| RAY a întrebat:

Credeti ca ideea de familie se destrama?

14 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Oarecum da... in ultimul timp casatoriile nu au mai reprezentat dragostea dintre un barbat si o femeie ce vor sa-si intemeieze o familie, au aparut familii compuse din 2 membri de acelasi sex...ideea de familie nu mai este ce a fost.

| RAY explică (pentru RainmakerX):

Eu m-am referit ca masculi devin tot mai porci nereseriosi si femeiile le urmeaza asa ca ideea de familie devine doar interes de sex atat plus ca divortule sunt mult mai dese

| RainmakerX a răspuns (pentru RAY):

Erau asa de mult timp...(dupa parerea mea). Oricum nu sunt toti asa, exista si casatorii stabile doar ca acelea sunt tot mai putine.
Ce sa facem daca masculii umbla numai dupa sex iar femeile numai dupa bani si alte bunuri materiale? Nu toti sunt asa, dovada stau parintii mei, bunicii etc. (nu ma luati acum cu din astea gen "Bunicii mei au divortat caci nu stiu ce sa raspund la astea".)

Da, concluzia este ca s-a degradat doar ca nu mult.Era asa din totdeauna.
Au fost si familii reusite cat si familii fara o baza stabila.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

"Ce sa facem daca masculii umbla numai dupa sex " daca femeia nu e disponibila nu e vina lui laughing

| RAY explică (pentru RainmakerX):

Categoric da man

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

LOL rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

Chiar nu am zis la misto laughing, ma intreb cat de """ e o femeie care sotul o paraseste ca nu are destul sex? asa barbatul face mai multe in pat decat ea. dar am ajuns la concluzia ca nu multe sunt femeile care sunt atrase de sotul lor, de aia cu sotu o ard o data la luna daca si atunci, si daca vine un jmecheras model, o fac de 3 ori pe zi laughing.

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma asteptam la asa ceva... era sa mor rolling on the floor Chiar m-ai pus pe ganduri cu asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

laughing si fetele din ziua de azi e aceeasi chestie. cand e unu " de treaba" il tin dupa fundul lor cativa ani, cica " asa arata el ca o iubieste, cand nu ii pomeneste macar de sex". dar sa fie unu ca david beckham crezi ca ar fi rezistat 2 luni? laughing

sau faci ca la o chestie care am auzit-o la munca, stau 3 4 ani impreuna ( si aveau peste 22 de ani amundoi ) pana cand ii zicea ea beata lui ca il place dar nu o atrage cu nimic. de rahat laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

1.Depinde si de fata... daca gasesti vreuna timida (la maxim, nu asa) atunci te tine aia si pana la 40 de ani fara...

2.Cu nimic in afara de bani, masini scumpe si bijuterii... rolling on the floor Mai sunt si din astea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

"Depinde si de fata... daca gasesti vreuna timida (la maxim, nu asa) atunci te tine aia si pana la 40 de ani fara" mda, si dupa tu esti porc ca ai nevoii si nu esti asexual ca ea laughing. ador ipocrizia

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Si dupa te vezi la 50 de ani ca navighezi pe site-uri ______.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

laughing

| sofisis a răspuns:

Nu.
Pe vremuri nu prea puteai sa divortezi ..mai mult de gura lumii. Acum singura diferenta e ca divortul nu mai e vazut atat de rau ca inainte.
Pe vremuri era nasol daca te stia lumea ca ai divortat. De exemplu, bunicii mele i-a murit primul sot iar cand s-a pus problema sa il gaseasca pe al doilea, parintii lui nu au acceptat-o niciodata pentru ca era mama singura.
Concluzie: s-a schimbat doar mentalitatea noastra. Si parerea mea e ca s-a schimbat in bine. De ce sa stau maritata cu unu pe care nu il mai iubesc sau care nu ma mai iubeste pe mine. Pentru ce? Doar ca sa nu ma arate lumea cu degetul? Ete fas!