| Lupescu_Alin_1995 a întrebat:

Cum poți sa spui cuiva ca o iubești după ce sunteți împreuna de cateva zile? Poate ma lămurește si pe mine cineva de unde vine deoadata iubirea asta.

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Iubirea vine din interior. Iubirea exista acolo inainte de a te fi cunoscut pe tine. Si astepta ca sa fie oferita.
Ai aparut tu si ea stiind de inainte ce vrea, dorindu-si nespus de mult o iubire impartasita, s-a aprins un beculet care i-a spus :
x lucru - bifat
y lucru - bifat
z lucru - bifat
Acesta este o persoana care, cel putin pentru moment, ar putea sa fie cea care sa primeasca iubirea pe care vrei sa o oferi.
Mintea ei a analizat atat de mult variantele posibile inca inainte de a te fi cunoscut, ce vrea si ce nu vrea, ce compromisuri ar face si ce nu, sute, mii de variabile, astfel incat intuitia i-a spus ca e in regula sa riste.

| neutrino a răspuns:

Expresia se poarta, e la moda!

| Cristiann25 a răspuns:

E sentimentul ala de atractie si uneori esti luat de val, le confunzi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt doar cuvinte, nu trebuie neaparat sa si reflecte realitatea. In plus, oamenii sunt confuzi, uneori spun lucruri pe care cred ca le simt, alte ori nu gasesc cuvintele potrivite si rezulta altceva. A da, si pentru ca oamenii mint foarte mult!

| HDeNiSaR a răspuns:

E un mister! rolling on the floor

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Normal era sa fiti impreuna daca va iubeati... asa e mai greu happy sau cel putin erati oficial impreuna mai tarziu eu asa am facut si cand a fost de acord amandoi am fost impreuna, dar dupa am putut sa ne aratam iubirea fiindca era, fiindca inainte sa fim impreuna am mai vorbit vreo 3-4 saptamani cu tachinari chestii big grin

| Cupcake a răspuns:

Depinde de cat timp e acea persoana indragostita de tine. Daca este de mult timp, dar de abia acum sunteti impreuna, se explica de unde vina iubirea. Dar daca nu e de genul, ci o relatie noua ca sa zic asa, din cauza extazului incepi sa faci declaratii.

| RalucaOxii a răspuns:

Pai depinde. Daca e o persoana care se ataşează foarte repede, poate tine la tine, dar nu si iubi. Daca iti spune ca te iubeşte atunci te asigur se inseala singura happy. Iubirea este sentiment de dragoste față de o persoană. In viata se spune ca iubesti doar o singura data, o sigura persoana happy adica sotul/sotia. Iubirele astea adolescentine sunt doar simple iluzii ale inimi. Fundă?

| BlockBuster90 a răspuns:

Vine de la - bani, masina, pozitie sociala. de acolo vine atata iubirewinking

| RocsyOcsy a răspuns:

Buna, pai sunt de parere ca nu prea poti sa iubesti o persoana in cateva zile, eventual sa tii la ea sau sa prinzi drag de ea, daca tot iti doresti sa-i spui ce simti, spune`i ca o adori.