| nuconteazacinesunt_1308 a întrebat:

Cum ii arat unui baiat ca il plac, fara sa par prea insistenta? Am incercat tot ce mi-a stat in putinta sa-i arat, dar el chiar nu pare sa-si dea seama (nu e vorba ca nu l-ar interesa). Nu stiu ce sa fac, noi ne-am urat reciproc destul de multi ani, dar uite ca am ajuns chiar sa-l iubesc. Si el chiar crede ca il urasc.

Ce pot face?

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Poate ca el chiar te uraste!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu insisti, ii spui doar o data si sincer tot ce simti daca va stiti de atatia ani. Dupa aia il lasi sa se gandeasca, nu ii mai zici nimic.

| lplostonyou a răspuns:

Trebuie sa fii doar sincera, atat, daca nu-si da seama inseamna ca e prost, nu ai ce discuta cu el.

| Dyallex a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie numai ca nu ne-am urat
ba chiar ne-am inteles fb:X
acum si eu il plac
cand il vezi zambeste-i
dar un zambet "frumos"
seducatorwinking
intr-adevar nu trebuie sa fii insistenta, dar cauta diferite motive sa discuti cu el despre diverse prietenii cu ceilalti (nu ma refer la combinatii)
intr-un final incearca sa aduci vorba despre faptul ca nu il urasti
sau ca v-ati "urat" destul
happy
spor la dragoste

| Pământul a răspuns:

Un mod eficient să-i arăţi fără să pari insistentă este să-i spui.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spunnei pulsisimlu ce simti fata de el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii sincera ca tine si ca el si spune-i in fatahappy in aceeasi situatie am fost si euhappy si efectiv i-am zis in fatahappy dar l a mine nu s-a int nimic pentru ca nu ma placea... dar nu ai nimic de pierdut daca esti sincerahappy...bafta:*love struck

| sogard a răspuns:

Spunnei pulsisimlu ce simti fata de el