| Puppypinky a întrebat:

Cum iti dai seama daca un baiat te place? Adica am un prieten pe care si eu il plac, dar nu stiu daca si el simte acelasi lucru. In fiecare zi imi face ceva care ma supara, iar eu ii intorc spatele si el vine si ma imbratiseaza si mereu vrea sa imi faca parul. Dar asta face cu toate fetele, dar nu la fel. Unei prietene i-a pus mana la gura pentru ca ea l-a batut si nu si-a cerut scuze si a tinut-o ca si cum ar lua-o in brate. Baiatul stia ca eu il plac pe altul, dar asta a fost inainte. Ieri am vrut sa il testez sa vad daca ma place, dar nu stiu cum. In fiecare zi facem contact vizual unul cu altul si stam asa cateva secunde. Si am profitat de asta si am observat ca i se dilateaza pupilele. Nu stiu ce sa fac. Sugestii?

Răspuns Câştigător
| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Daca nu e GAY, te place!
Ca place si pe altele, foarte posibil.
Dar pana la urma, nici tie nu iti placea doar de el.
Posibil ca aflat intr-o relatie, sa renunte la a imbratisa si alte fete.
Pana atunci, inbatiseaza si el tot ce prinde ca nu se stie de unde sare un iepure.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa vorbiti simplu, sper ca nu te visezi mireasa cu el nu? noi la varsta aia vrem sex si atat ce dumnezeu am putea vrea la 15, 16 ani pe bune, daca esti frumoasa te place simplu, la varsta aia am face sex cu toate simplu

| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul in care te va mai strange in brate sau se va juca cu parul tau, ai putea sa-i spui/adresezi in mod direct cuvintele magice; imi place de tine si as vrea sa stiu daca acest sentiment este reciproc. Procedand astfel pur si simplu l-ai lasa "perplex" dar in acelasi timp l-ai obliga sa-ti dea un raspuns direct si foarte clar. In acest moment nu mai este considerat deloc deplasat ca fata sa fie cea care ia initiativa. Mult succes.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asteapta. O sa faca el primul pas.

| LuizZzA21 a răspuns:

De ce nu il intrebi daca te place pur si simplu? Daca tot banuiesti asta nu crezi ca ar fi mai bine sa il intrebi sa fi sigura? Fa-ti curaj si intreaba-l!