| yourfriend_1956 a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama cand un baiat ma place?
Care sunt semnele?

Răspuns Câştigător
| mihalitza a răspuns:

Baietii, de regula, sunt cam blegilaughing...Sunt usor de "citit":incearca sa se dea "mari" cind esti in apropiere, o fac pe desteptii si cauta sa iti zimbeasca tot timpul.Cu toate acestea, asteapta sa faci tu primul pas si daca iti place de un baiat, e bine sa ai tu initiativa...

211 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai la tine se uita se da pe langa tine si iti face cu ochiul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place de un pocait! Ce pot face?! Vorbim pe mess...chestii. Ieri am iesit prima data cu el si era tot un zambet.Cum sa ii zic ca imi place de el? Este rusinos si foarte multe fete sunt moarte dupa el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in cazul meu baiatul isi face mereu freaza cand ma vede si se baga singur in seama acum cateva zile mi-a spus sa il sarut dar am refuzat deoarece nu suntem inca impreuna si mereu ma face sa rad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea vor crede ca razi de ei si te vor batjocori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord cu mihalitza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la mine a fost asa cand un baiat i-a placut de mine se informa tot timpul cu cine ies daca am prieten, facea tot timpu rost d nr meu imi zambea tot tinpul seara cand ieseam cu prietenii iesea sh el sh tot timpul ma sicana si nu ma lasa in pace venea la mine sh ma lua d mana d gat venea la scoala mea sa ma vada {sa nu credety ca el sa lasat d sc era la liceu}imi trimitea mesaje d dragoste imi spunea mai tot timpu prin sms ca ma olace ca ma iubeste asa mi-am dat seama eu ca ma place sh mai e sh o chetstie ca saty day seama ca te place cineva trebuie sa simt aceea iubire pe care o simte pentru tine. pop cam asta am avut d spus.big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte complicat cu baieti. dar poti sai sucesti repede mintile asa ca sta tot in priajma ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu... ce sa fac imi place mult mult de un baiat si nu stiu cum sa reactionez ce sa fac daca nu-i place de mine ma fac si de ras si imi frange si inima
? aaaaaaaaaaaa si am uitat sa spun a facut sex cu mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai se uita la mine de fiecare data cind trec pe linga el. Iar cind ne intalnim, face citeva scamatori in fata mea de exemplu se joaca cu prieteni lui fotball si se face ca arunca cu mingea ini mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai baieti sunt un pic cam dusi cu capul si se dau singuri de gol asa ca iti dai seama ca te place cand vi si stai pe langa el fuge, cand vorbesti cu el pleaca, cand te vede pe strada te vorbeste pe la spate cu prieteni lui si multe altele iti dai tu sema asa ca sti tu si ii recunosti dupa fata lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca imi cere numarul de telefon este un semn?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca cere numarul de telefon inseamna ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DacA este tot dupa tine si iti ia mereu apararea insamna ca te place mult laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa stii niciodata, ca poate sa crezi ca te place si de fapt nu te place va astepta sa faci primul pas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt intr-o situatsie oarecuum nashpaa anul trecut in mai m-am cun` cu un baiat care a venit nou in scl mea si mi-a placut mult de el la inceput eram best friends iar dp` am fost impreh`love struck a fost primul meu sarut...si toathe cele a inseamnat mult pentru mine ca pers` si ca iubitinainte de vac` de vara ne-am desp` kaki din cauza la o prt a crezut ca l-am inshelat si m-a inshelat si el intr-o excursie de 3 zile cu o altha scoala iar eu` nu m-am putut duce.cand am auzit i-am dat liber.numai eu stiu cat am planscrying
Si acum`l iubesc enorm desi a trecut 1 an...:-xAkm suntem ft buni prt:-x Imi zambeshte ma saluta tot timpuhma tot pitsigaie cand trec pe langa el:-xSe baga-c seama singur de genu:VB cu o colega si de la o distanta de 50 de m` tot zicea el :N-o ask ca ea minthe!laughing Vai deci asa i-am tras 2 palmi peste cap cu caiethu :-xda nu tare ceva normal!:-x deci` il adOr pls help, un sfat ceva, kaki il plac si sunt sg ca ma place, dar tocmai am trecut printr`un scandal cu fostuh prt din scl(un coleg nu despre cine e vb aicibig grin)de genuh politsie, parintsi si toathe celestraight faceAsa ca ma cam tem de o altha relatie:-xchiar daca stiu ca`l iubesc imi e greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu stiu ca ce sa incep:
pai imi place de un baiat si nu stiu daca si lui ii place de mine
de fiecare data cand ne vedem imi zambeste si cand vorbesc cu o prietena si el ii in preajma se uita la mine.
mentionez ca atunci cand vorbim la telefon pare relaxat
el e genu de baiat cam mai tupeist:"Cool Bad Boy"
nu prea stiu ce sa cred
ma intalnesc cu mai multi prieteni la sf. de saptamana. si el a vb cu prietena cea mai buna a mea si a zis ca vrea sa faca poze cu mine
nu stiu ce sa mai credstraight face\
Ajutati-ma va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, mie imi place mult de tot un baiat, si cred ca si el ma place. mereu imi zambeste si se uita foarte dulce la mine. mi-a zis chiar ca sunt iubirea lui. credeti ca ma mlace?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite prima oara trebuie sa te iubesti pe tine insuti apoi sa te gadesti la baieti .Incearca sa ii spui ce te preocu dar sa o faci cu curaj .Daca faci asa o sa afli raspunsul la intrebarea ce te preocupa.:d fi linisita happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite prima oara trebuie sa te iubesti pe tine insuti apoi sa te gadesti la baieti. Incearca sa ii spui ce te preocu dar sa o faci cu curaj. Daca faci asa o sa afli raspunsul la intrebarea ce te preocupa.:d fi linisita happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc un baiat timid care se uita la mine intruna insa am observat si in aceea vreme placeam pe altcineva si nu mi-a pasat, insa acum il plac pe el si acum nu se prea mai uita insisetnt la mine cum o facea! dar cand i intalnesc privirea se uita repede in alta directie! ce sa mai inteleg? ce sa fac?straight facestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine va rog sunt o fata obisnuita si imi place un baiat cu 2 ani mai mare ca mine.De multe ori il vad uitandu-se la mine de la indepartare iar eu cand ma uit la el tot se uita la mine, cand e mai aproape de mine si il surprind uitandu-se la mine se uita rapid in alta parte. In pauza la scoala iese pe geam si se uita la mine. Cand e aproape de mine nu spune nimic dar cand stau mai mult timp in preajma lui ii ia ceva timp si dupa acea ma intreaba ce fac ...are o voce adorabila iar parul negru... o data mi-am facut curaj sa vb eu cu el si l-am intrebat "ce face" mi-a raspuns "bine" si mi-a facut cu ochiul dar acum de curand am auzit ca iese cu verisoara mea dar la mine nu ezita sa se uite sunt in ceata ajutati-ma plssssscryingsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai imi place de un baiat de la mine din bloc dar nu stiu daca si el ma place alaltaieri ma tinea in bratze de maini si ma chema sa stau numa cu el ieri s-a purtat cu mine bine pana nu a venit prieteni lui dar faza e ca prietenul lui cel mai bun ma place iar eu nu il plac il plac pe el. el se uita la mine insistent se poarta frumos. cateodata cand vine de la scoala si eu nu-l bag in seama se ia de prietenele mele pentru ca stie ca le i-au apararea si dupa aia-l bag in seam nu mai inteleg nimic ce credeti ca ma place sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi face cu ochiu.Nu prea ma bagainseama, dar imi spuce cateodata ce faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este simplu... daca e genul meu atuncim de fiecare data cand vrei sa vorbesti cu el o sa-ti raspunda, daca ii spui ca ai vreo problema el te ajuta daca nu e genul asta atunci se da "mare" sa arate bine... spun primul lucru care le vin in minte ca sa atraga atentia (cateodata e un lucru tampit) si incearca sa intimideze, vezi care gen este si incearca sa te faci observata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pf, eu is total confuza, imi place de un baiat vorbim mai tot timpu suntem in aceiashi gasca, imi zambetse tot timpu, este putin grijuliu, imi urmareste mai tot pasu, rade la tot ce zic eu, am fost intre'o excursie cu el in care neam distrat la maxim,(cel putin noi 2). dar ar fi o problema si mi cumnva sa il intreb daca ma place, si asta ar fi, intr'o zi am primit o chestie dinaia pe mass si era cu intrebarea " ma iubesti?", si erau raspunsurile "da / nu"... bineinteles cand dadeai pe nu disparea abtiunea, si el atunci a zis "te iubesc ca si pe o amica"... ce sa fac, mi cumnva sal intreb daca ma placestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa se uita la tine sati zambeasca sa se poarte frumos cu tine etc.Eu asa mi-am dat seama ca ma place. Sper sa ai noroc! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un coleg in clasa care se uita intruna la mine imi da suturi si palme la fund si eu il plac mult ce credeti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o mica mare problema... o prietena mi-a facut cunostinta cu un baiat. m-am cam pierdut desi nu simteam nimic pentru el.ma saluta mereu zambindu-mi dar nu intelegeam.asta era comportamentul lui in general din kate observasem eu, am o prietena in clasa cu el am mers la ea de cateva ori si el venea la noi, desi nu ii prea dadeam importanta.veanea sa planga pe umarul meu dandu-i unei colege niste sfaturi proaste, vorbeam pe mess, glumeam.si am inceput sa ma indragostesc de el fara sa-mi dau seama(poate ca asta era doar o tendinta fiindca baiatul care il placeam de fapt se intalnise ca alta fata at inima s-a sfaramat in 40 bucati si m-am gandit sa-i platesc cu aceeasi moneda) at prietena mea a mers la baiatul cu care vroiam sa fiu, la scoala, intr-o pauza si l-a intrebat daca vrea sa fie cu mine, a spus ca e singur si se mai gandeste. a trecut o pauza si dadeam mereu de el si nu l-am bagat in seama si de multe ori ma acuz pentru asta, am auzit ca nu prea ii plac fetele tupeiste ca si cand ar fi el timid dar ma privea mereu insistent cu un zambet care ma facea sa cred ca ma place dar in momentul asta nu stiu ce sa mai cred sa-i scriu pe mess ce simt pentru el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. :] Pai ie f. simplu. xD Te place daca:
-Te priveste pe furis.
-Se baga in seama cu tine.
-Iti zambeste mereu.
-Cauta sa fie impreajma ta.
-Se da la tine. [daca nu ie timid. xD]
- Se aranjeaza mereu cand stie ca esti in apropiere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms pentru sfat dar treaba e ca el nu mi-a spus nimic pana acum si au trecut deja 2 zile...