| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca dragostea este o experienta importanta in viata?

21 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu exista dragoste este doar o stare produsa de compusii chimici din corpul nostru, sexul este factorul esential al vietii

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai cred nimic, tu crezi?

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

De ce nu mai crezi nimic, ai avut o experienta neplacuta in dragoste?
Nu te supara ca intreb, intreb din curiozitate atat.
Daca nu vrei sa spui e in regula.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Nu mai contează. O seară frumoasă.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mersi si tu la fel.

| RAY a răspuns:

O fi daca ai cu cine da cum nu ai este o dezamagire totala o amagire infinita, iar omul nu e facut sa ramana cu cineva o viata si omul e facut sa fie divers, omul cat e multumit sta cu tine nu-i mai faci pe plac te lasa sa stii asta, multa bafta

| Violleta2022 a răspuns:

Binenteles ca dragostea este o experinta fara de care nu putem exista.
Cei fara dragoste sfarsesc in mare depresie si mor devreme.
Dragostea apare de cand ne nastem, de la dragostea pentru mama, pentru frati, surori, pentru jucaria preferata, pentru prietena din copilarie, pentru iubitul de mai tarziu, pentru serviciul sau pasiunea care te atrage, pentru familia ta, pentru tot ceea ce iubesti, in toate este dragoste, fara de care, ajungi o acritura, rece si dusmanoasa, pici in depresii puternice si te prapadesti.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este cea mai de valoare experienta din viata.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Desigur ca da.
In viata daca nu iubesti atunci care mai e rostul, iubirea te ajuta sa prinzi curaj, sa crezi in destin, sa vezi lumea pozitiv cu alti ochi, sa te gandesti numai la ce e bine.

| ShaOfHatred a răspuns:

Traiesti si mori cu sau fara dragoste.

| GolopențaAdrian a răspuns:

Este cea mai importanta ca cu ea iti creezi o familie si o viata fericita

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nu nu familia e compusa din 4 guri care daca nu papa urla sau lesina, dragostea nu tine de foame deci banii creeaza familia

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Ai dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vom muri. Prin prisma acestui fapt nici o experienta nu e importanta. Dar de bun simt ar fi sa le incercam pe toate, privind prin aceeasi prisma. Daca tot suntem aici...

| Krixxus a răspuns:

Este ACEA experienta

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Cu siguranta. Insa nu se intampla nimic catastrofal daca nu o intalnesti. Dragostea este o experienta frumoasa. Daca nu stiai, dragostea o intalnesti in fiecare zi. Iti trebuie ochi ca sa o vezi(prin dragostea unui pom pentru noi oamenii-fructul, dragostea naturii)

| Răzvi4Deni a răspuns:

În opinia mea, dragostea este cea mai importantă experienţă de viaţă.
În viaţă există două căi, calea iubirii şi calea egoismului.
Dacă nu iubeşti nu trăieşti.
Iubirea trebuie să o împărtăşeşti, cu mama, tata, fratele sora.
Trebuie se existe iubire în viaţa fiecărui om.
Orice persoană cât de rea ar fi ea, tot are puţină dragoste în străfundul sufetului ei.
Iubirea îţi deschide ochii, te lumimnează, îi dă un sens vieţii.winking

| gabrielli a răspuns:

Dragostea este foarte importanta pentru ca te face sa simti ca traiesti. Dragostea adevarata o poti manifesta in fiecare zi..sa plantezi un pom, sa scrii o carte, sa ajuti un copil, sa-ti suni parintii, sa desenezi, sa te joci, sa realizezi un proiect, sa dai un sfat celui care ti-l cere..totul este despre dragoste. daca este vorba despre un iubit/iubita cu atat mai mult. Este foarte important sa stii ca dragostea nu are nimic rau in ea..nu este despre egosism, invidie, minciuna...este despre sinceritate, empatie, bunatate, respect. Numai ca ea are un pret, responsabilitatea, pentru ca numai un om responsabil este capabil de asa ceva. Pentru cei mai putini responsabili dar care simt nevoia un astfel de sentiment a fost inventat sexul, denumit *dragoste* in zilele noastre. Ambele sunt nevoi pe care le simtim toti, fie ca vrem fie ca nu vrem sa o aratam.

| user999 a răspuns:

Estea cea mai importanta experienta!

| Toma_Andrei_1994 a răspuns:

În opinia mea, dragostea este cea mai importantă experienţă de viaţă.
În viaţă există două căi, calea iubirii şi calea egoismului.
Dacă nu iubeşti nu trăieşti.
Iubirea trebuie să o împărtăşeşti, cu mama, tata, fratele sora.
Trebuie se existe iubire în viaţa fiecărui om.
Orice persoană cât de rea ar fi ea, tot are puţină dragoste în străfundul sufetului ei.
Iubirea îţi deschide ochii, te lumimnează, îi dă un sens vieţii.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Toma_Andrei_1994):

Raspunsul tau e identic, exact ca cel al lui Razvi4Dani.