| anonim_4396 a întrebat:

Crezi in dragoste la prima vedere? Dar in iubire la distanta?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Cred in ambele dar nu cred intr-o durata foarte mare a lor.
Prima pentru ca sentimentele tale nu se bazeaza practic pe nimic concret si in cele mai multe cazuri descoperi ca ceea ce ai crezut la inceput despre un om, de fapt e fals.
Si a doua pentru ca neavand persoana fizic langa tine, nu ai cum sa mentii iubirea. Si sa vrei si tot nu poti.

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu, doar în cea la a treia scrisoare.

| neutrino a răspuns:

Te poti indragosti la prima vedere, dar nu poti iubi dupa numai cateva clipe. In ceea ce priveste dragostea la distanta, aceasta este o gaselnita a celor care, din diverse motive, nu reusesc sa-si faca o relatie normala, loco, si pentru a fi si ei in randul lumii, spun ca iubesc de la distanta!

| Masochistul12 a răspuns (pentru neutrino):

Si daca ai o relatie normala si la un moment dat, trebuie sa pleci o perioada departe de persoana iubita, care sunt sansele sa reziste? crezi ca exista sanse?

| neutrino a răspuns (pentru Masochistul12):

Aici este cu totul alta poveste si depinde de vechimea relatiei, de materialul din care sunt facuti cei doi, timpul despartirii etc. In acest caz nu se poate generaliza, dar ochii care nu se vad...se uita!

| Masochistul12 a răspuns (pentru neutrino):

Eu urmeaza sa plec in toamna la facultate, e o relatie bine cladita, ne iubim, in momentul ala o sa avem mai mult de 1 an impreuna, si o sa ne vedem cam din 2 in 2 saptamani, sincer mi-e frica ca nu o sa mearga sad

| neutrino a răspuns (pentru Masochistul12):

In acest caz ai mare dreptate: nu o mearga mult timp. Ai sa vezi ca nici tu nu vei putea, studenta fiind, sa astepti sa fii pupata din doua in doua saptamani!

| syd2 a răspuns:

Cred si in prima si in a doua, cum n-ar fi ele fantastice dar totusi sunt reale...

| L1feDRAIN a răspuns:

Foarte rar, dar se intimpla ca exista si tin toata viata la oamenii care sunt cu adevarat fericiti.

| RaisaPretty a răspuns:

Da

| Vampir007 a răspuns:

In dragoste la prima vedere nu cred, chiar daca iti place de cineva fizic pe care l-ai vazut pentru cateva secunde prima data in viata ta asta nu e dragoste. de indragostiti te indragostesti de un om dupa ceva timp in care poti sa il cunosti cat de cat. Iubire la distanta exista doar ca pentru a avea succes o astfel de relatie trebuie sa existe foarte multa incredere!