| bleakk a întrebat:

Cum faci sa mentii "focul" relatiei cat mai mult? Este posibil asta singur fara ajutorul partenerului/ei?

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Trebuie sa fi dezinhibat si lipsit de morala

| corbulalbrosu a răspuns:

Simti ca incepe sa-ti fie tot mai rece/frig, ca a inceput sa se stinga focul? In dragoste si iubire este nevoie de doi si daca se poate cu sentimente unul fata de celalalt. Altfel ramai doar cu spuza in care sa cauti/scormonesti dupa un ""graunte"" de jar din focul iubirii de inceput.

| neutrino a răspuns:

Singur nu se poate si de multe ori nici munca in doi nu mai este eficienta. Fluturasii pot pleca tot asa cum au venit, fara motive intemeiate si fara prea multa logica. Si daca, in realitate, mai sunt si motive iar focul nu l-ati mentinut "iute", odat inceput sa se stinga, se va stinge repede si nu-l mai poti reaprinde. Totul este gata!

| frostxtq a răspuns:

Poti sa incepi fara ajutorul lui. Totul consta in noutati, lucruri incitante si cat mai interesante. Plictiseala apare in momentul in care relatia este monotona, faceti aceleasi lucruri mereu si totul este previzibil. Un pic de mister va va ajuta sa reaprindeti focul in caz ca s-a stins.

| bleakk explică:

Prea mot-a-mot ai luat sarcasticule