| yourfriend_1956 a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama cand un baiat ma place?
Care sunt semnele?

Răspuns Câştigător
| mihalitza a răspuns:

Baietii, de regula, sunt cam blegilaughing...Sunt usor de "citit":incearca sa se dea "mari" cind esti in apropiere, o fac pe desteptii si cauta sa iti zimbeasca tot timpul.Cu toate acestea, asteapta sa faci tu primul pas si daca iti place de un baiat, e bine sa ai tu initiativa...

211 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai se uita insistent la tine, te baga in seama, iti spune chestii frumoase. s. a

| MiKuTzZzA a răspuns:

Dupa felul cum sa comporta cu tine...si dupa felul cum vorbesc(vorbe frumoase)...[IuBeStE BaIaTuL Care ItI SpUnE cA eStI frumoasa, Nu SEXY!]winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai se uita mereu la tine? daca da s-ar putea
vrea sa stea langa tine? daca da te place
daca il placi trebuie sa-i zici tu prima baietii(ca si mine) nu o iau ei primi vor sa vada daca fetele il plac si dupaa ceea... ooo si mai bine te grabesti stii cei p 14 februarie nu? oo dar intreaba-l daca i se pare ca fata... e draguta si intreaba-l daca are prietena
va observa cal placi si poate prinde curaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui daca ii place de tine na ca numai la mine se uita insistent la mine si este timid, baftathinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi. uite ce e draga.
se uita mult cam insisten la tine
e pur si simplu absorbit de ceea ce faci si spui. te analizeaza din cap pana in picioare.winking
incearca sa afla cattt mai multe lucruri dsp tine.[si sa zicem ca ar fi mai timid sa te intrebe dp id`ul lui d mess, si foloseste alt id.winking]
bineinteles isi face cam des friziura.
incetul cu incetul va incepe sa se dea el sg de gol...cum ar fi daca este intrebat pe cine place si tu esti prin preajma [si daca st in aceeasi cls] va rasp k de cineva de prin sc.cu toate k el inainte se afirma k iese cu prietena lui...chatterboxhee hee... daca genul lui e de fel mai glumet [si ma refer aici la glume proaste] nu`ti va face niciodata tie o gluma d`asta.doar daca va fi 100% sigur k o vei gusta.happy...si ar fi mai multeee.si nu cred ca e asa cum sp guzzy92 k`ti sp vb frumoase. dap iti spune dar tocmai atunci cand st impreuna nu at cand e perioada aia de tatonare.happy.se fastaceste cand vb cu tine. ce sa mai?! sta mai tot timpul intors cu capu` dp tine si nu ma refer k s`ar uita la formele tale.[-x.happy.cam asa mi s`a intampl mie big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum imi dau seama ca un baiat ma place
?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se da pe langa tine si te ajuta si sta mereu in preajma ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi nu e chiar asa usor mai ales daca e si un baiat caruia nu-i place sa arate ca e indragostit...in general un baiat care place o fata o tachineaza cam tot timpul sau cum spun si majoritatea de aici se uita insistent si mai tot timpul dupa tine... daca vrei sa stii daca te place cel mai simplu e sa stai de vorba cu el fara altcineva doar voi 2... sper sa incerci si astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate nu stiu ce sa zic ajutati-ma si pe mine... uite carei treabaa:iubesc ador un baiat cu aproape 3 ani mai mare, nu ne cunoastem, dar odata a dat peste mine, ne-am unul in ochii celuilalt, si de atunci ne zambim cald reciproc...mereu,nu stiu cum se face, dau peste el, si mereeu iese in curtea scolii, pentru ca stie ca ies si eu... o prietena mi-a zis ca are tendinta sa imi zambeasca frumos cand eu intorc spatele... iar uneori imi barfeste prietenele, le ctritica, dar pe mine niciodata... odata un tip m-a luat in brate, iar tipul asta pe care-l ador s-a uitat extrem de rece lamine, apoi in pauza urmatoare se tot dadea la o tipa, o imbratisa si dragalasenii de-astea, si se uita laminee...si m-am intalnit cu tipa aia pe coridor si se uita ciudat la mine...eu ce sa mai cred? eu chiar il iubesc ajutati-ma va roogcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ultimul raspuns anonim este clar ca te place numai sa nu exagerezi u

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...iti spun semnele iubitului meu...venea mereu langa mine unde ma duceam eu venea si el, mereu i mi zambea, si cauta cat mai mult un loc privat pentru noi 2...si tot timpul imi spunea daca azi vreau sa ies cu el la un suc...ASTA IMI SPUNEA INAINTE SI AKUM SUNTEM impreuna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de exmp. daca esti intr'un parca. si niste thipi draguti... s uita dpa` thu... apoi incepe s t analizeze...may rad. glumesck. s daw un pic mekery. apoi th intreeaba cath eh ceasul' dar uh...ai si uitat k ai ceas la mana' d emotzii.[emotsiile nu trebuie` s existe in dragoste] dar pana la urma t urmareste... si uh iti day seama. poti s'l intreby ceva c deja jty doar pentru a. incepe o discutzie aapoi un nr d tell. ceva j apoi... s dezvoltha:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place de un baiat din cl si uneori am si eu impresia ca el ma place.mai multi imi spun ca ma place dar eu tot nu sunt sigura.ma inteleg bine cu el, vb des, de obicei daca sunt pe langa el incearca sa faca lucruri sa ma impresioneze, imi zambeste mult, vb pe mess dar de cele mai multe ori trebuie eu ii sc prima etc. dar eu chiar daca cred uneori ca ma place ma gandesc ca poate asa se comporta el si cu alte fete si ca daca m-ar place mi-ar fi spus ca eu nu cred ca e timid. voi ce credeti ma place sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pey...se uita la tine si rade? daca da e un prim semn...esti la scoala si vine la tine si te intreaba ce ore ai, zambeste si se uita numai la tine? al doilea semn... te intreba daca ieshi afara? e clar te place. cel putin asa mi s-a intamplat mie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci imi place de un baiat ca care am fost si m-am despartit de el acum o saptamanacrying...am ramas prieteni... dar mie imi place mult de el.chair il iubesccrying...as vrea sa ii spun acest lucru dar mi-e frica de raspunsul pe care il voi primisadcrying. ajutati-ma va rogcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutati-ma si po mine ca imi place un baiat care are prietena si sunt de 3 an in preuna si mereu vb cu el poo mess la scoala stau cu el mereu po banaca si mereuimi zice secretele lui si se uita mereu la mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place de el nu stiu daca ii place de mine cand ma vede roseste tot intr-o zi mi-a dat ciocolata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste urat cu tine ca sa te bagi cu el in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa-ti zic nici eu nu stiu vreau sa va intrebsi eu la fel cum imi dau seama ca un baiat ma place? care sunt semnele este un baiat rusinos cu fata pe care o place si sincer la inceput dadea dovada ca ma place si sincer si eu il plac dar cateodata ma gandesc ca este mare pentru mine si poate el nu vrea sa fie cu mine sunt 6 ani diferenta intre noi ar avea ceva? diferenta intre noi sa fie cauza? plz...sa`mi raspundeti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutuatima si pe mine iubesc un baiat care are o prietena dar mereu vorbestte cu mine pe mess si imi zice toate secretele si o dat era beat si am vorbit cu el pe mess si miaca ca daca eram putin mai mare ma facea o gagica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai uite cum sta trebuie un baiat cand te place iti dai seama usor pentru ca te intreaba daca ai prieten sau sunt cam timizi si nu stiu cum sa iti spuna daca vrei sa fi cu el asa consider eu.(larisa)

| andradahonea a răspuns:

Nu stiu... dar este in regula ce au zis mai de jos.pentru ca astea sunt semnele cand te place un baiat.baftawinking

| andradahonea a răspuns:

Pai baietii de obicei sunt timizi dar daca chiar te place s-ar da pe langa tine, ti-ar spune cuvinte frumoase te-ar invitha la un suc sau in oras sh poate in cele din urma te va ruga sa fii cu el sh ii poti spune sh uh ce simti cand il vezi.sau ii poti spune adevarul.trebuie sa ai curaj.pentru ca el dupa aceea sa se prinda ca u il placi si daca el te place cu adevarath atunci veti fi impreuna, baftawinking

| lyzzuca a răspuns:

De ce vb urat cu mine daca ma place atunci cand suntem in gask? uneori e asa rece.de la o vreme in coace nuprea ii mai place sa vb ...pare ca il enervezi. si mi am propus saa nu l mai contactez nici pe mess nici la tel. dupa 3 zile a intrat el pe mine pe mess si m-a intrebat cmf?(dc ce a intrat pe mine daca nu ii pasa. putea sa ma lase balta.)si nu mai zic -privirii.zambet.ajutorul potrivit.glume pe seama mea in care rad toti. m-am saturat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o legatura, unii baieti te plac in tacere! Altii te plac dandu-ti flori si cumparandu-ti cadouri! Sfat: Nu-i respecta decat pe cei ce te respecta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! si eu sunt intr'o situatie mai najpa. plac foarte mult un baiat de la mine din clasa dar nu stiu daca si el ma place.in pauze tot vine la mine si ma imbratiseaza dar nu stiu ce sa cred deoarece el este un tip foarte glumet si nu stiu daca isi bate joc de mine sau intr'adevar ma place.de multe ori imi zambeste si se uita inspre mine si cand il prind isi intoarce repede capul. l'am si sarutat ieri(joi)inainte sa luam vacanta si de atunci nu ne'am mai intalnit.am incercat sa vb cu el pe mess dar sta pe inv si nu vrea sa raspunda.plzz ajutor.id meu h2o_teo_ghiocel care are sfaturi pentru mine sa dea add la id plzz mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!si eu sunt intr'o situatie mai najpa. plac foarte mult un baiat de la mine din clasa dar nu stiu daca si el ma place.in pauze tot vine la mine si ma imbratiseaza dar nu stiu ce sa cred deoarece el este un tip foarte glumet si nu stiu daca isi bate joc de mine sau intr'adevar ma place.de multe ori imi zambeste si se uita inspre mine si cand il prind isi intoarce repede capul.l'am si sarutat ieri(joi)inainte sa luam vacanta si de atunci nu ne'am mai intalnit.am incercat sa vb cu el pe mess dar sta pe inv si nu vrea sa raspunda.plzz ajutor.id meu h2o_teo_ghiocel care are sfaturi pentru mine sa dea add la id plzz mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!si eu sunt intr'o situatie mai najpa. plac foarte mult un baiat de la mine din clasa dar nu stiu daca si el ma place.in pauze tot vine la mine si ma imbratiseaza dar nu stiu ce sa cred deoarece el este un tip foarte glumet si nu stiu daca isi bate joc de mine sau intr'adevar ma place.de multe ori imi zambeste si se uita inspre mine si cand il prind isi intoarce repede capul.l'am si sarutat ieri(joi)inainte sa luam vacanta si de atunci nu ne'am mai intalnit.am incercat sa vb cu el pe mess dar sta pe inv si nu vrea sa raspunda.plzz ajutor.id meu h2o_teo_ghiocel care are sfaturi pentru mine sa dea add la id plzz mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!si eu sunt intr'o situatie mai najpa. plac foarte mult un baiat de la mine din clasa dar nu stiu daca si el ma place.in pauze tot vine la mine si ma imbratiseaza dar nu stiu ce sa cred deoarece el este un tip foarte glumet si nu stiu daca isi bate joc de mine sau intr'adevar ma place.de multe ori imi zambeste si se uita inspre mine si cand il prind isi intoarce repede capul.l'am si sarutat ieri(joi)inainte sa luam vacanta si de atunci nu ne'am mai intalnit.am incercat sa vb cu el pe mess dar sta pe inv si nu vrea sa raspunda.plzz ajutor.id meu h2o_teo_ghiocel care are sfaturi pentru mine sa dea add la id plzz mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai la tine se uita se da pe langa tine si iti face cu ochiul