| anomimulnebun a întrebat:

Cum pot scapa de obsesia pentru porn si chestii de genul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin vointa. Doar prin vointa ferma. Succes!

12 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Fa-ti o gagica, dude

| darrio2007 a răspuns:

Nu te mai uita la ele.

| ania a răspuns:

Felicitări că vrei să ții cont și de conștiința ta. Dacă chiar vrei să scapi, roagă=te-Doamne îți dăruiesc ție sufletul meu, mintea mea ochii mei, trupul meu și te rog să le cureți de sclavia pornografiei pria sângele lui Iisus Hristos care a murit pentru toate păcatele mele.Recunosc că am păcătuit împotriva Ta și mi-am făcut rău mie însumi, te rog să mă ierți.Primesc iertarea Ta și înfierea Ta. Orice demon de pornografie, curvie îți porucesc să pleci de la mine acolo unde te trimite Iisus, eu acum îi aparțin Lui.
Vei scăpa și vei fi liber.

| RAY a răspuns:

Masturbarea e sanatoasa, dar nu non stop cu limita ca orice lucru

| mihai69 a răspuns:

Simplu: prin castrare.
Sau prin voință.
Altă cale nu e.

| doctorandus a răspuns:

Diagnosticul de tulburare obsesiv-compulsiva ti-l poate pune doar un medic psihiatru. Altfel, aproape tuturor barbatilor (si multor femei) le place porno, asta nu e o "obsesie".

| h3r a răspuns:

Practice.

| MrCaNaByS a răspuns:

Salut, este un site pe care sunt mai multi oameni in situatie ta, unde poti gasi sustinere si motivare. Site-ul este: http://www.nofap.com/

| MarianaNiculescu a răspuns:

Nu te mai uita pur si simplu la filmele de genu'.

| qq221133 a răspuns:

Grele este viata :\ nu merge asa, trebuie sa gasesti ceva in locul pornacheului, gaming-u' si anime-urile pot sa te ajute cat de cat, dar ca sa stii asta face parte din tine asa ca pana la urma tot acolo ajungi, asa ca boi, mai bine da-inainte asa mai redus da tot da-i, doar peste cativa ani o sa-ti doresti sa o fi facut acuma :3 si n-o s-o mai poti happy sfatu' meu, distreaza-te cu regulatie, si incearca sa nu te mai gandesti la asta, fa altceva in loc si nu o sa mai ai instinctu' de a te sbenguii 24/7!

Sper ca te-am ajutat :3!

| UzOm a răspuns (pentru qq221133):

Vezi mă că de la anime-uri poți ajunge la hentai. laughing

| doctorul71 a răspuns:

Deci:
1. Aduci penisul in stare de erectie
2.Il pozitionezi in cantul usii de la camera.
3. Inchizi usa peste penis.
4. Suni la salvare(112) si le spui ce ai facut.
Pana vine salvarea repeti pasii 2 si 3