| lalalala25 a întrebat:

Credeti ca daca ai iubit/a nu te poti ocupa de scoala? Din propria experienta spun ca, am stiut intotdeauna cand trebuie sa invat si cand sa imi petrec timpul liber asa cum vreau.Sunt constienta ca trebuie sa fac ceva in viata.De ce se crede ca daca iubesti pe cineva nu poti avea rezultate bune scolare? eu cred ca depinde doar de ambitia pe care o ai.ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Ce are una cu alta? Am locuit cu prietenul meu inca din a12a...si uite ca am ajuns la masterat fara problemewinking

Probabil ca in primele luni de relatie nu iti sta capul la scoala, pentru ca de altfel nu iti sta capul la nimic laughing Dar asta trece...si cu un bun managament al timpului le poti face pe amandoua fara probleme happy

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Asa este ce-i drept, dar cand esti tanar de obicei aceasta "iubire" te distrage, si multi parinti se tem ca odraslele lor sa neglijeze scoala este normal. da, poti avea iubit si te poti ocupa si de scoala daca esti o persoana responsabila insa eu zic ca scoala merita mai multa atentie pentru ca ea te va ajuta sa ajungi la o facultate dintr-un prestigiu centru universitar, in momentul acela partenerul este de domeniul trecutului, in acel moment se pune capat relatiei si se incepe o noua etapa, cea mai frumoasa etapa, studentia, la camin unde tu vei experimenta cat mai multe cearseafuri, vei avea oportunitatea sa faci sex cand vrei cu cine vrei ( imi aduc aminte cu lacrimi de momentele mele in camin cand stiam toate paturile de la caminul de fete...), vei merge la cursuri, apoi dupa cursuri la cafea cu colegele, pe urma va gatiti va machiati, mergeti in club, faceti poze si selfie inainte de a merge in club, mergeti in club, gagati sau pur si simplu frangeti inimile baietiilor, sunteti in centrul actiunii, apoi la ora 7 dimi va intoarceti in camin si va puneti la somn, asta e distractia delicioasa ce te asteapta draga mea in studentie, iti vei face tot ceea ce iti trece prin cap in camin. si apropo de parintii, ei vor fi si foarte mandrii ca fata lor este intr-un centru universitar de renume. o sa fie o viata numai lapte si miere.

| AlleSss a răspuns:

Bună! Ai dreptate,dar majoritatea cuplurilor o ţin în certuri,iar,la ore, nu poţi fii atent la ceea ce spune profesorul pentru că te gândeşti cum să te împaci cu persoana cu care eşti. Sau poţi fi cu o persoană care te determină să înveţi, se supără dacă nu te concentrezi, dacă nu obţii rezulate bune şi tot aşa, ţine cu adevărat la tine.O relaţie are avantajele şi dezavantajele sale. Depinde de la cuplu la cuplu.

| RAY a răspuns:

Propun sa luati vacanta cat aveti iubite asa scapati de scoala, sa inteleg ca din cauza iubiri sunteti asa mari genii? pai sa fie interzisa iubirea ca dauneaza intelectului uman

| neutrino a răspuns:

Bine crezi!

| LoveSleep a răspuns:

Asa cred, sau credeam si eu.
Dar totusi, intr-o oarecare masura te afecteaza pentru ca gandurile tale se indreapta asupra lui\ei, nu catre lectia la română.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se crede, dar in mare parte numai necazuri se intampla. Exceptiile sunt cam neglijabile. Dar daca chiar te poti ocupa decent de toate nu te judeca nimeni aiurea.

| Wordofthanks123456 a răspuns:

Hmmm pai in majoritatea cuplurilor exista certuri trădări si chestii de genul sau la scoala in loc sa fii atent la profesor scrii mesaje iubitului oricum relațiile iti cam ea si din timp adică trebuie sa te vezi cu el... sau la scoala te gândesti la el /ea oriunde ca in momentul ăla esti indragostit/ta si esti in lumea ta, dar acum depinde ca nu toate cuplurile sunt la fel depinde de persoana poți sa ai o relatie si sa ai 10 pe linie sau nu ca iti este lene sa inveti depinde de ambiție fiecaruia.