| ionyionelutza a întrebat:

Credeti ca daca i-am dat mai multa libertate fostului meu prieten a fost rau? adica eu nu i-am interzis sa bea sau sa fumeze si nu i-am facut crize de gelozie dar mereu i-am dat de inteles ca sun geloasa ca altfel putea crede ca nu il iubesc.si nikiodata nu i-am zis ca ma enerveaza ca iese cu prietenii si nu ne vedem sau chestii din astea. ce credeti am facut bine sau rau...pls rasp urgent dau funda

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Lasa dragostea libera daca e a ta se va intoarce, daca nu inseamna ca nu a fost niciodata a ta!

6 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Uite cum sta treaba.Nu poti sa ii interzici unui baiat sa faca un lucru. Poti discuta cu el.Nu trebuie sa te prefaci ca esti geloasa doar ca sa inteleaga el ca este iubit.Nu o sa ajute la nimic.Incearca sa fi tu! si daca nu merge, nu merge tongue nu e sfarsitu lumii.Nu inca=)

| d3utzsa a răspuns:

Pai e foarte ok din partea ta!
eu de ex cu fostul meu pr ii faceam tot ceea ce ai zis uh mai sus! nu il lasam sa iasa cu amicii,nu il lasam sa fumeze de fata cu mine,cand ma enerva ii faceam crize din astea uratelaughingsi asa l-am indepartat de mine si acum nici nu mai vrea sa auda de mineoh go onlaughing
deci atata timp cat nu te inseala,si se comporta frumos cu tine nu are de ce sa fie raw! dar daca vezi ca incepe sa nu te mai sune sau sa te ia la misto, sau chestii din astea, inseamna ca si-a cam luat-o in cap! acum nu stiu! totul depinde de voi:*
sper ca te-am ajutat cu ceva! pwpy:*

| deniisa a răspuns:

In primul rand tu nu poti sa ii interzici sa faca unele lucruri cum ar fi sa bea, sa fumeze si mai ales sa iasa cu prietenii lui. Foarte putini sunt acei baieti care renunta la obiceiurile lor pentru o fata, tine cont de asta. Dar trebuie sa ii spui ce anume te deranjeaza, explicandu-i frumos ca nu iti place cum se comporta, si daca te iubeste va incerca sa isi schimbe putin comportamentul.

| AliceB a răspuns:

Crizele de gelozie mai sunt cum mai sunt.se MAI explica. dar sa-i interzici sa bea si sa fumeze? sunt chestii care deja tin de persoana lui, isi face rau singur si cred ca e constient de asta.happy

| MrThalium a răspuns:

Eu zic ca ai facut ce trrb pentru ca daca nu ii lasi spatiu va ajunge sa se desparta de tine si o sa.t para rau ca pentru niste chestii minore v.ati despartitfunda?

| claudia_5323 a răspuns:

Barbatilor nu le convine ca o femeie sa ii controleze, sa le interzica ceva, eu una nu suport asta. vere ai ceva de zis.zii nu sta ca iti e jena sau frica.aa sh chestia cu gelozia.se simt mandri cand te vad ca esti geloasa.trateaza`l cu indiferenta. fii geloasa...dar nu arata astawinking lasa`l sa fiarba ca nu zici nimicwinking
bafta