| Lorena19 a întrebat:

Cum iti dai seama daca un baiat te iubeste sau doar se preface?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Asta nu putem sti doar ne amagim ca ne iubeste persoana iubita, unele persoane joaca teatru foarte bine, depinde ce varste aveti si cum e de fel?

| Lorena19 explică (pentru RAY):

Pai asta asa0i unele persoane chiar se prefac foarte bine. eu am 15 ani, sunt mica, stiu laughing, el are 18, suntem de aproape un an impreuna si nu stiu. eu vad ca tine la mine, dar dupa cum am spus poate se preface... se poarta frumos, ma ia in brate, ma pupa pe frunte, imi zice ca ma iubeste in fine astea sunt doar vorbe dar mi-a si demonstrat. e mai complicata situatia la mine pe mine parintii la inceput nu ma lasa cu el si dupa el a vorbit cu mama ..ehee poveste lunga si prin faptul ca a vorbit cu ea mi-a aratat ca ma iubeste, nu? zic eu. altu daca ar fi fost nu cerd ca facea asta. o lasa balta, el nu a mai avut pana acuma relatii asa de lungi, ne mai certam noi dar ne impacam imi zice ca nu poate sa ma lase si chestii.

| RAY a răspuns (pentru Lorena19):

La varsta de 18 ani nu poti cere maturitate de la un baiat parerea mea

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Intreaba-l si vezi cat de sincer raspunde.
Uite-te in ochii lui.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Daca dupa 10 ani e tot langa tine, sunt sanse sa te iubeasca
Nu fugi de o relatie pentru ca s-ar putea sa nu te iubeasca cu adevarat, poate fi placuta si joaca, si poate din joaca se ajunge si la dragoste. Chiar daca ea initial nu exista.

| floringabor a răspuns:

Iubirea este prin fapte. Comportamentul lui care il are fața de tine arata daca te iubeste sau nu

| Gheorghe_Valentin_1993 a răspuns:

Daca se preface inseamna ca vrea doar sex si iti dai si tu seama destul de usor. Trebuie sa judeci tu in functie de experientele pe care le ai cu el si de cum se comporta el cu tine.