| r0x1 a întrebat:

Cum e mai bine sa iti incepi viata sexuala...cu prezervativ sau fara? adica daca fara prezervativ totusi sa te protejezi

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai bine e cu prezervativ.
Daca vrei neaparat fara prezervativ, trebuie sa va faceti amandoi analizele o data cu 6 luni inainte de contactul sexual si apoi cu cateva zile inainte de contactul sexual (HIV, hepatita B si C, sifilis). De asemenea trebuie sa mergeti amandoi la un medic specilaist pe planning pentru a alege cea mai buna metoda contraceptiva.

| ShineMe a răspuns:

Cel mai sigur ar fi folosirea prezervativului. Te poate apara pentru o sarcina nedorita sau puteti lua o boala de care nici macar nu stiati. Daca vrei incearca si fara prezervativ dar sigur vei intra si vei posta o intrebare de genu "am facut sex neprotejat mi-a intarziat menstruatia etc... inseamna ca sunt insarcinata?". Fa cum crezi. Cel mai bine ar fi cu prezervativ

| DarQueen a răspuns:

Cu prezervativ. si scapi de griji.
Oricum, prima data nu o sa fie exact cum te astepti...

| AsU_2581 a răspuns:

Cu prez clarwinkingbig grin

| ioana_9061 a răspuns:

Cu prezervativ.

| floaredetrandafir a răspuns:

Cu prezervativ. o sa fie mai bine