| Lori78 a întrebat:

Cum ii arat unui baiat ca il iubesc?

Răspuns Câştigător
| methodmen a răspuns:

Ca băiat, îţi pot spune cam de ce ar avea nevoie el...
Ne place ca fata respectivă să fie demnă ca o vestală, cu principii morale care să suplinească eventual lipsurile pe care el le are, o fată care să ştie să-i arate că iubirea are în primul rând "valori sacre"!

Ne place ca fata respectivă să aibă "coloană vertebrală" "ţapănă", să aibă o demnitate mai dură decât teama de „a pierde" pe cineva! Şi dacă tu vei avea răbdare cu Timpul, Timpul îţi va oferi ceea ce ţi-ai dorit!

Vrei să atragi, să surprinzi, să fascinezi? Refuzul şi onoarea unei fete este lucrul care atrage cel mai mult psihicul unui băiat (sexualitatea este cu ale ei, nu are treabă aici, interesul ei este pe termen foarte scurt!)!

De ce atrage refuzul? Este o chestie masculină, este o provocare, este maxima provocare! Dacă sexualitatea atrage ca patimă, ca viciu, doar din poziţia de „marfă", demnitatea unei fete atrage respectul ca „persoană"!

Pe cât de mult o femeie îşi doreşte lângă ea un bărbat hotărât, puternic, un adevărat sprijin, în egală măsură, un băiat îşi doreşte lângă el suportul moral al unei femei sigure pe valoarea ei fără compromisuri, pe onoarea ei, pe demnitatea ei! E mai greu de explicat, ţine de identitatea lui ontologică!

14 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Te freci de el

| lizy12iul a răspuns:

Alinta-l, spune-i, uitate mai atent la el, imbratiseaza-l, pupaceste-l, fi atenta la ce iti spune si comenteaza si tu, daca vorbeste despre un joc, chiar daca nu iti place sau nu il sti, spune-i ca pare fain, ca sa te invete si pe tine ca sa petreceti mai mult timp, fai gesturi mici, nu stresante, de exemplu cand zice ca ii e frig i-al in brate, sau cand spune ca ii e somn zi sa se sprijine pe tine, fai surpirze, dimineata sa ii scrii te iubesc si sa ai o dimineata frumoasa, la fel si seara si tot asa... happy

| neutrino a răspuns:

Daca este baiat istet, atunci nu ai cum.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa-si dea seama singur, poarta-te natural.

Răspuns utilizator avertizat
| ShadoWCrist a răspuns:

Pur si simplu ii spui, iar dupa ii arati laughingwinking

| cornelmircea1980 a răspuns:

Streseazal big grin

| dana12848 a răspuns:

Ii spui ca-l iubesti

| Laurentizyu a răspuns:

Iti spun eu ca nu trebuie sa ii arati, va observa sigur! daca nu observa inseamna ca nu vrea sa observe.crede-ma ca stiu.

| methodmen a răspuns:

Esti sigura ca il iubesti? poarta-te natural

| Daniel_Petrov_1992 a răspuns:

Spune-i in fata fara sa te temi pur si simplu spune-i si gata dar daca nu merge uita-l nu alerga dupa el daca nu vei alerga el singur va fugi dupa tine

| ProfanatorulDePensionare a răspuns:

Trimite-i un dickpic

| burduhosu a răspuns:

Doar spune-i, crede-ma ai doar de castigat...
1-daca lui nu ii place macar vei sti si vei incerca sa il uiti...
2-daca ii place...