| anonim_4396 a întrebat:

Cum e cind te indragostesti? dar raspudnetimi sincer fara glume

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de la persoana la persoana.
La mine e ceva de genul :
Ma gandesc toata ziua la persoana aia si imi fac in cap tot felul de scenarii. Sunt foarte entuziasmata si binedispusa, zambesc non-stop. Imi bate inima ca naiba si zic tampenii, nu imi pot controla gandurile mai ales cand sunt langa persoana respectiva sau vorbesc cu ea. Daca ceva merge prost in ziua respectiva si-l vad mi se face ziua mai buna si nimic nu mai conteaza. Zambesc instant la glumele lui pana ma dor si obrajii. Fluturasii, bataile inimii si alte aberatii. laughing E cam prostesc dar te simti bine. laughing

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E fain daca sentimentul iti este impartasit, altfel stai si-ti plangi de mila ca vai, ce grea e viata.

| TeckTonik997 a răspuns:

Nu mai dormi, nu mai mananci, nu mai gandesti altceva, chiar ai conversatii imaginare cu acea persoana, nu te mai intereseaza nimic altceva, nu te poti supara pe acea persoana etc. asta e la inceput, in cateva saptamani/luni se mai linisteste treaba...

| Ezeru a răspuns:

Este un sentiment greu de descris, dar in fine.
Cand esti indrogostit ti se pare ca toata lumea este mai buna. Simti iubirea universului in trupul tau. Ai un sentiment puternic in abdomen ce iti cauzeaza entuziasm, extaz, dar fara sa stii de ce pur si simplu iti apare aceasta stare. Esti mai tot timpul cu gandul la persoana iubita si cand incerci sa faci ceva ea tot iti apare in minte fara sa vrei. Tot ce iti doresti este sa stai si sa te uiti la ea si sa o admiri. Pofta de mancare se duce datorita sentimentului din stomac. Preferi sa te gandesti la ea in loc sa mananci parca ti-ar fi invadat complet viata.
Sa fii indragostit este cel mai frumos sentiment pe care il poti avea, dar din pacate este tot mai rar...

| CristinaCtC a răspuns (pentru Ezeru):

Da...mai ales cand te indragostesti de cineva care e la multi km departare, iti dai seaman, dragostea e un sentiment placut. Te simti fericit cand versi lacrimi de dor.pfpf.

| Diana1417 a răspuns:

Cand esti in stare de orice pentru cineva fara sa iti ceara nimic

| user123456789 a răspuns:

Solutia este : Gramatica Limbii Romane! Cumpar-o cu incredere!

| Passatb4 a răspuns (pentru user123456789):

Gramatica trebuie sati ei tu

| user123456789 a răspuns (pentru Passatb4):

rolling on the floor) "sati"; "ei"
Bravo ma, Lb.Romana este mandra de tine! Eu nu am gresit cu nimic bai agramat mic ce esti. Mai pune mana si invata gramatica, ca dragostea nu se lipeste de toti analfabetii ca tine!

| Correct a răspuns:

E ca si cum ai fi cuprins de o emotie care te face SA SCRII INCORECT GRAMATICAL chiar si cele mai uzuale cuvinte.
Stiu ca inainte se folosea î in loc de â dar un om matur nu ar intreba asa ceva, deci cred ca esti doar analfabet si indragostitlaughing

| Passatb4 a răspuns (pentru Correct):

(Stiu ca inainte se folosea î in loc de â) unde vezi tu aici â românule ce esti invata tu sa scrii si atunci sate uiti la altii

| Correct a răspuns (pentru Passatb4):

Sincer esti penibil...
Si citez:,, Cum e cind te indragostesti,,
Macar puteai sa taci pentru a nu-ti inrautati situatia.
M-ai aveai o greseala, dar m-am gandit sa nu ti-o spun fiindca nu sunt un om foarte rau.,, raspudnetimi,,

| xCriis a răspuns:

E mai rau decat atunci cand nu stii sa scrii corect smug!

| Passatb4 a răspuns (pentru xCriis):

E din repezeala cer scuze

| bobo37 a răspuns:

Dragostea e ca diarea te apuca cand nu trebuie

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru bobo37):

Foarte filozofic.Cred ca tocmai de acest raspuns avea nevoie... laughing

| AleexTPU a răspuns:

E ca si cum ti-ai baga un bat in fund!