| Rukhsandra a întrebat:

Credeti ca prima iubire se uita? eu cred ca nu...chiar daca am sufert as vrea sa nu uit nimic si sa-mi amintesc peste ani ce frumos a fost si ce prostuta eram happy

Răspuns Câştigător
| DiDi a răspuns:

Dupa parerea mea, nu se va uita niciodata. Nu vei uita ca acela a fost un inceput, o perioada de neuitat, cand, abia atunci ai pasit in lumea maturitatii. Nu se uita, nu se acopera, ramane vizibila pentru totdeauna, marcandu-se in suflet tau. Si acum imi amintesc de prima mea iubire, stiu cat plangeam pentru baiatul respectiv, cat de mult mi-a placut si cat de mult ma puteam sacrifica pentru el. Nu voi uita niciodata, datorita faptului ca am trait in momentul respectiv, datorita momentelor triste, sau frumoase pe care le-am avut si nu in ultimul rand, datorita amintirilor care nu vor disparea niciodata!

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mi-e greu sa cred ca poate cineva uita. Desi sunt un uituc in viata de zi cu zi imi amintesc detalii exacte referitoare la prima relatie. A fost frumos si e logic pe undeva sa te aventurezi in trecut din cand in cand. E frumos sa te uiti in urma si sa vezi lucrurile frumoase din orice relatie, nu doar din prima. E ceva special, e ceva al tau ce nu iti poate fi luat niciodata.

| Luori a răspuns:

Imi voi aminti mereu cu drag de acele clipe. Nu se stie cand voi mai fi atat de fericita. Momentele de neuitat am sa pe port cu mine si in viitor pe cand cele neplacute le las in trecut. Naiva sa cred ca totul va fi bine si sa am atata incredere. Unele lucruri nu se vor mai repeta de aceea le pastrez intr-un colt de suflet

| VodkaCoca a răspuns:

Prima iubire nu se uita niciodata, poate uiti pe moment dar daca o vezi in fata ochilor imediat iti aduci amintea ca era prima iubire, cel putin eu asa gandesc relatia cu prima mea iubire a durat 2 ani si 6 luni, si cateodata cand mai fac ceva cu actualul s'au pe unde mergem s'au imi zice un lucru exact ca fostul imediat imi amintesc, dar zambesc chiar daca au fost si momente super aiurea, inca mai vorbesc cu el nu l'am sunat niciodata de cand ne'am despartit s'au mesaj nimic, el ma ot suna mi-am schimbat si numarul si la aflat si pana la urma am zis na sa mai vorbesc cu el ca nu are rost sa port dusmanie, cand il vad ma trec fiori, chiar daca sunt fericita cu actualul si il iubesc.

| Kitty a răspuns:

Cat de rau o fi fost atunci nu cred ca trebuie sa uiti acele momente pentru ca ele nu vor mai veni niciodata si fiecare varsta are ghidul sau de utilizare, daca intelegi...

| TabooR a răspuns:

Nu, nu cred ca e posibil adica eu cand merg pe strada imi amintesc mereu cand stateam la coltul strazi si ne sarutam nu pot uita asta si sigur ca prima mea iubire, inca mai locuieste pe strada cu mine suntem prieteni si in prezent, mereu vorbim despre cum erahappy

| Adela50 a răspuns:

Nu. Cel putin la mine nu se uita.Acum 7 ani am avut prima prima iubire si nici acum n-am uitat`o. N`ai cum s-o uiti, chiar daca ai suferit sau ai fost fericita. E ceva special din viata ta.

| razvy_9918 a răspuns:

Eu unul n cared ca am s uit niciodata prima mea iubire si cared ca oricine no so uite, pentru ca at incepiprima ta relatie, sarutul si mai multe mai bine zis:e cel mai frumos lucru care ti se intampla in viata, parerea mea

| johnyan84 a răspuns:

Parerea mea e ca prima iubire se uita si daca esti cu alta persoana acum ar trebui sa o uiti pentru ca nu poti trai in trecut, oricat de frumoase ar fi fost clipele alea...