| htcwildfire a întrebat:

Cum faci sa uiti persoana la care te gandesti in fiecare moment al zilei?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Pai sa faci diverse activitati care sa iti ocupe timpul, sa iesi sa te distrezi, sa iesi pe afara cu prietenii, cand vezi ca incepi sa ta gandesti la aceea persoana gandeste-te la altceva ca sa te faca sa mai uiti. Poate va fi greu la inceput dar daca ai vointa cu siguranta vei reusi, sunt sigura de asta.
Timpul o sa vindece tot si intr-un final vei fi mult mai bine decat esti acum, insa pentru asta este nevoie sa ai rabdare si totul va fi bine.
Baftahappy

4 răspunsuri:
| bughy89 a răspuns:

Poti sa faci orice daca iti pui in cap. E adevarat ca e greu dar se poate. Trebuie sa pleci cu ideea ca s-a terminat si sa te convingi de acest lucru. Plus ca iti mai trebuie si niste activitati suplimentare care sa iti ocupe timpul ca sa nu te mai gandesti asa mult.

| Laura46 a răspuns:

In principiu sa ai o activitate care sa iti ocupe timpul, asta pe moment..ca apoi..cunoastem cu totii senzatia, este greu, dar cu timpul nu devine imposibil, la unii dureaza 2 saptamani, la altii doi ani. Daca esti o persoana care iubeste pana la lacrimi, trebuie sa inveti sa te ajuti singur/a pentru ca gandul asta permanent e practic un chin inutil. te consuma enorm interior si poate nici nu merita efortul.

| luly16 a răspuns:

Am incercat si eu de toate da nu pot... pur si simplu il. o iubesti

| BlackStar_Crryss_1997 a răspuns:

Ceva interesant la oameni este ca isi amintesc ceea ce vor sa uite.