| Raulinio a întrebat:

Cum dracu sa eviti sa intri in friend-zone?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Bă, nu prea gândesc bine după "petrecerea" de-a 12-a, dar o să încerc.
În primul rând, vorbești cu ea cât mai rar. Ideea e că dacă tu o bagi în seamă în fiecare minut al zilei, ea va ști totul despre tine (La ce oră ai mâncat sarmale și de câte ori te-ai căcat), iar tot misterul va dispărea. Dă-i ocazia să se întrebe de ce anume nu vorbești cu ea și să încerce să repare această distanță dintre voi pe care o creezi tu intenționat. Făcând asta, tu ești în centrul atenției, acum ea încearcă să "te combine". Din start ai de câștigat, deoarece acum tu ești cel care îi respinge avansurile și o face să "fiarbă".
În al doilea rand, îi arați că ești un tip ocupat și nu ai timp de dramele ei de adolescentă. Dacă până acum erai cel la care se plângea că viața e nedreaptă și că prietenul a părăsit-o, acum schimbi subiectul dându-i de înțeles că discuțiile de acest gen le dezbate cu prietenele ei, nu cu tine, pentru că nu-ți pasă.
În al treilea rand, cauți mereu motive să vă vedeți la un suc sau la o plimbare, deoarece vorbitul pe facebook te plictisește.
Vezi ce faci, salut.

11 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Foarte simplu, atitudine, sa nu fi moale cu fata, arata-i indiferenta ( o va face sa isi piarda mintile si te va cauta ca nebuna) si cel mai important, portofel plin

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Inca un sfat, te rog sa il pui in practica, fi atent, invit-o la un suc, daca iti raspunde ca nu poate sau baga vreo lozinca de scuza de aprozar, nici sa nu iti treaca prin cap sa insisti, spui doar "ok, nu e nici o problema, si inviti o prietene buna/ colega de clasa la un suc si dai check-in si pui si o poza ca va simtiti bine, crede-ma frate, o sa fiarba de invidie, va sta cu ochii pe fb tau 24/24 sa vada daca esti impreuna cu respectiva pe care ai taguit-o in check-in. Incearcawinking nimic nu enerveaza o fata mai mult decat sa vada baiatul, care le ofera atentie, se simte bine cu alta fata langa elwinking spun din propria experienta

| SkyPilot a răspuns:

Nu ii faci declaratii. Nu lasi sa se vada ca esti mort dupa ea.
O ajuti din cand in cand, nu totdeauna. Nu faci cu ea lucruri pe care le poate face cu prietenele ei (gen iesit la cumparaturi).
Nu te schimbi dupa ea.
Pastrezi un pic de mister.

| peperonies a răspuns:

Http://www.piticigratis.com/2011/02/zona-prietenoasa/

daca intelegi de ce ajungi acolo o sa stii si cum sa o eviti.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu ai cum sa eviti daca o persoana nu vede in tine ceea ce cauta. Poate si pe tine te-au placut multe fete dar nu erau genul tau si ai preferat doar sa fiti prieteni.Nu poti forta pe nimeni sa se indragosteasca de tine fortat dar... poate ca exista o mica porticica laughing. Afla ce fel de persoana cauta fata respectiva iar daca o iubesti atat de mult te poti schimba si poti devenii ceea ce cauta eawinking, chiar daca asta inseamna sa renunti la propria identitate, aproape laughing. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa : https://www.youtube.com/watch?v=5D7jRO3NYQY :))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrand in ***-friend-zone, desigur.

| kyliejenner a răspuns:

Aoleu, o fata nu e obligata sa fie cu tine doar fiindca esti dragut si prietenos cu ea.

Nu exista friend zone

| SkyPilot a răspuns (pentru kyliejenner):

Asta e parerea personala a tipului. Nu iese fum fara foc happy Am fost si eu prin zona asta pentru cineva care mi-a placut si daca eu nu aveam o viata interesanta la vremea respectiva, nu vad cine avea happy

| MadalinaIna0 a răspuns:

Foarte simplu. Bag-o in seama apoi ignor-o. Implica-te intr-o conversatie prieteneasca in care tocmai te pregatesti sa o lasi sa iti planga pe umar, dupa care nu-i mai raspunde la mesaje, pune-o sa iti astepte raspunsurile si cand te intreaba de ce nu mai vorbiti asa des, spune-i ca ai avut treburi mai importante. Observ ca fetele acum cauta drama si jocuri, implica-te in ele daca vrei sa scapi de friendzone.