| Ioana_9117 a întrebat:

Cum iti dai seama ca un baiat te iubeste?

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

De ce băgăm în discuţie un sentiment aşa de mare? De ce ''jonglăm'' cu termeni pe care nu îi cunoaştem? Avem noi idee,la vârsta asta,ce înseamnă cu adevărat iubirea? Există iubire? Cel puţin,nu la vârsta noastră.
Da, există atracţie fizică, există ''îndrăgosteală'' dar nu prea cred că există iubire.
Cum îti dai seama dacă un băiat te place?
1. După modul în care te priveşte.Uneori, privirile spun mai mult decât cuvintele. Ochii sunt oglinda sufletului.
Dacă se uită insistent fără a-şi mai lua privirea, se uită timid şi apoi întoarce privirea.
2. Dupa zambete.La fel ca în cazul ochiilor, zâmbetul spune mai mult decât 1000 de cuvinte.Un zâmbet pur, frumos, cu gura până la urechi sau chiar discret poate însemna că te place.
3.Indicii comportamentali.Ai auzit termenul? Mai exact, gesturile.Gesturile te dau de gol aproape întotdeauna.
Clipeşte des,se uita fix în ochii tai,îşi freacă mâinile încontinuu în prezenţa ta,se fâstâceşte, te atinge ''întâmplător''? Atunci, te place.
4.Alte semne : Încearcă să se bage în seamă cu tine,încearcă să te facă să râzi, să se integreze în grupul tău de prieteni, să te ajute sau să te asculte ori de câte ori are ocazia?
Inima îi bate pentru tine :X.

13 răspunsuri:
| CloseToYou a răspuns:

Te priveste,iti zambeste,incearca mereu sa fie in preajma ta, sa te ajute, sa te apere.Nu s-ar supara nici daca l-ai suna la 3 noaptea doar ca sa-i zici ca nu poti dormi, te suna, iti da mesaje doa ca sa zica ca se gandeste la tine.Nu-i pasa de nicio alta fata,tu ii pari cea mai frumoasa si are ochi doar pentru tine.Te tine de mana in fata prietenilor sai,te prezinta cu mandrie tuturor ca fiind iubita lui,iti face cunostinta cu parintii sai,etc.
Dragostea e ceva minunat,dar si greu de gasit si se exprima intr-o infinitate de moduri,diferite de la o persoana la alta,dar principiul e mereu acelasiwinking. Deci, daca l-ai gasit pe EL, pastreaza-l bine love struck

| numepublicul a răspuns (pentru CloseToYou):

Asa ma gandeam si eu, da mi.am dat seama ca nu tot timpul e adevarat... un baiat chiar ma placea si eram singura fata din gasca pe care nu o suna niciodata, sau nu ii trimitea niciodata mesaje. niciodata nu vom putea intelege cum gandesc baietii sau ce simt pentru noi cu adevarat daca nu avem curaj sa ii intrebam. la altii imi dau seama ca ma plac numai din priviri pentru ca de multe ori si in ore ei se holbeaza la mine iar eu cand ma uit la ei imi zambesc dulce. totusi acest baiat nu pot sa imi dau seama ce gandeste... cateodata cred ca ma place alteori mi se pare ca ma crede doar prietena lui cea mai buna si atat, dar eu am auzit ca ne putem lua si dupa zodii sa aflam cat de cat cum reactioneaza ei cand plac pe cineva.

| Gaiu_Cristina_1990 a răspuns (pentru numepublicul):

Uyfrk

| bububeny a răspuns (pentru CloseToYou):

Pai cunosc un baiat care ma cheama mereu afara si se poarta frumos cu mine. Si cabd sunt suparata pe el dar si in general ma pune sa ma uit in ochi lui si sa- marturisesc si isi cere scuze pentru nimicuri si mai cheama si alte 2 fete dar pe mine. Ma saluta prima si imi zambeste si nu pleaca de langa mine. Oare ma place?

| NoUseForAName a răspuns:

Prin felul in care se comporta cu tine, cum vorbeste, cum te priveste, cum iti zambeste...Foarte multe lucruri.

| ShowTim3 a răspuns (pentru NoUseForAName):

E timid cu tine si relaxat cu alte persoane, sau cazurile de mai sus happy

| GandesteLogic2011 a răspuns:

Dupa cat de mult te respecta

| lov3u a răspuns:

Nu neaparat in felul cum se conporta deoarece,am un coleg care se comporta cu mine f. frumos,imi zice vorbe frumoase, ma apara de baietii care se iau de mine, dar el e cu altcineva

| Casutanta a răspuns:

Sti cand iti dai seama cand te iubeste.Raspunsurile de mai sus is putin cam gresite depinde de firea baiatului,deci ii sclipeste ochi,se duce cam pe unde esti tu dar nu prea te baga in seama in cazul unui baiat timid(ca mine).In cazul unui baiat tupeist sa incepem : Pai mana pe fund,i se scoala,se da mare in fata prietenilor, se da la alte fete ca-sa iti faca in ciuda, vorbeste cu tine des si alte chesti

| MadyMadutza a răspuns:

Iti poti da seama ca un baiat te place :dupa felul in care te priveste, dupa cum se comporta cu tine (foarte frumos).

| adyna26 a răspuns:

An felu cum se comporta cu tine