| hypothesis a întrebat:

Cum actionati daca va simtiti atras de o fata? Actionati imediat sau aveti un timp de asteptare in care urmariti daca este si ea cat de cat atrasa? Sau o faceti pe ea sa fie atrasa? Eu mereu am plafonez in inceputurile de relatii si nu prea stiu cum sa le iau, cum sa incep.

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Timp de așteptare? Da ce, suntem la 6 din 69?
Ai văzut-o, o placi, te duci la ea și îi vorbești. Cu cât vei aștepta mai mult, cu atât vei dezvolta mai multe scenarii proaste despre ce s-ar putea întâmpla, când de fapt, ai doar de câștigat. Orice femeie va aprecia că te-ai dus la ea și i-ai vorbit, că ai remarcat-o dintre celelalte. Trebuie doar să fii sigur pe tine.
Să zicem că ești la un banchet. (că tot se termină anul). Ai văzut-o și te-ai hotărât s-o inviți la dans. Te ridici, te duci la ea și o faci. Nu stai și te gândești. " Dacă mă refuză? O să mă fac de tot rahatul. Dacă mă scuipă? Dacă râd ceilalți? (că tu ai invitat-o si ei n-au avut curaj). Dacă are o bombă sub fustă?"
Poți s-o privești subtil și să vezi cum reacționează. Dacă te privește înapoi și menține contactul vizual nu trebuie să te gândești la nu știu ce replică, o inviți și gata.
Dar să zicem că îți place de fițoasa școlii care arată excelent în rochia făcută de Botezatu' special pentru ea.
Aici nu mai merge un "bună" simplu sau un "vrei să dansezi", pentru că vei fi refuzat 100%, dacă nu cumva ești Brad Pitt. Cu astfel de fete, trebuie să fii creativ, trebuie să le abordezi într-un mod în care n-ar faceo oricine.
Ce aș face eu? M-aș duce la ea și i-aș spune ceva de genul:
"Știu că aștepți băiatul potrivit să vină să te invite la dans, dar până vine el, mi-ar plăcea s-o fac eu."
Sau ai putea să-i spui că "Toată lumea de aici spune că ești cea mai fițoasă fată din școală și că nu vei dansa cu un tip ca mine. Ce-ar fi să le demonstrăm că nu-i așa?"
Ideea de bază e să fii creativ.
Dacă nu stai bine cu imaginația, fă-o simplu, e mai bine decât nimic. Îți garantez că nu ai de pierdut. Baftă.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Degeaba o plac eu daca ea nu ma place, valoarea mea daca nu corespunde cerintelor ei ma dau la o parte,valoarea fizica cu ea te nasti, valoarea asta poate fi imbunatita cu ajutorul baniilor,comportamentului,dar desigur poti avea o relatie minunata care te atrage prin inteligenta ei, caracter, de exemplu prin cearta poti sa placi o persoana sau o persoana amuzanta, dorinta sexuala si emotia sunt lucrurii diferite, frica nu se naste din dorinte sexuale nu ti frica de leu ca ai vazut una goala

| peperonies a răspuns:

Daca astepti momentul potrivit ti-o iau altii inainte care nu il asteapta.

| Husky2000 a răspuns:

Trebuie sa astepti sa vezi daca si ea are o anumita atractie pentru tine.