| Alissia97 a întrebat:

Cum pot trece mai usor peste o despartire?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Focusandu-te pe ceva care-ti ocupa mintea si mainile tot timpuL: invatand pe rupte, de exemplu.
Intalnindu-te cu prietenii, iesind afara la cumaparturi sau in curte la facut curat, spaland ce-i prin casa, curatand toate dulapurile si bucatarie si camara, practuica facand curatenie generala, timpul trece si esti atat de obosita seara, ca adormi neintoarsa.

6 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Fa sport. La sala, in aer liber, in casa. Nu o sa-ti mai arda de fostul.

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu prea ai cum, depinde si ce a fost...
Poti sa faci ce iti place mai mult sa nu mai ai timp sa te gandesti sau sa iti gasesti pe cineva care sa te ajute sa uiti mai repede!

| Marius22222222222 a răspuns:

Ce ai pățit?

| alexandru3107 a răspuns:

Nu te mai gandi la fost/fosta, sterge orice conversatie si poza cu acesta/aceasta si fa lucruri care sa iti distraga atentia. Nu va dura mult si aceste lucruri de distragere isi vor face efectul si vei trece peste.

| MihaiRedBlue a răspuns:

Eu zic sa bagi,iarba,cocaina,alcool...o saptamana si iti trece! la ce idei o sa-ti vina in cap dupa un asemenea tratament, trei luni daca il/o vezi, vomiti! laughingApropo, asta nu-i instigare, este doar un sfat de tratament ce l-am urmat si eu acum 2 ani si a reusit! Succes!

| depesivu a răspuns:

Bei