| OanaMariaG a întrebat:

Credeti ca sentimentul de iubire poate sa dispara numai printr-o cearta? m-am certat cu prietenul meu de curand din prostie, nu de inselat sau d altceva de genul, si mi-a spus ca nu ma mai iubesti, dar vrea sa il fac sa simta la fel, adica acel sentiment de iubire. ce parere aveti.eu sunt intr-o ceata totala nu mai inteleg nimic.mentionez ca suntem de 4 ani, si de fiecare data nu exista zi in care sa nu imi spuna asa, acum se cam supara ca eu ii spun si intr-un fel el nu poate spune.

Răspuns Câştigător
| stef87 a răspuns:

Sa fi stat 4 ani de zile in gand cu iluzia ca te iubeste, sa fi fost pur si simplu orbit si abia acum sa vada adevaratul fel de a fi? sa fi continuat sa spuna ca te iubeste doar din orgoliu? sau pentru ca pur si simplu in acele momente de nervozitate s-a simtit ca sunteti impreuna de 4 ani iar imaturitatea lui spune ca "s-a plictisit de tine" si are nevoie si de ceva nou?
Asta cam trebuie sa discutati intre voi. Daca vreti sa fiti impreuna, nu tebuie sa fie niciun lucru care sa va desparta. Daca nu merge, macar sa fiti sufletele impacate ca stiti totul.

2 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Razbunare imi suna mie,o fi ea dulce dar e arma prostului, de ce sa faci la fel? cand ii poti demonstra ca a gresit spunandu-ti lucrurile acelea care teau facut sa suferi, ii poti demostra ca nu esti ca el.

| VadTot a răspuns:

Pai sincer cred ca nu te mai iubeste si s-a cam saturat de relatia care o are cu tine scuza ma ca sunt atit de direct si tiii o spun direct acum cred ca ar trebui sa ai o discutie extrem de serioasa cu el si sa discutati ce se intampla cu relatia voastra de exemplu de ce nu mai merge adica mai detaliat ce se intimpla exact. poate tu s au el unul dintre voi doi undeva greseste mai mult decit trebuie. s au pur si simplu relatia a ajuns la final si trebuie sa te impaci cu acest gind de exemplu tu ce ti ai dori sa ramai cu el toata viata? Sa va intemeiati o familie? - impreuna?