| rappgigolo a întrebat:

Cum pot face sa nu mai ejaculez prematur? Ejaculez prea repede si foarte multa sperma.

Răspuns Câştigător
| SuifanSolutie a răspuns:

Ejaculezi prea repede pentru ca te-ai masturbat de prea multe ori.Masturbarea duce la ejaculare precoce.

21 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Exista mai multe metode. Sunt foarte bune cele date de regis... Este posibil sa fii foarte excitat din cauza partenerei, iar in cazul asta o varianta ar fi sa incerci sa te gandesti la altceva sa-ti scada putin starea de excitare... Si cel mai important sa fii relaxat si sa nu te gandesti numai la asta... de obicei te streseaza si risti sa-ti dai drumul mai repede... Si daca vrei... citeste cartea "Cum sa depasim dificultatile sexuale" de Francois-Xavier Poudant aparuta sub editura Trei. Bafta!

Bula
| Bula a răspuns:

Esti prea excitat si nu te poti controla.
Sunt diferite exercitii pe care daca le faci vei invata sa ejaculezi cand doresti. Citeste Kamasutra sau cauta descrieri pe net.

regis
| regis a răspuns:

Sunt cateva metode pentru inlaturarea acestei probleme, iata unele din ele:
- te masturbezi cu cateva ore inainte de actul sexual
- te retragi cand esti pe punctul de a ejacula si strangi capul penisului intre degete timp de cateva secunde
- cand simti ca vine momentul, prinzi scrotul între testicole între degetul mare si aratator tragi înspre
genunchi
- pregatesti un vas cu apa rece; cand e momentul iti introduci penisul in el
- alegerea unor pozitii sexuale care iti sa inveti sa te stapanesti mai bine. Sunt recomandate in general pozitiile statice pentru barbat.
- folosirea unor sprayuri sau creme cu efect anestezic. Aici e nevoie insa si de prezervativ, altfel vei transmite efectul si partenerei.

Alte răspunsuri
| claudiu89 a răspuns:

Daca ejaculezi cu multa sperma inseamna ca o faci destul de rar si dai timp sa se adune multa sperma,
PRACTICE MAKES PERFECT

| kufu a răspuns:

Totul tine de psihic! Incearca sa te gandesti la altceva... Ia-o usor! Partea cu ejaculatul prea mult... este pentru ca iese prea rar. Cum mai spunea cineva, exerseaza! O sa fie mai bine!

| namnumeba a răspuns:

Am aceeasi problema sad si nu stiu cum sa scap de ea, am citit si eu raspunsurile dar thinking o sa incerc ceva, ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antrenament, puiu, antrenament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara chimicale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am acceasi problema atat ca nu ejaculez foarte multa sperma ce sa ma fac?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te exciti mult prea repede fa in felul urmator: incearca sa te gandesti la altceva, gandeste-te la ceva neplacut pentru 2secunde, sau la ce vrei tu, la ceva care nu te excita. Asta va fi o problema minora, dupa cateva zile, dupa 2 nopti impreuna cu fata ta, va trece, mereu pentru o mai indelungata relatie sexuala (ma refer ca timp) incearca sa te gandesti in alta parte pentru cateva secunde, nu te intimida, arata-i ca esti stapan pe situatie si scoate penisul putin afara si joacate, mangaie-i sanii, "floricica" sa zic asa, apoi la fel, incearca sa te controlezi si sa te gandesti la altceva. in rest totul va fi bine. Salut si vei trece peste in scurt timp

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti antrenezi muschii pelvieni pentru a scapa de aceasta problema. Gasesti tehnici ce te pot ajuta, aici: http://tehnici-potenta.uv.ro/ejaculare_precoce.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti am invatat sa controlam unele reflexe, indiferent daca reusim sau nu sa controlam ejacularea. Controlul reflexului urinarii este exemplul cel mai bun. La un anumit moment, pe cand erai foarte mic, parintii ti-au spus ca nu mai este acceptabil sa uzi pantalonii. Ai invatat atunci in mod treptat sa recunosti senzatiile corpului tau care iti semnalau ca esti aproape de a urina si puteai comunica faptul ca trebuie sa mergi la olita. Puteai sa-ti dai seama ca ceva se intampla, dar nu puteai intarzia derularea reflexului. Pe masura ce ai crescut, controlul urinarii s-a desavarsit. Nu numai ca stiai cand urinarea era iminenta, dara puteai exercita un anume control pentru a o intarzia. Daca erai la joaca sau in timp ce vizionai programul preferat la televizor, puteai sa contracti anumiti muschi, sa te plimbi prin incapere si puteai retine urina pentru un timp. Toate acestea s-au intamplat cu ceva ani in urma si probabil nu iti mai aduci aminte. Controlul a fost pe "pilot automat" pentru atata timp incat nu iti mai aduci aminte sa faci ceva in mod special pentru a controla mictiunea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor va spun un secret pentru rezolvarea ejaculari cand simtiti ca vine momentul ejaculari scoateti penisul afara 5 secunde si strangeti cat de tare capul penisului si va veti coninge si am facut asta si functioneaza succes

| SuifanSolutie a răspuns:

Si ce anume te deranjeaza mai exact? Ca ejaculezi prea repede sau ca ejaculezi prea mult?

| mano_4790 a răspuns:

I'ati langa tine ceva rece, cum ar fi o apa, cola sau si mai bine redbull, si cand esti prea excitat si esti pe punctul de a ejacula (pentru ca forta de frecare se rezuma la ejaculare)...bea ceva rece stai 2-3 secunde sa te racoresti si tot asa hai baftawinking

| V3rD3 a răspuns:

Daca Bei 2-3 pahare de vin nu mai ai treaba! 100%100 Fara Glume problema e sa nu te imbeti...

| DUDE a răspuns:

Bine baieti eu inteleg ce ziceti dar ganditiva si voi cand sunteti cu partenera in pat si o vedeti cat de bine arata te poti gandi cumva la un lucru mai nonexcitabil spuneti-mi ca si eu am o problma cu asta si daca urmez unuele sfaturi cum ar fi sa imi scot penisul afara din vagin ce va spune partenera in momentul in care m-am oprit? spuneti-mi va rog mul PLS