| DayZPlay a întrebat:

Credeti ca relatiile la distanta rezista?

18 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Intr-o relatie la distanta toti 4 sunt fericiti, deci DA, rezista!

| girlpoisson555 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Sau 2 sunt fericiți și al 3-lea-și dă pumni în cap.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru girlpoisson555):

Si asa daca al 3 lea e un prost care sta dupa partener/a

| girlpoisson555 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Prea complicat în orice caz.

| PisSsy a răspuns:

Daca amandoi simtiti ca e ultima iubire chiar tine... evident e nevoie de multa sinceritate si incredere. Relatia mea tine ne vedem tot la 3 luni, e greu ce e drept pentru amandoi dar trecem peste, nu prea avem altceva de facut. Si probabil multi v-or spune ca ma inseala si asa dar nu, suntem atat de deschisi si comuni unul cu celalalt incat ne spunem oriunde mergem vorbim foarte mult la telefon, skype si pur si simplu nu are timp sa faca si altceva, imi arata ca ma iubeste, imi demostreaza, ma ia mereu prin surprindere, e foarte atent, am incredere in el maxima cum el are in mine si nu cred ca vreo data ar putea sa ma insele.De curand s-a hotarat sa vina acasa pentru ca ii este prea dor de mine, chiar daca va fi nevoie sa se descurce cu salariul din Romania, pentru el nu conteaza decat sa fim unul langa altul asta conteaza si pentru mine. Deci daca simti aceeasi apropriere si iubire intre voi cum ti-am descris-o eu pe a mea atunci va rezista! happy

| neutrino a răspuns:

Rezista pana cand te vei satura sa tot pupi monitorul!

| SkyPilot a răspuns:

Daca nu ai cunoscut personal partenera, las-o balta. Este foarte posibil ca unul din voi sa nu-l placa pe celalalt cand va veti cunoaste.
Daca v-ati cunnoscut va fi greu oricum. Trebuie sa il intelegeti pe celalalt, sa nu dati motive de gelozie, sa va sprijiniti unul pe altul. Mai depinde si de durata relatiei si de cat de des va puteti vedea in persoana. Este greu, dar este posibil.

| Duucu a răspuns:

Nu stiu la ce relatii te referi. Eu am un prieten la distanta, si ma inteleg super bine cu el. Ne cunoastem de mai bine de 3 ani si nu ne-am vazut niciodata in realitate.
Daca te referi la relatiile amoroase, nu au cum sa reziste, fiindca ajungi sa simti nevoia de atingeri.

| grab a răspuns:

Si da si nu.
dureaza daca indragostitii se vad din cand in cand.
nu dureaza daca se limiteaza doar la 2-3 fraze pe zi si incet-incet nu mai au ce sa isi spuna.

si mai e si vorba aia:
"care sunt avantajele relatiei la distanta? R: ca toti 4 sunt fericiti!" happy

| Happyjump a răspuns:

Clar nu, doar în cazul în care se vor mai revederea și unul dintre ei este plecat doar pentru o perioada de timp, dar în relațiile virtuale si cele la distanță mereu este si un al treilea, oricum n-ar rezista.

| rousz a răspuns:

Depinde de durata! Eu sunt de parere ca nu, dar am avut prietene care mi-au demonstrat contrariul, acum depinde de persoane si depinde de relatia care o ai.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru rousz):

Vrei sa imbratisezi o poza, sau un barbat adevarat. relatia la distanta nu merge, decat doar daca nu prea mai ai alte alternative laughing

| rousz a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Clar ca nu! laughing) nu mai, dar depinde de durata ce inseamna cateva luni departe unul de celalalt, depinde de sentimentele celor 2... daca sunt puternice va rezista si poate vor trece peste

| Leerix a răspuns:

Din pacate, nu...

| girlpoisson555 a răspuns:

Relațiile la distanță practic nu prea există, în orice moment poți găsi pe altcineva și poți claca, poți renunța la tot ce ai clădit pe acei kilometri.

Nu merităm o relație la distanță, relațiile sunt făcute pentru ca cele două persoane implicate să poată să se vadă, să se atingă, să se simtă, altfel tu într-o relație la distanță, ce vezi, ce simți? O incertitudine totală, frica zilei de mâine.

Noi merităm atenție maximă, nu jumătăți de măsură, în timp ce vorbește cu tine, poate fi și cu altcineva și tu să nu știi nici cu dosul.

Cândva am fost PRO acestor relații. Dar acum sunt CONTRA, motivele ți le-am spus mai sus.

Nu merită să te complici. Sunt o grămadă de persoane cu care-ai putea interacționa și care nu sunt la un milion de kilometri de tine.

Eu de mai bine de un an mă consum cu o astfel de relație. Acuma depinde de persoană, că există oameni și oameni.

Sfatul meu este să nu te complici, nu merită. Îți provoacă doar stări nașpa, nu știi cu cine e, unde e, nu știi dacă te minte sau nu.

| AtomiculXXX a răspuns:

Ochii care nu se vad, se uita (dupa altcineva)!

| HeadShoot32 a răspuns:

Da, daca tii legatura cu persoana iubita cat de mult poti si daca o sa te intorci inapoi si totul o sa fie ca la inceput. in rest, dupa mine, nu prea vad ca relatiile astea sa reziste, din pacate-.

| g2012 a răspuns:

Nu! clar nu! am o relatie de 3 ani si de 4 luni suntem la distanta eu una nu mai rezist in stilul asta desii il iubesc! cand am nevoie de el nu este cand simt nevoia de o mangaiere nu am si altele! CLAR NU!