| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca ar trebui sa fiu stanjenit daca am par in zona pubiana, tinand cont ca acum toti barbatii se epileaza sau rad in acea zona? Urasc sa mi indepartez parul din acea zona, ma simt mai gol pe langa faptul ca ma irit groaznic...
Si altceva, ma simt oarecum ingrijorat de faptul ca o fata ar putea renunta sa faca sex cu mine daca vede ca nu sunt epilat in acea zona, credeti ca ar fi posibil asta?

Răspuns Câştigător
| Wargasm a răspuns:

Să nu renunți niciodată să fi tu! Ai renunțat la asta vei deveni un banal. Dacă totuși vrei să ai o siguranță poți să fi inventiv: tunde-ți părul din zona pubiană ca să nu pară jder, dă-i o formă interesantă sau hazlie și nu cred că vei fi refuzat niciodată pe motiv de lipsă de epilare.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu toti barbatii se epileaza, de fapt doar o mica minoritate fac asta in viata reala. Tu te raportezi la actorii de filme porno si la fotomodele (plus cei care vor sa ii imite). De fapt, in lumea reala, majoritatea barbatilor nu se epileaza niciodata in zona intima. Este posibil ca o fata de tipul pitipoanca sa renunte la afce sex cu tine din cauza asta, dar asta iti va dovedi ca nu te iubeste, deci nu este de dorit sa faci sex cu ea. daca vei avea o viata normala si vei face sex numai cu femeie pe care le iubesti si care te iubesc cu adevarat, nu vei intampina nici o problema.

| darrio2007 a răspuns:

Ce problema grava ai! Daca o fata te iubeste cu adevarat nu va fi deranjata de parul pubian. Tragi si tu, ca si altii spre pizdificarea barbatului.

| SG1995 a răspuns:

Deci și eu mă simt horibilat de acest lucru, e ceva necesar, cel puțin parțial. Deci fă ca mine, folosește o mașină de ras sau de tuns, și taie doar parțial părul să nu fie prea mare.

| grab a răspuns:

Parerea mea e ca parul ala nu face decat sa tina mirosul si transpiratia acolo mai mult decat fara. da-l jos cu o masina de tuns pe 0 sau 1, nu chiar ras cu lama si totul o sa fie ok. valabil si pentru subrat. numai oamenii comozi nu se tund jos in ziua de azi.

| darrio2007 a răspuns (pentru grab):

Gresit.Numai oamenii inteligenti nu se tund jos in ziua de azi. Deja baietii se epileaza pe picioare ca femeile, se rad jos, tot ca femeile. Ba unii se si fardeaza, tot ca femeile. Unde va ajunge generatia actuala?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ar fi posibil! Eu am pretentia asta si multe o au. Un baiat/barbat 'defrisat' e mai atragator cum si o tipa epilata si aranjata e mai atragatoare decat una 'monkey-girl'. Poate nu o sa te refuze, dar cu siguranta a 2 a oara se va asigura ca e lumina in zona aia, mai ales daca ai pretentia ca prietenul tau sa aiba intalnire cu gura ei. Stii ce, inverseaza putin situatia, iti convine?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi se pare mai atragatoare femeile cu par in zona pubiana, bine, daca este foarte mult poate fi aranjat si scurtat, dar nu eliminat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing) ok, fiecare cum vrea, dar eu prefer sa fie eliminat de tot sau partial ca na, mai creste. Si nu sunt de acord cu Brigaela, nu numai actorii se epileaza si fotomodelele ci toti cei carora le pasa si de impresia pe care o lasa partenerei. Cand e vorba de cuplu, atunci e la alegerea fiecaruia, dar daca ai de gand sa iesi la agatat si sa te intorci in pat cu o gagica, bine ar fi sa fii pregatit pentru asta pentru ca dupa cum vezi, si ai zis-o si tu, multi o fac si asta din cauza ca in ziua de azi se pune mult accentul pe imagine si tu o sa ai parte de femei tinere probabil( nu stiu cati ani) nu de doamne trecute de 40, care si-au acceptat soarta din anii '90 si nu mai au nicio problema daca sotul e sau nu e fresh.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, asta este adevarat, faza cu agatatul, am 17 ani, de asta am pus intrebarea, m-as epila doar pentru ca fetele tinere nu prefera parul acolo, bine, majoritatea, poate sunt si care n au nimic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am 17 ani si atat eu cat si majoritatea prietenelor mele care si-au inceput viata sexuala, spunem nu parului acolo si daca te apuci de facut un sondaj cu tipe intre 17-30, cel putin 80% vor fi de acord cu mine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ideea e ca eu sunt virgin si m-am epilat de atatea ori degeaba si numai m-am iritat aiurea, de asta nu o mai fac.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing) pai asa spune...cand o sa ai cu cine, atunci sa fii fresh, ce naiba, pana atunci e important sa te simti bine tu cu tine.

| August99 a răspuns:

Da e posibil, da padurea jos

| Xelon a răspuns:

Cel putin la prima impresie ar trebui sa te epilezi, prima impresie conteaza, dupa ce te cunosti mai bine cu partenera nu mai este obligatoriu, dar cu conditia sa te ingrijesti nu sa iti puta pu. ca un tomberon.