| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot convinge prietena sa faca sex cu mine? Avem 15 ani.
Am face cu prezervativ, desigur.
Voi ce ati zice?

32 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cum să-ţi convingi prietena să facă sex cu tine (ea având 15 ani şi, evident, convinsă că vrea să mai aştepte)?
Când spui "să facă sex cu mine", ce ai minte? Căci dacă e o fată isteaţă, te-ai putea trezi şi cu următorul scenariu...

http://myheart.ro/imgs/233.jpg

Aşteaptă să mai creşteţi. Pentru o fată (cel puţin) la 15 ani este prea devreme.

| DNSK a răspuns:

Cumpara-i inghetata, sau vata pe bat, sau fa-i lecturile de vacanta.

| Fatamuntilor a răspuns:

As zice sa mai astepti!
Macar doi -trei ani. Teoretic dar si practic NU sunteti pregatiti pentru sex.Sunt o multime de lucruri pe care trebuie sa le stii chiar daca esti baiat.Prezervativul nu este singurul lucru pe care trebuie aflat.
Daca iubirea dintre voi este asa mare, mai astepta.Si informeza-te corect si la timp!

| pietrean a răspuns:

Eu ce as zice? As spune ca NU!
La aceasta varsta,hormonii,iti tot dau ghes ca sa faci doar sex.Dar,daca poti sa judeci cat de cat,daca esti pregatit din punct de vedere al maturitatii, sa infrunti toate problemele fizice si psihice pentru a face doar sex,poti incerca.Dar cu ce urmari,te-ai gandit?
Tu crezi,ca daca folosesti prezervativul,scapi de toate problemele emotionale si asupra ta cat mai ales asupra partenerii tale?
Ar fi mai bine,sa-ti infrunti acele porniri sexuale,pana stii totul despre viata sexuala,despre ceea ce implica acest lucru(cu bucurii,dar si cu riscuri imense),sa cunosti tot ce tine despre partea ginecologica(ciclu menstrual,cat dureaza,despre menstruatie si cat dureaza,ovare,ovulatie,cand se produce ovulatia,cat traiesc ovulele, perioade considerate fertile, despre spermatozoizi si cat traiesc, cum se produce fecundarea si chiar despre riscurile unei sarcini nedorite ce este un chiuretaj).
Mai gandeste-te, daca esti un adolescent responsabil!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As zice sa termini liceul si sa lasi naibii sexu'. Abia ti-a dat tuleiu' pe fata si tu ai chef de cotangeala cu matrafuca de gagica-ta? Ce naiba generatie mai e si asta?
Ai si tu cunostinte despre BTS-uri? Ai vorbit cu rveuna dult despre sex? Toti vreti sa va cotaiti, dar stiti doar ca putulica intra-n vizuina. De-ar fi asa usor, de-ar fi asa usor...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai pus intrebare pe site-ul potrivit. Pe TPU avem o politica noua: fara sex pana la 30 de ani! Daca vrei sa faci sex trebuies sa stii ABSOLUT TOTUL despre sex, inainte de a iti incepe viata sexuala. Pentru ca ipocritii au tendinta de a uita ca si ei au fost in locul tau o data.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce propui? Sa ingroase randul parintilor minori? Faza cu prezervativul cat crezi ca va tine?
Nu, nu avem pretentia sa stie ABSOLUT TOTUL despre sex, dar macar cunostinte uzualale.
Fi tu linisti/a ca nu mi-am inceput viata sexuala la 15 ani!

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Da. Pentru ca pe acest pamant numai alb si negru exista. Ori ii injuri, ori ii lasi sa faca copii la 12 ani. Daca umanitatea ar fi inventat si o solutie de mijloc...

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Dam SFATURI, nu injuram! De restul se ocupa parintii!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ti-am mai spus eu undeva dar nu mai tin minte exact unde :
Inmultirea asta prin orice mijloace nu e neaparat un lucru rau sau e un rau necesar daca vrei sa o iei asa. Natalitatea in Romania trebuie crescuta prin orice mijloace altfel o sa asistam la crahul sistemului de pensii si sanatate si deci la falimentul a ceea ce numim azi Romania. Am sa te rog sa citesti articolu asta care are dreptate in multe privinte :
http://www.libertatea.ro/......99563.html

Am observat ca majoritatea de pe siteul asta au o gandire economica dezastruasa. Nici nu-i de mirare ca sunt saraci...

| Fatamuntilor a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Prin orice mijloace?
Aici e. vorba de copiii care fac copii.Sunt foarte putini care au posibibiliatatea sa si creasca, asta daca au sprijiul moral si finaciar al parintilor.
Am citit destul despre copii abandonati prin spitale sau orfeninate sau mai rau omorati la nastere.
O fi bun articolul ala dar din cate stiu eu copiii sunt facuti de catre adulti.
Natalitatea in Romania e in scadere de ceva timp. asta nu insemna ca trebuie sa lasam copii sa faca copii.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Copii abandonati in orfelinate sunt tot copii si au sansa sa ajunga cineva (in caz ca nu stiai)

| Hakuouki a răspuns:

Eu zic sa mai astepti, este mai bine pentru amandoi, la varsta asta riscati mult, dar daca gandesti cu capul de jos (clar) atunci insista, ca na, ce se poate intampla? Doar nu vei fi barbat sa iti asumi orice se intampla, vei fugii.

| Blamely a răspuns:

N-o convinge. E mai bine pentru amândoi dar în special pentru ea. Dacă chiar îți place fata las-o în pace.

| Happyjump a răspuns:

Mai gandeste-te si la ea nu mai poti s-o așteptai si tu vreo 2 ani

| BornToBeLoved a răspuns:

Calmeaza te copile! Daca face o hemoragie puternica cand o penetrezi o duci tu la spital? Iti
Zic eu ca nu!

| fataciocolata a răspuns:

Spune-i ca o iubesti, ca n-o vei parasi, c-o ve-ti face protejat si nu se va intampla absolut nimic.
Sper ca te-am ajutat, funda?

| pietrean a răspuns (pentru fataciocolata):

La 12 ani,dai astfel de sfaturi? Cat de maturizata poti fi,ca sa dai sfaturi in ceea ce priveste un act sexual,chiar si protejat?
Parintii tai,crezi ca ar fi de acord sa faci ceea ce sfatuiesti pe altii? Tatal tau,chiar si din Germania, ar veni si te-ar chelfani! Mai vorbeste cu mama, despre astfel de lucruri, ca sa nu se trezeasca cu tine, cu burta la gura!

| fataciocolata a răspuns (pentru pietrean):

Este problema mea ce sfaturi dau si nu inteleg de ce te priveste pe tine!

| pietrean a răspuns (pentru fataciocolata):

Mai fatuca,la varsta ta,invata sa te adresezi politicos,ca nici macar nu ai bunul simt,sa controlezi cu cine vorbesti.
Sfaturi din acestea cum le dai tu,duc unii copii sa ramana cu burta la gura,sa abndoneze scoala, sau sa se imbolnaveasca cu diferite boli.
Poti sa faci tu pe suparata, cat vrei, dar la varsta mea imi permit sa va fac atenti si chiar morala eucativa. Daca vrei sa intelegi bine, daca nu, este treaba parintilor tai si in final si a ta!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru fataciocolata):

Mai fata nu crezi ca asfel de sfaturi iti aduce o amarata de funda?

Sunt lucruri prea serioase si sfaturi prea importante pe care un adolescent ca tine nu le poate da!

| CristinaElena96 a răspuns (pentru pietrean):

Ai mare dreptate, pacat ca generatiile actuale prind mai mult tupeu si aroganta decat aprecierea care ar trebui sa o aiba pentru oamenii care le ofera un sfat.La 12 ani multi dintre noi ne jucam in fata blocului, acum majoritatea de 12 ani au cont pe TPU si dau sfaturi despre relatiile sexuale.Pacat,mare pacat...

| DNSK a răspuns (pentru fataciocolata):

Asa te-au prostit altii pe tine?

| Hace a răspuns:

Mai bine nu o convinge! Relatia sexuala nu implica doar folosirea prezervativului, va expuneti la foarte multe riscuri la varsta voastra! Cel mai bine ar fi sa iti potolesti hormonii si sa mai astepti vreo 3 ani, atunci o sa poti sa faci ce vrei! Atunci vei fi raspunzator de ceea ce faci!

| Claudes a răspuns:

Nu e prea indicat sa-ti incepi viata sexuala la 15 ani. CU sau FARA prezervativ, exista riscuri neprevazute. O seara placuta!

| Miladincaa a răspuns:

Nu poti sa convingi o fata asa de usor. Sigur ai putea sa ii faci complimente, sa o seduci, sa ii spui cat de mult o iubesti si ce mult inseamna pentru tine, iar toate astea s-ar putea sa tina ( daca e credula). Totusi hai sa revenim la realitate. Nu toate fetele sunt usor influentabile. Ca atare nu incerca sa o presezi sau sa o santajezi sentimental, atunci va crede ca pentru tine nu reprezinta decat o bucata de carne cu care vrei sa iti satisfaci nevoile sexuale. Din punctul meu de cedere cel mai bine ar fi sa ii spui ca iti doresti sa va incepeti viata sexuala, nu vei sti niciodata cum va reactiona daca nu ii propui. Dar chiar daca te refuza eu as zice sa nu te arati dezamagit, altfel va cede ca esti ca toti baietii - obsedat de sex. Chiar daca iti refuza propunerea ar trebui sa te porti cu ea la fel ca pana acum, nu deveni distant, majoritatea baietilor fac aceasta greseala. Incearca sa o intelegi si pe ea si sa vezi lucrurile din punctul ei de vedere.

| BlackBi a răspuns:

Pai mai laso sa creasca, si pe la 17 poti face ce vrei, daca intretineti relatii sexuale de la varsta asta ar putea sa va faca probleme.

1 : pe tine te va durea in 14, da la ea se va cunoaste ca nu mai est virgina, ca i se va schimba corpul si se va dezvolta, si in mod clar parintii ei vor observa.

2 : ve.ti vrea din ce in ce mai mult sa faceti si asta nu este bine, sa.r putea din greseala sa se rupa prezervativu si nu cred ca vreti sa vina barza pe la voi.
3 : o sa va plictisiti unul de altu si ve.ti vrea ceva nou.

Deci mai bine, llaso sa creasca. si asa vei fi si tu si ea pregatiti pentru prima noapte de amooor ^^
In orice caz, daca fata tine la onoarea ei, daca ii vei cere sa se culce cu tine iti va da papucii. deci nu risca.
Bafta!

| crystynyca960 a răspuns:

Ai o varsta prea frageda ca sa te gandesti la sex, serios acum 15 ani. Fata aia niciodata nu o sa accepte chiar daca o faci cu sau fara prezervativ si mai ales daca este virgina. BAFTA

| selfieimage a răspuns:

Eu as pune mana pe carte, nu pe altceva. laughing Sunteti prea imaturi pentru a sti ce implica un asemenea act, toata se intampla la timpul lor, nu trebuie sa iti "convingi" prietena in nu mai stiu eu ce fel. happy

| Victor_Razvan_1988 a răspuns:

Puneti mana la munca. nu la sex la 15 ani.

| YooNutt a răspuns:

Nu trebuie sa o intrebi daca vrea, doar aduo la tine acasa sau intr'un loc unde o puteti face si iti zic eu ca daca o iei usor usor o sa ajungeti la sex pentru ca daca te iubeste nici ea nu se poate abtine. Bafta;-)

| YooNutt a răspuns:

Nu trebuie sa auzi din gura ei "Da vreau pentru ca rar gasesti asa... cel mai bine e sa o convingi sa vina la tine acasa si atunci nici ea nu se poate abtine daca te iubeste, Succes;-)