| chiftelutacrocanta a întrebat:

Crezi ca dragostea e frumoasa pentru ca se aseamana cu o randunica care ar putea zbura din mainile unui om in orice moment? Mie imi plac randunelele si cred ca imi plac randunelele mai mult pentru ca nu pot ajunge usor la ele si daca as prinde o randunica ar putea scapa oricand pentru ca ar putea zbura in orice moment din mainile mele.Crezi ca dragostea e frumoasa pentru ca se aseamana cu o randunica care ar putea zbura oricand departe din mainile unui om? Ce semnifica dragostea pentru tine?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru mine iubirea este o obsesie compsulsiva pentru cineva, de unde sti ca dragostea e frumoasa? iubirea este o iluzie, face parte din imaginatia omului de a visa la ceva frumos, omul e poligam asa ca iubirea asta are o limita si ia de 3-5 ani, in ziua de azi cu cine sa faci relati? fi serios man poate e cool sa ai pe cineva la cum sunt fetele din ziua de azi mai bine singur si fara iluzi si basme cu randunici

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Si din a mea, se numeste comportament obsesiv compsulsiv

| Violleta2022 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Daca omul este monoton din punctul tau de vedere, atunci este lenes, ca sa nu spun puturos si curand ajunge obez, intra in depresie si moare de plictiseala. daca isi mai gaseste si o partnera monotona, atunci nu le ramane decat sa se taraie unul spre altul si sa moara impreuna de plictiseala.
Eu gasesc omul foarte versatil, plin de viata, de fantezii si plic de neprevazut. Daca isi gaseste o partnera la fel de versatila, atunci cuplu are sanse sa ajunga foarte fericit si sa traiasca 50 de ani impreuna, fara sa-si puna problema de plitiseala, monotonie sau letargie.
Cine-i monoton, va avea un viitor tare trist si sumbru.

| T0T a răspuns:

În momentul în care rândunica vrea să zboare îi rupi aripile și se rezolvă.

| GreenVoid a răspuns:

M ai dat pe spate cu randunicalaughingNu cred ca faptul ca stii ca o sa zboare te face sa o iubesti mai mult, pur si simplu o iubesti si gata, pentru ca e frumoasa, inocenta si pentru ca asta simti.Ai putea s o iubesti si daca n ar fi in mainile tale si daca ai privi o de la distanta.Parerea mea e ca fara dragoste n am putea trai, am respira doar, fara sa simtim cu adevarat esenta vietii si aici ma refer la toate felurile de dragoste.Eu cred ca Ray n a intalnit inca fata care sa l completeze.Doar pentru ca vedem in jur numa relatii de **** si pe interes nu inseamna ca sunt toti asa adevaratele relatii exista doar ca nu se posteaza in fiecare zii pe Facebook ca sa i vedem noiwinking

| ℛąin a răspuns:

Off, rândunicile astea.