| anonim_4396 a întrebat:

Cum ii spun unei fete daca o plac foarte tare si cand o ii spun doar buna si dupa ma emotionez.
De multe ori cand venim de la liceu eu prindeam loc jos si ea nu prindea, atunci eu ii dadeam locul ei. Ea stie ca o plac si inca nu i-am spus eu in persoana. Sunt putin timid si nu stiu ce sa fac. Sugestii va rog.

17 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ea ti-a dat vreun semn ca te place? Daca ea nu te place te chinui degeaba.
Ai avea posibilitatea sa ii oferi o floare? Un trandafir rosu ii va spune ce nu poti tu sa-i spui.

| GeorgeANDreis a răspuns (pentru SkyPilot):

Imi este rusine, adica un trandafir pot sa cumpar si cum il dau?
Adica cand ma vad toti colegi sau ceilalti? Incep uni sa rada si ma enervez dupa.

| SkyPilot a răspuns (pentru GeorgeANDreis):

Te descurci sa o prinzi singura, fara colegi. La varsta ta eu ma descurcam. O astepti inainte de ore in drumul spre liceu. Inteleg ca folositi acelasi mijloc de transport, afla unde sta.
Imi place si a doua propunere a lui Lothar. Prima nu merge, risti sa te alegi cu o palma in fata colegilor si atunci sa vezi distractie!

| GeorgeANDreis a răspuns (pentru SkyPilot):

Mie nu imi este rusine sa daruies un trandafir deoarece am mai dat unei fete de nenumarate ori pe care nici acum nu am uitat-o. Dar imi este rusine de aceasta fata. sad.Nu stiu de ce si cum.

| SkyPilot a răspuns (pentru GeorgeANDreis):

Pentru ca tii la ea. Nu are de ce sa-ti fie rusine si nu ai nimic de pierdut. Daca esti la liceu, colegii sunt probabil destul de maturi cat sa nu rada de faptul ca tie iti place cineva.

| Lothar a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu te alegi cu nimic, crede ma ca merge.

| SkyPilot a răspuns (pentru Lothar):

Merge daca fata te place cat de cat.

| Lothar a răspuns (pentru SkyPilot):

Merge daca o faci cum trebuie, cum spunea si un cantaret roman "viata nu ofera decat celui care i cere"
Daca stai ca dulapul acolo in colt nu o sa obtii nimic niciodata
Si cum mai spunea cineva "carpe diem" (traieste clipa), *** the world, *** the circumstances, you have only one shot

| SkyPilot a răspuns (pentru Lothar):

Prin liceu daca eram interesat de vreo fata o faceam sa rada, faceam o gluma sau ceva stupid dar placut si mergea foarte bine. Plus chestia cu floarea. Recunosc ca nu am incercat niciodata sa o sarut pe una asa, din senin si imi amintesc de 2-3 situatii in care colegi de-ai mei au incercat si s-au ales cu palme.

| Lothar a răspuns (pentru SkyPilot):

Stii de ce? pentru ca ai tai colegi aveau caracterul unor badarani
In schimb, daca al tau caracter este de domn, fata nu are tupeul sa ti dea nicio palma
Daca el este timid nu o sa i iasa nicio gluma. Deci cel mai bine trebuie sa scape de timiditate
Cum scapi de o teama? Facand ce iti e teama
Asa si aici, sa o pupe, nu pierde nimic

| SkyPilot a răspuns (pentru Lothar):

As merge mai degraba cu optiunea a doua din raspunsul tau initial. Este mai lipsit de riscuri, are un element de umor, e mai putin afectat de timiditate si cred ca fata va aprecia. Altfel ai perfecta dreptate!

| Lothar a răspuns:

Cel mai bine cand te intalnesti cu ea si te blochezi e sa actionezi, o saruti si trec toate emotiile (ii furi un sarut mai bine spus)
Daca nu ai tupeu sa faci asta atunci o iei cam asa:
-Hei, ce faci.
-Bine, tu?
-Vreau sa ma ajuti la o chestie, crezi ca poti?
-Depinde
-Imi place de o fata, (incepi sa o descrii pe ea si vorbesti despre ea)
-Pai nu stiu, ai incercat sa vorbesti cu ea?
-Ma gandeam sa i iau ceva, ce crezi ca ar fi dragut pentru o fata, poti sa te pui in pielea ei?
-Fetele adora tigrii de plus, eu mi as dori unul.
A doua zi te duci la ea cu tigrul de plus

| GeorgeANDreis a răspuns (pentru Lothar):

Ea stie ca o plac.

| Lothar a răspuns:

Ma amice, ce iti pasa de colegii tai?
fii barbat, fa miscarea ca peste 10 ani o sa regreti ca ai fost asa batut in cap
daca ei rad inseamna ca sunt vai de ei, da dovada de curaj si fii sigur pe tine, nu ai cum sa gresesti, cucereste fata
ce faci tu e o alegere corecta, nu exista alegere gresita

| CRITEL5 a răspuns:

Asteapta pana de ziua indragostitilor si scrie-i o poezie de pe internet bagai-o in rucsac nu uita ghioceii.

| GeorgeANDreis a răspuns (pentru CRITEL5):

Sa fim seriosi nu pot astepta pana atunci + ca nu mai am 10 ani ca sa fac asa ceva. Maine o sa ma duc la ea si o sa o chem pana dupa liceu o sa ii spun ca o plac foarte mult si ca nu pot fi eu in preajma ei deoarece ma intimidez si ma rusinez. Dupa asta o sa astept ce va spune si ea si dupa daca vrea daca nu vrea o sa incerc sa o sarut. Daca nu vrea viata merge inainte, pot trece peste. Daca vrea o sa iasa bine, ceea ce si sper. Doamne ajuta. Acum tremur imi cer scuze daca am gresit ceva.

| aqsta15 a răspuns:

Liceu atunci cand l-ati facut voi (nu stiu cati ani aveti) nu poti sa te duci sa ii dai o floare in fata colegilor, fi sigur ca or sa faca misto de tine si daca mai esti si timid te faci de *****.
Si faza cu floarea nu merge adica e ciudat sa ii dai o floare daca nici macar nu prea vorbesti cu ea, floare o dai unei fete cand esti intr-o relatie cu ea de ceva timp, ar fi foarte ciudat pentru ea si pentru tine sa faci asa ceva.

Nu ii spune ca o placi sau ca vrei sa fi cu ea chiar daca ea stie ca tu o placi pentru ca sunt sanse foarte mari sa te refuze, mai bine te bagi usor in seama cu ia, glumesti, fi tu insati si daca o sa ii placa de tine dupa putin timp cand sunteti doar voi doi incerci sa o sarutiwinking