| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar fi ca o fata virgina sa aiba o relatie cu un baiat care e virgin, si ambii avand peste 18 ani si o dorinta imensa de a face acest pas? Ar exista si parti negative ca ei sunt virgini?

12 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Nu! Fiind virgini acesti se voe modela in timpul partidei. Problema va fi din partea femina. Aici ma refer ca dupa sex vei fi stresata si cu gandul " daca ai procedat bine, daca alegerea a fost buna, daca el este alesul"

Oricum noaptea viselor o sa fie interesanta mai ales intre 2 virgini, fata de un cuplu in care unul este nevirgin.

Distractie placuta!

| gingasull a răspuns:

Partile negative ar fi legate strict de nepriceperea lui, de lipsa lui de pricepere in abordarea momentului ideal acestui pas... de nestiinta etapelor ce trebuiesc parcurse inainte, in timpul si dupa actul de deflorare!

Poate aparea si situatia in care tu pe ultima suta de metrii sa te razgandesti si sa spui ca :,, Nu sunt pregatita",,, Imi e frica si nu mai vreau "!
P.s. Pot aparea si remuscarile din partea voastra strict legate de,, timpul potrivit", o fii fost sa nu bine ca am facut-o? Asta va fi intrebarea ( posibila) din minte.

Ca totul sa decurga Ok, ar fi trebuit ca el sa aiba experienta; este un pas important si trebuie sa ai de la cine sa inveti! Sexul este ca si mersul in picioare al unui bebelus : Bebelusu nu stie sa mearga, pana in clipa in care mama il sustine cu mainile, ii arata cum sa mearga miscandu-i picioarele, formandu-i reflexele motorii.

| OnuOnulică a răspuns:

Normal că ar există însă dacă amândoi sunt destul de mature vor găsi o soluție.

| Alcyon a răspuns:

Totul in lumea asta are si o parte buna si o parte proasta. Partea buna e ca nu veti avea termeni de comparatie (care de multe ori strica o relatie, mai ales cand "fostii" erau mai buni in pat ca actualii), dar pe de alta parte, va veti chinui destul de mult pana veti invata ce si cum. O sa vedeti ca nu e ca-n filmele porno. In realitate apar tot soiul de probleme (baiatul are emotii si nu reuseste sa-si mentina erectia, tu, ca fata, daca nu te exciti suficient ai dureri, prezervativul mai aluneca sau se rupe etc). Practic voi veti invata vazand si facand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Poate putin lipsa celor doi de experienta, in rest ar fi FOARTE BINE!
Putini mai sunt asa, FELICITARI SINCERE!
Si sa fie foarte pregatiti/ documentati cand aleg sa faca acest pas important!
Dumnezeu apreciaza foarte mult acest lucru!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea compenseaza lipsa de experienta.

Răspuns utilizator avertizat
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Exista din start parti negative. Daca pana la 18 ani n-au reusit sa si-o traga... e ceva defect. Sau sunt pocaitzi. Pocaitzi in cap...

| Theaxniz a răspuns:

Daca e pregatit/pregatita atunci e ok, depinde si de increderea dintre cei doi parteneri si trebuie sa va ganditi mult daca vreti sa faceti acest pas.Multa bafta! happy

| Sidonia07 a răspuns:

Sa fiti bine informati inainte, se pot inampla multe dupa o noapte.

| MEduard a răspuns:

Trebuie să fie pregătiți. Prima dată protejat să nu existe riscuri. Dacă e să fie fără, atenție mare. Încă o parte negativă, o să doară mai ales pe fată. Himenul se rupe, aşa e prima dată.