| smileforme01 a întrebat:

Credeti ca relatiile la distanta dureaza?happy

Răspuns Câştigător
| 20CMrecords_3284 a răspuns:

Eu nu cred ca relatiile la distanta dureaza deoarece atat timp cat nu vezi persoana aceea este foarte greu. si cred ca daca intervine si infidelitatea in realatie deja devine totul aiurea.

17 răspunsuri:
| KUBY78 a răspuns:

Vreo 2 5 7 ani dureaza.

| SmileyyXD a răspuns:

Nu prea cred.In cazul meu nu a durat sad Nu am avut ocazia sa ne vedem cu toate ca stateam la vreo 15 km departare sad iar el a zis ca nu mai putem continua chatterbox

| mgtow a răspuns:

E o pierdere de timp si sincer fiind mai bine nu te complici cu asa ceva pentru ca dupa aia vei avea de suferit.

| Fabian20 a răspuns:

Totul depinde de cat de mult iti doresti ca aceasta relatie sa mearga. Dragostea adevarata poate infrange orice distanta, daca vrei indeajuns. Nu cred ca stie cineva o reteta sigura...

| KarinaD a răspuns:

In general nu prea, dar depinde si de comunicare. Daca v-ati vazut o data de doua ori si v-ati placut unul pe altul, ar putea intari cat de cat relatia.

| QuadruplePersonality a răspuns:

Nu cred, nu am auzit de nimeni cu asa o realizare happy.
Depinde... de distanţă, vârstă thinking

| CrazySoursD a răspuns:

Eu zic ca rezista. a mea rezista de 1 an si 2 luni happy 100km distanta 16 ani.ne-am vazut de cateva ori. suna aiurea dar acele cateva ore cat am stat impreuna chiar au distrus de tot gandu ca relatia nu va rezista. a rezistat si ink mai exista vorbim zilnic cate 5-6 ore. sinceritatea conteaza foarte mult si comunicarea desigur

| Jianu_Andreea_1994 a răspuns:

Teoretic da, practic nu. Stii tu vorba aia cu ochii care nu se vad, se uita... Fiecare va fi cu viata lui si inevitabil vor aparea ispite, gelozii, certuri sau poate chiar plictisealahappy Deci nu prea

| Bobo84 a răspuns:

La cata experienta am...nu!

| dia200 a răspuns:

E greu sa dureze mult dar e posibil

| unanimus123 a răspuns:

Normal toata lumea zice nu dureaza dar depinde si de pers care sunt implicate in aceea relatie daca chiar exista dragoste adevarata si nu intervine infidelitate at s-ar putea sa rezistewinking

| brunetamea a răspuns:

Eu timp de 3 ani am stat 6 luni, in fiecare an, la mare departare de iubitule meu(eu in Romania, el in strainate)si acum avem 8 ani de cand suntem impreuna si ne pregatim de nunta, difera de la relatie la relatie

| coronati a răspuns:

Depinde cat de mult se iubesc si cata incredere au in ei.

| InnocentLoovee a răspuns:

Depinde, ar putea functiona. Distanta e un pas mic care cand iubesti cu adevarat, il faci.

| Ninive96 a răspuns:

Hmmmthinking a celor din jurul meu nu prea a durat... dupa vreun an se ducea totul naibii, dar a mea dureaza de un an jumatethinking deci...nu stiu ce sa zic.cred ca dabig grin

| justagirl1 a răspuns:

Da rezista.cunosc un caz cu happy end(cel al surorii mele), trebuie sa aveti muuulta incredere, muulta rabdare si sa va iubiti mai presus de orice...

| ZORRA a răspuns:

Eu zic ca merge... incearca. nu a murit nimeni dintr-o incercare