoanele. Daca vrei sa vorbim sa iti explic, da-mi idul tau de YM! sau facebook pe privat

| Mirke a răspuns:

Sti reclama aia de la tv? cu fetele care te miros ca esti disperat? cam asa e si in realitate! dar nu dispera, va aparea si acea care e pentru tine, va trebui sa vb cu ea cand o vei vedea, deci nu trebuie sa renunti, nu cred ca ai luat la rand toate fetele din orasul tau, poate nu le-ai prins in moment bun, mergi la club, sau in locuri unde fetele se simt in mediul lor si cauata distractie acolo ai mai multe sanse!