| yourfriend_1956 a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama cand un baiat ma place?
Care sunt semnele?

Răspuns Câştigător
| mihalitza a răspuns:

Baietii, de regula, sunt cam blegilaughing...Sunt usor de "citit":incearca sa se dea "mari" cind esti in apropiere, o fac pe desteptii si cauta sa iti zimbeasca tot timpul.Cu toate acestea, asteapta sa faci tu primul pas si daca iti place de un baiat, e bine sa ai tu initiativa...

211 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place un baiat de la mine din cartier...si tot timpul ne tachinam si daca se ia cineva de mine el sare imediat si ma apara se uita uneori la mine ca la televizor...va rog ajutati-ma ce sa fac?love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine va rog! imi place mult de un baiat, suntem foarte buni prieteni, la inceput credeam ca ma place(pentru ca se uita insistent, se dadea mare etc etc chesti din astea )ieseam impreuna afara radeam ne distram, uneori ne tachinam chesti de amici, dupa ceva timp el si-a facut o iubita, o prietena comuna(de-a mea si de-a lui )(daca era cu una ce nu o cunosteam nu-mi parea rau)acum s-au despartit dar el se poarta cu mine ca si cum aam fi mai mult decat prieteni...credeti ca ma place? ce sa fac? ajutati-ma va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa mai cred ca un baiat de la mine din clasa de uita la mine si tot timpul il vad blocat la mine in fata rade, se uita la mine tot... ce sa mai cred?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne deci si eu am probleme din astea baietii sunt porcirolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eeu o problma: imi place de un baiat.nu stiu daca si el ma place.prima oara cand eu nu il placam. el se tot uita la mine.si de obicei in ochii mei.si acum mie imi place de el...si lui nu stiu daca ii mai place ca nu se mai uita cum se uita inainte dar tot ma baga in seama.a.si imi e cam frica sa vrobesc eu cu el...big grin.ma place sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in siuatia ta mie imi place mult de un baiat, suntem foarte buni prieteni, la inceput credeam ca ma place(pentru ca se uita insistent, se dadea mare etc etc chesti din astea )ieseam impreuna afara radeam ne distram, uneori ne tachinam chesti de amici, dupa ceva timp el si-a facut o iubita, o prietena comuna(daca era cu una ce nu o cunosteam nu-mi parea rau)acum s-au despartit dar vb ta cand nu il placea ma privea si din astea si acum ca il plac...credeti ca ma place? ce sa fac? ajutati-ma va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu nici eu, am aceiasi problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe semne...
1) dintre 12 fete te alege pe tine sa stai cu el si cu inca un baiat
2) isi uita mereu cartile acasa(pretext pentru a sta mai aproape de tine0
3) te pune pe tine sa-i faci desenele la desen sau... sa faci alceva pentru el
4) iti cere mereu tema si te intreaba diferite cuvinte doar pentru a te auzi...
5)iti spune secretele lui...
6) sta doar in preajma ta
7) priveste mult si insistent...
etc. sunt multe semne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in siuatia ta mie imi place mult de un baiat, suntem foarte buni prieteni, la inceput credeam ca ma place(pentru ca se uita insistent, se dadea mare etc etc chesti din astea )ieseam impreuna afara radeam ne distram, uneori ne tachinam chesti de amici, dupa ceva timp el si-a facut o iubita, o prietena comuna(daca era cu una ce nu o cunosteam nu-mi parea rau)acum s-au despartit dar vb ta cand nu il placea ma privea si din astea si acum ca il plac...credeti ca ma place? ce sa fac? ajutati-ma va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor am j eu o problema.imi place ff tare de un baiat de la mine din cls. j eu nu stiu ce sa fac.adica cum imi dau seama daca ma place.pentru ca intr. o zi eram la fumat si m. a luat de gat, m. a dus intr. un loc unde numai era nimeni si a inceput sa ma sarute. j chestii din astea. dar in pauze si in tot timpul liber le i. a in brate si pe celelante fete din cls. j nu stiu ce sa mai cred. oare ma place?thinking sau m. a sarutat doar sa vada cum reactionez dupa.niste sfaturi va rog fff mult pentru ca nu stiu ce sa mai fac deoarece tin ff mult la el. j eu cand il vad ca se i, a de altele plec din fata lui pentru ca imi face mai mult raucryingce credeti ca e bine sa fac.sa.i spun ca tin la el? atunci dc m-a sarutat?sadpls

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

se uita la tine frumos, zambeste este fericit si are lumnite in ochi cand te vede daca il placi uitate si tu la el zambeste-i chesti din astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfat?! pai daca se poarta asa si cu fetele celelalte eu spun sa nu la saraturi sau imbratisari daca ii dai inpresia ca sunteti doar amici va veni el la tine, si nu ii spune ca il placi va crede ca esti inebunita dupa el. incearca o sa vezi ca o sa mearga big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum imi dau seama ca un baiat ma place?
dati pe mesul meu raspusu la angela.marya23

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place de un baiat.si sunt cu el...si anul trecut am fost impreuna dar ne-am despartzit, prietenele mele imi spun sa ma despart de el pentru ca numa isi bate joc de mine, dar nu stiu, adika...acum ma ia in brate, ma saruta, este foarte gelos daca se da cineva la mine, dar prietenele mele imi spun ca isi bate joc de mine, oare ce sa cred?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa crezi ce iti spune inima :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine va rog imi place de un baiat mult, dar cand mie nu imi placea de el, el parea asa interesat de mine iar acum ca imi place nu prea mai pare asa interesat ce sa fac va rog ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place rau de un baiat! vine cate o data la mine in clasa dar nu vb, in vacanta venea pe la mine mereu si imi zambea si ne jucam, imi vb frum...in fine. el nu vrea sa-mi spuna ca ma place. oare asteapta sa fac eu primul pas?/cer ajutor sunt disperata:-
):-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine va rog imi place de un baiat mult, dar cand mie nu imi placea de el, el parea asa interesat de mine iar acum ca imi place nu prea mai pare asa interesat ce sa fac va rog ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti dai seama daca un baiat te place ca iti pune porecle si se poarta mai diferit cu ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cunoscut un baiat care nu stiu se da drept un macho un durr unn de fapt ce nu e el asa mii se pare cand is in preajma luiipuppy dog eyes Chair daca prietena mea spune ca in rest nu prea e asaFaza e ca cred ca incepe sa`mi placa de el! el sa da la minee si m-a intrebat daca vreau sa fiu cuu elll:X Ass vreaa Chiar ass vrea numaii ca mi se pare ca e genul care see da la toate fetele...si intr-un fell mi-ar fi parca ceva sa zicc DA si ceva sa zic Nu:O3
Voi ce ati face in locul meu? Pentruca asa am mai pierdut un baiat pe care il iubeam!sad Imi spuneti va rog orice raspuns care mi-ar fi de ajutor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va rog sa ma ajutati si pe mine am fost cu un baiat 3 luni si ne-am despartit toata lumea ne zice ca ne sta super bine impreuna dar ne-am despartit si mie imi palace in continuare de el si el in pauze ma tot prinde cu fund si am intreaba daca stau cu el la ore si tot felul de chestii din astea VOI CE ZICETI MA MAI PLACE?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde imi dau seama ca ma place o fata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As avea si eu o intrebare:imi place un baiat din clasa sunt in clasa 4 dar nu stiu cum sa fac sa aflu daca ma place sta cu doua banci in spatele meu si zambeste tot timpul cand ma vede sta pe langa mine dar o fata din clasa i-a zis ca il place. cum imi dau seama daca ma place?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

:X love struck da asa e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii au metode diferite de a arata unei fete ca o place depinde si de persoana lor unii se comporta urat cu ele [le alearga, le dau palme la fund(scuza-ti expresiabig grin), le jignesc etc.] pentru a se face remarcati altii se comporta frumos cu ele(le intreaba daca vor sa iasa la un suc, le conduc acasa etc)...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci imi place de un baiat ca care am fost si m-am despartit de el, am ramas prieteni, dar mie imi place mult de el chair il iubesc, as vrea sa ii spun acest lucru dar mi-e frica de raspunsul pe care il voi primi. ajutati-ma va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e sa ma iau dupa toate semnele astea inseamna ca toti.baieti.sunt.indragotiti.de.minelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pentru inceput se uita la tine foarte intens. Apoi incearca sa se bage in vorba cu tinewinkingIncearca din rasputeri sa te cucereasca din priviri si pun pe altii sa te intrebe daca il placi sau nu... cel putin asa mi s-a intamplat mie:d. Apoi va veni sa te cheme afara si pan la urma iti va lua si numarul de telefon:p. Sfatul meu e sal intrebi daca vreti sa fiti impreuna sau nu! orice ar fi fi curajoasa pentru ca orice s-ar intampla nu e sfarsitul lumii... dragostea sa cum vine asa si pleakhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

POii.`
:X
te
lovestee
peste.
fund.
etcc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, depinde de comportamentul fiecaruia. Baietii se incadreaza in 2 categorii: cei care pentru a`ti dovedii ca te plac iti sp lucruri frumoase[chestii] sh cei care le e rusine sa vb cu tine, cei care nu te baga in seama, se dau mari cand te vad[atunci trenuie sa faci tu primul pasbig grin]. Pt ca il iubesc si nu stie:ALIN:Xsper ca sh el sa ma placa.doar ca la el sa fie al doilea caz[citeshte mai sus]love struck