| ayramredcode a întrebat:

Credeti ca strainatatea duce la despartirea de persoana iubita?
Sunt cu prietenul meu de 4 ani si peste 6 zile el pleaca in germania...ma doare sufletul cand ma gandesc ca nu o sa il mai am langa mine!

Răspuns Câştigător
| Miauti a răspuns:

Da in cele mai multe cazuri 80% duc la despartire. Si cea mai naspa chestie este ca indiferent ca o sa va dati telefoane, acestea o sa fie din ce in ce mai rare.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

4 ani de zile ar trebui sa fie suficienti pentru ca o relatie sa reziste, dar nu poti baga mana in foc pentru nimeni si nimic.Totul e sa nu renunti sa crezi.La final cel putin vei avea toata satisfactia ca ai incercat sa salvezi relatia dar nu e de ajuns sa vrei doar tuwinking

| lays a răspuns:

Nu cred.eu le-am facut cunostinta prietenului meu cel mai bun si colegei mele(acum cea mai buna prietena), s-au cuplat, au stat destul de mult impreuna iar el a plecat in alta tara. e de 3 ani acolo. ea se duce la 2-3 luni acolo si sta cam 1 luna(e la facultate la f.r. si nu lucreaza). din pacate el nu poate veni in tara pentru ca are probleme cu niste datorii la banca, dar ea se duce mereu.se inteleg minunat si se iubesc mult, chiar daca sunt departehappy

| moonY a răspuns:

depinde de intensitatea sentimentelor. daca e implicat atat de mult incat fara tine nu-si imagineaza viata, poa' sa plece si pentru 2 ani
daca e in relatia asta, asa. "sa fie", chiar si o luna jumatate e o perioada suficienta pentru a-si baga picioarele in anii aia. dar nu pentru ca nu te iubeste, ci "din plictiseala".

| CHILIPIR a răspuns:

Depinde pentru cat timp dar depinde foarte mult de tine.