| anonim_4396 a întrebat:

Cum e cand o faci prima oara cu un baiat? cand te dezvirgineaza doare?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care fata nu s-a masturbat intravaginal inainte de dezvirginare va avea muschii vaginali rigizi si lipsiti de elasticitate si din aceasta cauza acesti muschi vor opune o mare rezistenta la penetrare. Penisul va intra cu mare greutate, ceea ce va determina o intensa durere. In cazul in care baiatul are experienta poate aatenua durerea prin tandrete si finetea cu care va actiona.In general orice dezvirginare poate fi catalogata ca dureroasa si la fel si urmatoarele cateva penetrari ulterioare.

| neutrino a răspuns:

Placerea fara un pic de durere parca nu are rost! In locul tau m-as intreba daca se merita sau nu sa devii femeie inca de pe acum!

| LadyLilith a răspuns:

Depinde de persoana si cat de relaxata esti. Daca esti incordata, normal ca o sa te doara. Sunt persoane care spun ca prima oara a fost o placere, pentru altele aproape un cosmar. Important e sa fi relaxata si pregatita pentru acest pas important din viata ta.