| MalinaC a întrebat:

Cu 2 luni in urma prietenul fostului mi-a zis ca ma place insa eu nu l-am crezut. Aveam impresia ca ceva au pus in gind sa faca sau un pariu.In acel moment il placeam si eu dar nu eram sigura de ceea ce simteam.Cam de mult timp nu vorbim,el nu-mi mai spune nimic,i-am mai scris eu dar n-am luat vorba de tema aceea.Timpul a trecut iar eu mi-am dat seama ca il plac mult,vreau sa-i spun dar mii frica ca n-o sa mai accepte, ca o sa rida si o sa zica ca a fost o gluma atunci sau cine stie poate i-a trecut.Vreau sa stie ca simt ceva pentru el dar nustiu cum. Ajutoor!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea sa-i spui mai in gluma, mai in serios ca ti-ai amintit de momentul in care a declarat ca te place si in acest moment iti revine in minte respectiva intamplare si ai vrea sa afli daca acele sentimente mai persista sau a fost doar ceva pe moment. In functie de raspunsul lui ai putea actiona in continuare sau totul sa ramana doar o simpla amintire. El nu poate ghici actualele tale sentimente fata de el fara sa-l ajuti si tu, deci singura solutie este cea de a incepe chiar tu jocul. Succes!

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Dacă tu aștepți pur și simplu ca el să își dea interesu știind că nu prea îi pasă atunci faci o mare greșeală. Spune-i direct ce simți și dacă și el simte la fel amândoi aveți de câștigat.

| Lorena7712 a răspuns:

Nu stiu sincer ce sa zic. Eu nu sunt de acord cu chestia "acum moda s-a schimbat, merge fata la baiat", deci probabil ti-as spune sa nu ii spui tu ca il placi. Pune o prietena sa vorbeasca cu el, poate reuseste ea sa afle ceva. happy

| MalinaC explică (pentru Lorena7712):

Stii inainte gindeam si eu asa ca eu nu trebuie sa fac primul pas ca baiatul trebuie sa aiba initiativa, pana intr-o zi cand eu am facut primul pas si i-am scris baiatului care imi placea si de la asta am fost impreuna.De atunci mi-am schimbat parerea si consider ca daca iti place de cineva ar fi bine sa nu taci, caci nu are de unde sa stie acel baiat ca tu il placi.Iar acum asa mi s-a intimplat ca prietenul fostului mi-a zis ca ma place iar eu atunci eram confuza si nu i-am dat un anumit raspuns, de ce acum cand am inteles ca-l plac sa nu-i spun? de ce sa pun prietene de a mele sa se intereseze? mai ales ca nici o prietena de a mea nu are asa legaturi strinse cu el ca sa vorbeasca.Acum cand vreau sa-i spun ma simt timida si sper ca va veni si ziua cand voi face acest pas.In ziua de azi daca nu faci nimic ramii singura. happy

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru MalinaC):

POATE REFLECTEZI CEVA MAI MULT; cu prietenul fostului... am impresia ca vei lua o mare plasa. sad